Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

2 pożary, 16 kolizji. Policjanci podsumowali miniony weekend

20.03.2023, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
2 pożary, 16 kolizji. Policjanci podsumowali miniony weekend

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 16 kolizji, 90 przekroczeń prędkości i 2 pożary. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego. Nie było wypadków drogowych.

 

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 122 razy. Na ulicach wylegitymowali 360 osób. Zatrzymano 2 osoby poszukiwane. Do wytrzeźwienia trafiło 8  mężczyzn. Nałożono 32 mandaty, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 1 wniosek o ukaranie.

 

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 193 osoby i skontrolowali 171 pojazdów. Odnotowali 16 zdarzeń drogowych. Ponadto zatrzymali 90 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 4x 50+). Wystawili 81 mandatów i 51 pouczali. Skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie. Przeprowadzili 270 badań trzeźwości kierowców. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Zaścianki (gm. Młynary). Jechał volkswagenem. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze wyjaśniają również okoliczności 2 pożarów. Do pierwszego doszło w piątek (17.03.2023 r.) w miejscowości Nowy Cieszyn (gm. Pasłęk). W parterowym budynku mieszkalnym, najprawdopodobniej od piecyka grzewczego, doszło do zaprószenia ognia i    pożaru. W wyniku działania ognia całkowitemu spaleniu uległa więźba dachowa, która wpadła do wnętrza budynku. Mieszkańcy domu zdążyli go opuścić. Właścicielka domu w związku z problemami z oddychaniem została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi KP w Pasłęku.

 

Kolejny pożar miał miejsce w sobotę (18.03.2023 r.) przy ul. Stawidłowej w Elblągu. Spaleniu uległo jedno mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Nie było w nim żadnych osób. Z 9 mieszkań budynku, ewakuowano 12 osób na czas działań ratowniczych, 3 osoby w tym ojciec i dwoje dzieci zostało przewiezionych do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu na obserwację. Mężczyzna doznał poparzenia I stopnia lewej ręki, dzieci nie doznały żadnych urazów. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożarów.

 

Jakub Sawicki

zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0813848972321