Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co 1 maja będzie działo się w Elblągu?

01.05.2023, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co 1 maja będzie działo się w Elblągu?
REKLAMA

Dziś, 1 maja, odbędzie się kilka wydarzeń - w Bibliotece Elbląskiej i na Bulwarze Zygmunta Augusta. Co będzie sie działo?


Przed południem zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. 1 Maja. Tutaj o godz. 10:30 prof. Andrzej Groth wygłosi wykład na temat Brytyjskiej Kompanii Wschodniej w Elblągu.

 

Także w poniedziałek przy Bulwarze Zygmunta Augusta zacumuje statek Elwinga, który po południu dwukrotnie zabierze chętnych w darmowy rejs po rzece Elbląg (start o godz. 13:30, 14:30). Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona.

 

Ciekawie będzie również w tym czasie na Bulwarze Zygmunta Augusta, który zostanie opanowany przez rekonstruktorów z Garnizonu Gdańsk. Na miejscu powstaną stanowiska Angielskiej Kompanii Wschodniej. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć również pokazy musztry i potyczek w wykonaniu rekonstruktorów oraz chirurgii z XVIII wieku z udziałem publiczności.

 

O godz. 16 rozpoczną się koncerty na scenie ustawionej na Bulwarze Zygmunta Augusta. Na początek odbędą się konkursy, podczas których wygrać będzie można m.in. talony do food trucków. Chętni będą musieli zmierzyć się z prostymi pytaniami. Po konkursach rozpocznie się koncert „Majówka w Porcie Elbląg”.


Wystąpią: elbląski zespół „Generation Trio” w składzie: Krzysztof Narodowski, Wiesław Macyszyn i Jacek Wachowicz, zespół Trzy Majtki /  muzyka szantowa, zespół Własny Port /  muzyka szantowa.


UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Nul
  Poniedziałek, 01.05

  Czyli nic.

 2. 2
  --5
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 01.05

  Wyjątkowo bogaty i zróżnicowany program, oszałamiające imorezy, wspaniali wykonawcy. Jestesmy pod wrażeniem. No u nasze, elbląskie a nie jakieś w 51 procentach PiSowskie. Brawo nasz pan prezydent!

 3. 3
  --2
  ~ Rambo11
  Poniedziałek, 01.05

  Witam -a gdzie jest Śliwka pewnie knuje kolejną intrygę po sms -ach z Nowogrodzkiej.-BIEDNY GOSTEK.

 4. 4
  +6
  ~ Oszołomiony imprezami-:)
  Poniedziałek, 01.05

  Program imprez wręcz oszałamiający, jak zawsze -:))) co za nawiedzone brednie tu piszą-:))) jak zawsze nuda ! Dobrze ze Trojmiasto blisko i Mierzeja z pieknym przekopem ! Czekamy więc na port państwowy!

 5. 5
  +1
  ~ Zjednoczeni inaczej
  Poniedziałek, 01.05

  Czy ,, zjednoczona,, lewica i ,,przyjaciele,, będą hucznie świętować święto pracy? -:))) i szczególnie ludzi zarabiających najnizszą krajową??

 6. 6
  +4
  ~ Tragedia
  Poniedziałek, 01.05

  Najlepsze to te nic nie mówiące nikomu zespoły i majowka w porcie? Chyba mamy na mysli port w Gdyni ? Bo tu przez lata tylko z nazwy?

 7. 7
  +2
  ~ zorro
  Poniedziałek, 01.05

  bida

 8. 8
  +1
  ~ Do bsp
  Poniedziałek, 01.05

  Co za brednie człowieku wypisujesz jak może podobać się takie byle co zresztą co można wymagać od człowieka który źle wypowiada się na obecny Rząd widać po komentarzu twoim że żyjesz i bujasz w obłokach gdzie śni ci się Platworma która nigdy nie zrobiła nic dobrego dla Polaków i żyją w ciągłej nienawiści do uczciwych Polaków którym właśnie teraz żyje się dużo lepiej obecny Rząd zasługuje na bardzo duże uznanie od Polaków którzy kochają Polskę

 9. 9
  +1
  ~ do Alana
  Poniedziałek, 01.05

  Jakie miasto portowe takie imprezy. Pójdę zobaczyć do PORTU jak wygląda TIR a póżniej oddam głos aby miast wzieło 100 mln.

 10. 10
  --1
  ~ PATRIOTA
  Poniedziałek, 01.05

  Obecny Rząd zasługuje na wielkie uznanie , wspieramy ten rząd na dalsze rządzenie krajem ,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3083930015564