Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Taniec sportowy w Światowidzie

02.04.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Taniec sportowy w Światowidzie

Występy najlepszych tancerzy z całej Polski będzie można obejrzeć podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. Taneczne zmagania odbędą się w niedzielę, 16 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

 

Głównym założeniem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar” jest stworzenie warunków do rywalizacji dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, w którym z powodzeniem trenuje się różnego rodzaju formy tańca, w tym sportowy taniec towarzyski. Zawody od lat cieszą się ogromną popularnością wśród tancerzy i na stałe wpisały się do elbląskiego kalendarza imprez.

 

 

Na sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” w Elblągu zaprezentują się pary sportowe z całej Polski, które powalczą nie tylko o turniejowe punkty, ale także o wyższe klasy taneczne. Elbląscy tancerze będą mieli okazję do rywalizacji z zawodnikami innych klubów i porównania swoich umiejętności.

 

Kiedy obserwuje się grację i lekkość tancerzy, bardzo łatwo jest zapomnieć, jak wiele pracy poświęcili na doskonalenie swoich umiejętności. Są to lata pracy nad każdym mięśniem, każdym szczegółem postawy, krokiem i gestem

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sędzia i trener taneczny.

 

 

Podczas turnieju należy zwrócić uwagę nie tylko na piękno i powabność tancerzy, ale także na ogromną wolę walki i determinację zawodników. Na parkiecie będzie się liczył również wyraz artystyczny, strój, makijaż i fryzura – zawodnicy z pewnością będą się prześcigać w pomysłach na oryginalne kreacje.

 

 

Zawody zostaną podzielone na trzy bloki ułożone według poziomu umiejętności zawodników, a rywalizować w nich będą pary od 8. roku życia po seniorów. Od godziny 10:00 prezentować się będą początkujący tancerze, od 14:00 średnio zaawansowani, a o godz. 17:30 odbędzie się pokaz tych najbardziej doświadczonych zawodników.

 

 

I blok - godz. 10:00 
najmłodsze pary z najniższymi klasami tanecznymi 

II blok - godz. 14:00
pary średnio zaawansowane 

III blok - godz. - 17:30
zawodnicy najwyższych klas tanecznych - czyli B i A

 

 

Termin | 16 kwietnia 2023 r. (niedziela), godz. 10:00
Miejsce | sala widowiskowo-sportowa, CSE „Światowid” w Elblągu


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6550540924072