Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mieszkanka ul. Sadowej: Samochody ciężarowe będą nam jeździły pod oknami?

05.03.2023, 18:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkanka ul. Sadowej: Samochody ciężarowe będą nam jeździły pod oknami?
Fot. zdjęcie nadesłane przez Czytelniczkę
REKLAMA

Mieszkankę ul. Sadowej zaniepokoił wyjazd z placu budowy bloku operacyjnego szpitala miejskiego, który pojawił się na jej ulicy. - Czy firma uzyskała zgodę na taki skrót i od kogo, czy to znaczy, że samochody ciężarowe będą nam jeździć pod oknami - pyta Czytelniczka info.elblag.pl. 

 


Przypomnijmy. Przy szpitalu miejskim przy ul. Komeńskiego powstaje nowy blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią. Pierwszy wykonawca inwestycji zszedł z placu budowy w ubiegłym roku. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Szpital musiał rozpisać przetarg na dokończenie inwestycji. Na początku lutego tego roku podpisano umowę z nowym wykonawcą (konsorcjum elbląskich firm: Lider konsorcjum:

Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz, Członek Konsorcjum: Instalacje elektryczne MAR-EL Marian Lubawski, Członek Konsorcjum: Klimat-el Systemy Wentylacji i Klimatyzacji Grzegorz Bidziński, Członek Konsorcjum: Przedsiębiorstwo PMP Piotr Ziębka) i prace znów ruszyły. To właśnie nowy dojazd na tę budowę zaniepokoił mieszkankę ul. Sadowej. 

 

 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji, przy bloku na ul. Sadowej 57-69 zaczęto budować skrót na budowę bloku operacyjnego dawnego szpitala wojskowego. Czy firma uzyskała zgodę na taki skrót i od kogo, czy to samowolka, czy to znaczy, że samochody ciężarowe będą nam jeździć pod oknami

 

- pyta elblążanka w liście skierowanym do redakcji info.elblag.pl, kobieta zaznacza również, że nowy dojazd do budowy przecina chodnik, co będzie się wiązało z utrudnieniami również dla pieszych.

 

O nowy dojazd na teren budowy bloku operacyjnego zapytaliśmy rzeczniczkę prasową szpitala. Małgorzata Adamowicz wyjaśnia, że jego utworzenie, było konieczne, aby ciężki sprzęt nie blokował drogi szpitalnej (z wjazdem od ul. Komeńskiego), z której korzystają m.in. karetki i pacjenci szpitala. - Przejazd ul. Sadową samochodów z budowy bloku operacyjnego uzgodniony jest z zarządcą nieruchomości znajdującej się przy tej ulicy. Wyrażono zgodę, a Szpital ze swej strony poinformował o rozpoczęciu korzystania z drogi - dodaje.

 

 

Mieszkańców ul. Sadowej przepraszamy za okresowe niedogodności. Te utrudnienia nie powinny jednak potrwać długo. Zakończenie prac planujemy na październik tego roku. Przy czym ciężki sprzęt dojeżdżający na budowę, najpewniej przestanie tamtędy jeździć już wczęśniej

 

- mówi Małgorzata Adamowicz ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Pauli świat 20
  Niedziela, 05.03

  A jak mają korzystać osoby niepełnosprawne na wózku takie jak ja, czy o tym pomyśleli jak to budowali 🤔 wątpię w to

 2. 2
  +21
  ~ Dede
  Niedziela, 05.03

  Nawet jak z nieba wam zacznie złoto lecieć, to ktoś zacznie jęczeć, że mu tulipany w ogródku pogniotło. Wy ludzie jesteście nienormalni. Pod oknem jej będą jeździć! Skandal! Jak oni w ogóle śmią śmiać? Taczkami wozić i to w kapciuszkach, co by nie tupali za głośno. A dźwięk betoniarki niech zagłusza kwartet smyczkowy pod jej oknem! Przecież wiadomo, że świat orbituje wokoło każdej starej baby!

 3. 3
  --7
  ~ zkm
  Niedziela, 05.03

  Strach pomyśleć - czy budynki przedwojenne wytrzymają wstrząsy od pojazdów ?

 4. 4
  +21
  ~ Ddek
  Niedziela, 05.03

  Ja już nie moge czytać tych bzdur. No i co z tego, że szpital zrobil dojazd do budowy zeby nie blokować wyjazdu dla karetek. Wybudują, przywrócą wszystko do poprzedniego stanu i tyle. Wy wszędzie dziady widzicie problemy. Ja nie wiem co się dzieje z tym społeczeństwem.

 5. 5
  +2
  ~ anna
  Niedziela, 05.03

  Ja mieszkam przy ulicy Bema i od niedawna pod naszymi oknami coraz częściej poruszają się cięzkie pojazdy wojskowe i Straży Pożarnej .

 6. 6
  --8
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 05.03

  Zastawić altami żeby nie mieli przejazdu.

 7. 7
  +3
  ~ Fg
  Niedziela, 05.03

  Dlatego ważne jest, aby mieszkańcy się obudzili i ustanowili zarząd wspólnoty z pośród mieszkancow, a obecnego zarządcę sprowadzić tylko do roli administratora.

 8. 8
  +6
  ~ Egh
  Poniedziałek, 06.03

  Tak tempa babo te tiry które ci żarcie wożą do biedry i przed otwarciem okupujesz wejścia bo marchewka 15 groszy tańsza co za baba no chyba muszą wykończyć ten szpital robią źle nie robią źle idź daj na Rydzyka i pomódl się aby szybko wykonczyli

 9. 9
  +6
  ~ proboszczzmekki
  Poniedziałek, 06.03

  jej, jakie marudne babsko. Ale do szpitala pierwsza poleci po lewoskrętną witaminę C

 10. 10
  --1
  ~ Helena
  Poniedziałek, 06.03

  Ależ jadu w tych wypowiedziach. Smutne

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.013701915741