Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Cheerleaderki z Elbląga wystąpią na mistrzostwach Polski. "To więcej niż machanie pomponami"

18.03.2023, 20:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Cheerleaderki z Elbląga wystąpią na mistrzostwach Polski. "To więcej niż machanie pomponami"
Fot. Centrum Tańca Cadmans/ na zdjęciu: Cheerleaders Cadmans Mini kategoria Pom Dance Elite junior młodszy drużyna

Cheerleaderki z Elbląga szykują się na Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Za tydzień w Raszynie zmierzy się ponad 3 tysiące najlepszych zawodników z całego kraju. Wśród nich znajdą się drużyny i duety z Centrum Tańca Cadmans. 

 

 

Cheerleaderki z Centrum Tańca Cadmans mają na swoim koncie wiele sukcesów. W najbliższym czasie zawalczą o wygraną podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym, które odbędą się 22 - 25 marca w Raszynie. 

 

 

Na mistrzostwach zaprezentują się trzy drużyny z Elbląga: Cheerleader Cadmans Kids, Cheerleader Cadmans Mini i Cheerleader Cadmans. Najmłodszy zespół, w skład którego wchodzą dziewczynki od 7. roku życia, zadebiutuje podczas zawodów. Podczas mistrzostw rozgrywane są również kategorie duetów. Z Elbląga wystawiamy cztery takie duety

 

- mówi Aneta Orłowska z Centrum Tańca Cadmans. 

 

Elbląskie zespoły i duety przygotowania do mistrzostw rozpoczęły we wrześniu ubiegłego roku. - Część zespołów pierwsze treningi miała już w sierpniu, podczas obozu tanecznego. Oryginale układy choreograficzne, które pokażemy podczas zawodów, stworzyły instruktorki: Julia Bartoszewska (z Cheerleaders Flex z Gdańska) i Nikola Różańska (wychowanka Centrum Tańca Cadmans, wielkorotna mistrzyni Polski i mistrzyni Europy). Udział w mistrzostwach jest dla nas bardzo ważny. Będziemy reprezentować nie tylko Centrum Cadmans, ale również nasze miasto. Od wielu lat stoimy bardzo wysoko w cheerleadingu. Aktualnie sport ten jest coraz popularniejszy i konkurencja jest coraz większa. Liczymy jednak na to, że znajdziemy się w finale, wśród najlepszych - dodaje Aneta Orłowska.

 

 

W Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w Raszynie weźmie udział ponad 3 tys. zawodników z całego kraju. Rywalizacja potrwa trzy dni, od 22 do 25 marca. 

 

 

Cheerleading na świecie jest uprawiany jako sport od wielu lat. W Polsce jednak sytuacja wyglądała trochę inaczej. Przez długi czas funkcjonowały u nas stowarzyszenia i kluby, które organizowały swoje zawody. Nie było jednak Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu, który powstał dopiero siedem lat temu. Można powiedzieć, że ubraliśmy cheerleading w pewnego rodzaju ramy. Organizujemy zawody o randze sportowej: mistrzostwa Polski, puchary Polski, powołujemy reprezentację Polski na mistrzostwa świata czy Europy. Popularyzujemy cheerleading. Aktualnie prowadzimy pilotażowy program Cheerleading w szkole, który został przyjęty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu nauczyciele wychowania fizycznego mogą prowadzić w szkole lekcje cheerleadingu, a my prowadzimy dla nich bezpłatne kursy. Takich akcji realizujemy więcej. Działania Związku, współpraca ze stowarzyszeniami, spowodowały, że cheerleading jest dyscypliną, która aktualnie bardzo szybko i dynamicznie się rozwija. Na pierwszych mistrzostwach Polski było około 200 zawodników. Tym razem spodziewamy się 3 tys., a uprawiających ten sport w całej Polsce jest ponad 11 tys. zawodników

 

 

- mówi Leszek Cichocki, Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.

 

Wielu osobom cheerleading kojarzy się głównie z kibicowaniem zawodnikom podczas meczów, pomponami i amerykańskimi filmami. Jednak odmiana sportowa cheerleadingu znacznie odbiega od tego wyobrażenia.

 

 

- Pokazujemy, że cheerleading to nie jest tylko machanie pomponami. Zawody wyglądają zupełnie inaczej, niż to, co widzimy w filmach.  To jest sport łączący gimnastykę, akrobatykę z elementami tańca. To właśnie zobaczymy podczas mistrzostw Polski - dodaje Leszek Cichocki.

 

 

Fot. Centrum Tańca Cadmans/ na zdjęciu: Cheerleaders Cadmans kategoria Pom Dance Elite junior młodszy mini drużyna

Fot. Centrum Tańca Cadmans/ na zdjęciu: Cheerleaders Cadmans Kids kategoria Pom Dance Elite dzieci mini drużyna

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1207001209259