Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Działka na Starym Mieście idzie pod młotek. Tym razem minister nie zablokuje sprzedaży?

26.04.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Działka na Starym Mieście idzie pod młotek. Tym razem minister nie zablokuje sprzedaży?
REKLAMA

Miasto po raz kolejny wystawiło na sprzedaż nieruchomość na rogu św. Ducha i Bulwaru Zygmunta Augusta. Jej cena wywoławcza to tym razem 595 tys. zł. 


Prezydent Elbląga ogłosił przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ulicach: Bulwar Zygmunta Augusta. Chodzi o kompleks działek o łącznej powierzchni 0,1361 ha. Ich cena wywoławcza to 595 tys. zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową. Przetarg odbędzie się 26 czerwca. 

 

Przypomnijmy. Nieruchomość przy ul. św. Ducha, na skrzyżowaniu z Bulwarem Zygmunta Augusta, na zabudowę czeka od dziesięcioleci. Przed wojną w tym miejscu znajdowały się kamienice. W 1945 roku zostały praktycznie całkowicie zniszczone. Później planowano tu budowę siedziby archiwum miejskiego. Inwestycji nie zrealizowano, a teren do dziś pozostaje niezagospodarowany. W 2021 roku Miasto zdecydowało się na sprzedaż tego terenu. Do przetargu stanęło trzech oferentów.

Ostatecznie postępowanie wygrała spółka EnergoZet, która zaoferowała za nieruchomość ponad 1,6 mln zł. Nabywca, jak informowali urzędnicy, zamierzał postawić w tym miejscu hotel. Z tych planów nic nie wyszło, bo sprzedaż działki zablokował minister infrastruktury, ze względu na ochronę ważnego interesu publicznego, gdyż nieruchomość położona jest w obrębie portu morskiego w Elblągu.

 

Tym razem kompleks wystawiony na sprzedaż okrojony jest o jedną działkę (nr 142/7), tę położoną na skraju Bulwaru Zygmunta Augusta, w graniach portu morskiego w Elblągu. 
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ruski szpion
  Środa, 26.04

  Tam będzie kapitanat jak PIS przejmie port.

 2. 2
  --1
  ~ VM
  Czwartek, 27.04

  Tylko sprzedawać potra... no nie wiem czy potrafią, bo gdzie przychody z licznych sprzedaży? Coraz mniej miasta w mieście, dawnego klimatu, więcej pokracznych nowych budynków. A ulice wciąż w stanie takim, że odpowiedzialni za nie powinni odpowiadać za usiłowanie zabójstwa lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 3. 3
  +1
  ~ żuk zbuk
  Czwartek, 27.04

  Może tak a może nie. Znając życie to pan Śliwka włoży swoje palce tam gdzie trzeba. Trochę pogmera i się uzbiera! Myślę, że miasto nie sprzeda tego terenu. Już w tym głowa naszego śliwkowego potwora!

 4. 4
  0
  ~ ROZUM
  Piątek, 16.06

  PiSowska propaganda nadal szaleje. To prawda, że minister infrastruktury zablokował sprzedaż, ale sąd już orzekł, że ...NIE MIAŁ PRAWA i decyzję wydał z naruszeniem PRAWA. DLATEGO TERAZ NIE MA PRAWA BLOKOWAĆ sprzedaży. Działka jest usytuowana jest w pobliżu terminala pasażerskiego i budowa hotelu wpisuje się tu jako inwestycja związana z portem pasażerskim. PiSowi wydaje się, że wolno mu wszystko bo... wygrał wybory. Otóż nie, ktoś kto nie potrafi współpracować, albo inaczej współpracuje tylko ze swoimi i daje głównie swoim ( +++to tylko ochłapy tego co sami biorą) nie powinien rządzić nigdy i w żadnym miejscu. Ze śliwek to tylko powidła są dobre.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2015888690948