Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Chcą uczcić 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II

29.03.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Chcą uczcić 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność oraz szeroko pojęte środowiska patriotyczne serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające 18. rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II , które odbędą się 02.04.2023 r. w Elblągu.

 

Uroczystości poprzedzi msza święta w Katedrze Św. Mikołaja o godz. 13.00 w intencji Św. Jana Pawła II , Ojczyzny, Pokoju, którą będzie koncelebrował Jego Ekscelencja Biskup Elbląski dr Jacek Jezierski.

 

Po zakończonym nabożeństwie około godz. 13.45 przejdziemy pod pomnik najznakomitszego naszego rodaka XX wieku Św Jana Pawła II gdzie złożymy wiązanki kwiatów , zapalimy znicze oraz odśpiewamy "Barkę".

 

Źródło: Region Elbląski NSZZ "Solidarność"

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 29.03

  NIE BYĆ - oznacza nicość, nihilizm, uratę korzeni, polskości i łacińsko chrześcijańskiej płaszczyzny odniesienia Polaki i Europy..

 2. 2
  +6
  ~ same niedźwiadki
  Środa, 29.03

  Jeżeli mam tam iść bo wołają i organizują "to" towarzysze z jakiegoś związku zawodowego a nie mój katolicyzm i moralność, to ja dziękuję . towarzysze upamiętniali Stalina, Bieruta i Breżniewa. starczy waszych zaproszeń. Jedyny , to biskup który mógłby zapraszać, ale on , jak cerkiew moskiewska, czeka co zrobi grupa rządząca (dająca kasę) i idzie gdzie mu każą. tym związkowym spędem robicie kolejną (zamierzoną?) po sejmie niedźwiedzią przysługę Wojtyle. kto bywa przy kk ten pamięta, wie, przyjdzie z własnego poczucia a nie na pokaz "bo wytną z list wyborczych". Świętowanie na polecenie skończy się jak obchody 1 - maja za komuny. Aktywność Stefana podkreśla słuszność zapisu powyżej. Jakim prawem ten Stefan ocenia ludzi gdy sam nie patrzy w lustro? Przejął rolę biskupa? Wstyd Stefanie.

 3. 3
  +8
  ~ Bzdet
  Środa, 29.03

  Panie Stefanie, jakąś krucjatę na Palestynę Pan organizuje? Sloganami odbiera Pan wszystko , ja nie wierzę w łacińsko chrześcijańsko płaszczyznę, zapłoną stosy. Człowiek kompletnie popłynął

 4. 4
  --7
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 29.03

  Do ~ same niedźwiadki - umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną - cóż taka Twoja KARMA.

 5. 5
  --1
  ~ Wet
  Środa, 29.03

  Same niedźwiadki , raczej same bzdury. Porównania z 4 liter. Czasy Ci się towarzyszu pomyliły.

 6. 6
  +5
  ~ kij
  Środa, 29.03

  A dlaczego poprzednio nie organizowaliście rocznic, bo co bo teraz jest ... okrągła 18 rocznica? Chyba robicie to dla siebie raczej no i te ..."szeroko pojęte środowiska patriotyczne" ... to kto zacz i czy Święty Jan Paweł II życzył by sobie takiej ... "uroczystości związanej z Jego odejściem do Domu Pana"?

 7. 7
  +2
  ~ grizli myśli
  Środa, 29.03

  Stefanie - chcę rozumieć twój komentarz jako sarkazm i tak to odbieram, ale 99% odbierze go dosłownie jako twoją zachętę do spędu i naganę dla opornych. Wyszło z tego tradycyjne "co miał autor na myśli". Ja przyjmuję ,że jest to satyra na aktywność pisZZ Solidarność.

 8. 8
  +4
  ~ stęchłe kadzidło
  Środa, 29.03

  Panie biskupie elbląski - jeżeli państwo broni "świętego", to znaczy że z tą świętością jest coś nie tak. Mam odległy pesel i widziałem wielu bronionych przez państwo, także w odległej i tej bliskiej historii. Żaden z bronionych przez aparatczyków nie pozostał na piedestale. Moralność albo jest , albo rozdziela jej zasady niejaki Kali opisany przez Tatara. Faryzeusze z ZZ ukrywali się przez lata a także po drodze bronili niejakiego Jankowskiego z Gdańska który słusznie jednak spadł z cokołu. Niechże kk zajmuje się swoją trzódką a towarzysze jak chcą to niech uczestniczą jako jego "dzieci" a nie funkcjonariusze chwiejni na każde zbędne polecenie. Ktoś celowo w państwowym nacisku czyni wielki smrodek wobec adorowanego i kk w tym uczestniczy. Potrzeba świeżego kadzidła a nie 1953.

 9. 9
  +2
  ~ Puzon
  Środa, 29.03

  Dziwisz wiedział pierwszy, Jan Paweł ... drugi.

 10. 10
  0
  ~ Francja się zbliża
  Środa, 29.03

  Informacja od NSZZ przypomina mądrość " Jutro, na mój rozkaz odbędzie się zaćmienie Słońca które omówię osobiście na placu apelowym. W razie niepogody zaćmienie odbędzie się na hali gimnastycznej". Siła sprawcza NSZZ powala. oby nie było jak z małym Kaziem który się nadął i ... fetorek. NSZZ rządzi kościołem.Zdaje się że te "stragany" już młody Chrystus zrujnował faryzeuszom w świątyni. Dwie belki na krzyż a wszyscy się na nich wieszają dla swojej chwały. Nawet komuna tak nie obrzydzała kk, bo była obca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1732861995697