Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Chcieli by przelała pieniądze na różne konta po to, by je… zabezpieczyć

26.01.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Chcieli by przelała pieniądze na różne konta po to, by je… zabezpieczyć
Fot. KMP Elbląg

Pewna elblążanka złożyła zawiadomienie, że oszukało ją dwóch mężczyzn. Panowie podczas rozmowy telefonicznej przedstawili się jako pracownicy banku. Poprowadzili w taki sposób rozmowę, że w konsekwencji namówili kobietę, by ta, przelała swoje oszczędności na różne „techniczne” konta w celu ich zabezpieczenia. Wcześniej jeden z mężczyzn podający się za pracownika banku poinformował ją o próbie wyłudzenia pożyczki na jej dane co było przyczynkiem do całej rozmowy.

 


Obaj mężczyźni jak zeznała kobieta mówili ze wschodnim akcentem. Pierwszy, który dzwonił miał być pracownikiem banku, drugi do którego kobieta została przełączona jego szefem. Mężczyzna poinformował rozmówczynię o tym w jaki sposób ma zmienić limity wypłat na koncie a następnie poprosił ją, by ta przelała w kilku transakcjach pieniądze na podane przez niego konta.

Miały one w ten sposób być bezpieczne a właściwie jeszcze bardziej bezpieczne niż na jej dotychczasowym rachunku. Gdy czwarty przelew nie doszedł do skutku „kierownik banku” poprosił, by kobieta udała się do najbliższej placówki i wykonała taki przelew, autoryzując transakcję przy okienku. Co więcej, instruował ją by nie rozmawiała o tym z pracownikami banku, ponieważ ci są zamieszani w „sprzedaż danych klientów”.

 

Kobieta tak też zrobiła. Udała się do placówki bankowej z włączonym telefonem, z którego dostawała cały czas instrukcje i numery kont, na które ma wpłacać pieniądze. Niczego złego nie podejrzewając wykonała kolejne przelewy. Wszystkie na łączną łącznie na kwotę 90 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła  ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na policję.
Piszemy o tym po to, by pokazać mechanizm działania sprawców takich oszustw.

 

Pamiętajmy o tym, że banki nie stosują takich metod działania w celu zabezpieczania naszych pieniędzy. To oszuści układają najróżniejsze historie po to, by przejąć konto lub nasze oszczędności. Ta opisana powyżej to właśnie jedna z takich historii.


 

nadkom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Realista1
  Czwartek, 26.01

  NIe, no nie wierze, nie wierze ze ludzie moga byc takimi...de...łatwowernymi.

 2. 2
  +12
  ~ mimik
  Czwartek, 26.01

  Mnie to zastanawia skąd oni wiedzą,że ta osoba dysponuje taką kwotą. Mają kontakty z osobami pracującymi w banku? Może to jakieś szajki.

 3. 3
  +8
  ~ wiem
  Czwartek, 26.01

  zaczać od banków-po każdej próbie i wyłudzeniu sprawdzić w banku kto logował się na konto pokrzywdzonego.

 4. 4
  +4
  ~ Przeswietlic wszystkie vanki w Polsce. Gdzues są krety i ryją.
  Czwartek, 26.01

  Ci oszuści muszą miec przecież z banków, winne są banki,ich pracownicy, którzy z chrci zysku prowizji spezedaha po cichu dane klientów banków.

 5. 5
  +2
  ~ Niesamowite
  Czwartek, 26.01

  Jak ktoś z takim ilorazem inteligencji mógł zarobić j odłożyć taką kasę??? No jak?¿????????

 6. 6
  0
  ~ ksjass
  Piątek, 27.01

  @mimik serio pytasz ? zadzwonia do 100 osob, jedna sie nabierze i wysle 100k to wtedy pojdzie na policie i pyk masz newsa tutaj.

 7. 7
  0
  ~ Fer
  Niedziela, 29.01

  Banki handlują danymi. Jak mi wpływają pieniądze z dopłat rolniczych też do mnie wydzwaniają inne banki z propozycjami kredytów. Coś w tym jest!

 8. 8
  0
  ~ Zdziwiona
  Wtorek, 31.01

  Co za głupia kobieta tyle ciągle media informuje o przekrętach ile ta kobieta ma lat Boże jak można być tak nie rozgarnięta kobieta stracić takie pieniądze (widać że na biedną nie trafili) żenada

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3262269496918