Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Tego dnia wszyscy czujemy się lepiej". Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Elblągu - zobacz zdjęcia!

29.01.2023, 22:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Tego dnia wszyscy czujemy się lepiej". Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Elblągu - zobacz zdjęcia!
Fot. Paweł Friedrich

Nadal mamy serca, mamy gest, wspólnie robimy coś wielkiego i wspaniałego - mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. 31. Finał przeszedł już do historii. Liczenie pieniędzy ze zbiórki jeszcze trwa. O godz. 21 na liczniku w Elblągu było 354 746 zł. Kwota robi wrażenie i daje spore szanse na rekord.

 

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Tegoroczna akcja, zorganizowana w niedzielę (29 stycznia), odbyła się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu umożliwiającego szybsze i skuteczniejsze leczenie sepsy. Kwesty zorganizowano w całej Polsce, a także wielu miastach na świecie. 

 

Jak co rok z orkiestrą dyrygowaną przez Jurka Owsiaka zagrał również Elbląg. Na ulicach naszego miasta i w sztabikach już rano pojawiło się blisko 450 wolontariuszy z puszkami. Zbiórka trwała do wieczora. 

 

Wolontariusze co rok spisują się na medal. Podobnie było i tym razem. Również elblążanie nie zawiedli. Wolontariusze wracali uśmiechnięci. Nie mieliśmy również zgłoszeń o incydentach

- mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Kweście towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Na Modrzewinie z Orkiestrą zagrali elbląscy offroadowcy. Sercem 31. Finału w Elblągu była starówka, którą w niedzielę (29 stycznia) odwiedziły tłumy elblążan. Czekały tam na nich występy lokalnych zespołów, licytacje, a także wystawa motocykli i aut zorganizowana przez klub White-Red Riders Poland. Wydarzenie tradycyjnie zakończyło się światełkiem do nieba, czyli pokazem fajerwerków. 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbudza bardzo pozytywne emocje. Nieważna jest kwota, którą wrzucamy do puszki, ale to, że wszyscy razem myślimy o tym, aby zrobić coś dobrego, że cieszymy się z tego i wszyscy lepiej się czujemy tego dnia. Tę energię czujemy również my, w sztabie. Nasi wolontariusze wracają z kwesty uśmiechnięci. Cudownie być w tym miejscu dziś i doświadczać tego wszystkiego

- mówi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu, w sztabie odpowiedzialna za obsługę wolontariuszy.

 

Ostateczną kwotę zebraną podczas 31. Finału WOŚP w Elblągu poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Szanse na pobicie elbląskiego rekordu sprzed roku są jednak spore. Do godziny 21 zebrano ponad 350 tys. zł, a liczenie pieniędzy zebranych w trakcie kwesty nadal trwa. Ta kwota zostanie jeszcze powiększona o pieniądze zebrane za pomocą eskarbonek, terminali i aukcji.

 

Ucieszymy się, gdy uda nam się pobić rekord. Jednak nie tylko pieniądze są tu ważne. Ważne jest, że choć WOŚP organizowana jest od ponad trzydziestu lat, nadal mamy serca, mamy gest, wspólnie robimy coś wielkiego i wspaniałego. My robimy letnią zadymę w środku zimy. Na końcu jest jednak ten moment, kiedy pieniądze wracają do nas w postaci sprzętu dla szpitali, który ratuje życie

 

- dodaje Adam Krause. 

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Kustosz dworca
  Niedziela, 29.01

  Takie fajerwerki chcę w Sylwestra, których nie będą bały się pieski.

 2. 2
  +10
  ~ Obludnie
  Niedziela, 29.01

  Z tymi fajerwerkami to czysta hipokryzja ! Nie żal bylo przerażonych zwierzaków bo w sylwka podobno żal!

 3. 3
  +3
  ~ Komizm , obłudy i hipoktyzja
  Poniedziałek, 30.01

  Czy dobrze uslyszano slowo empatia z tego bełkotu???no chyba ktoś tu drwi?zeby mówić o empatii, szacunku do drugiego człowieka trzeba to mieć w sobie i takim być albo najpierw przed uzywaniem tych słów sprawdzić znaczenie w slowniku !

 4. 4
  0
  ~ Malibu
  Poniedziałek, 30.01

  dzieci już dużo uzbierały dla Jurka Owsiaka ,ale licytacje wciąż trwają kto ma jeszcze kasę niech daje

 5. 5
  +5
  ~ mamydość
  Poniedziałek, 30.01

  miesiecznie z mojej pensji sa pobierane chorendalne skladki na NFZ, gdy zachoruje to mam czekac w polrocznych kolejkach do specjalisty a jakosc tego leczenia jest na marnym poziomie. dlaczego mam jeszcze doplacac za udzial w jakis zbiorkach skoro pozniej musze i tak leczyc sie prywatnie a pozniej taki lekarczyk bierze ode mnie za wizyte prywatna a badania wykonuje na sprzecie z naklejonym serduszkiem? W ten sposob obywatel RP jest dymany 3x. to jest skandal!

 6. 6
  +2
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 30.01

  Gratulacje dla Orkiestry, ale smutek wzbiera gdy pomyślę o tej hojności Polaków w zestawieniu z bezmyślnym wyrzucaniem przez zorganizowaną grupę trzymającą się kurczowo władzy ponad 2 mld zł z naszych podatków na tępą propagandę PiS-oską rodem z komuny.

 7. 7
  +2
  ~ 123
  Poniedziałek, 30.01

  Koszty działania OŚP w Elblągu /

 8. 8
  +1
  ~ taka drobne spostrzeżenie
  Wtorek, 31.01

  fajerwerki ? zapominałem one nie przeszkadzają zwierzętom. Bo są Owsiakowe.

 9. 9
  0
  ~ pop
  Wtorek, 31.01

  a te fajerwerki nie wzbudziły niepokoju wśród naszych drogich gości z Ukrainy?

 10. 10
  0
  ~ do ~ Kryspina
  Wtorek, 31.01

  proszę oglądnij i zastanów się https://www.youtube.com/watch?v=3QOa5E3yYrg

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99129796028137