Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kluby sportowe wnioskują o blisko 4 mln zł dofinansowania. Miasto ma połowę tej kwoty

20.01.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kluby sportowe wnioskują o blisko 4 mln zł dofinansowania. Miasto ma połowę tej kwoty

1,9 mln zł Miasto zamierza w tym roku przeznaczyć na wsparcie klubów sportowych. Jak się okazuje, ich potrzeby są dużo większe. Łącznie wnioskują o blisko 4 mln zł. 

 

Pod koniec ubiegłego roku prezydent Elbląga ogłosił konkurs ofert na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach. Na ten cel w tegorocznym budżecie zaplanowano na ten cel 1 mln zł.

Wnioski o dofinansowanie złożyło 11 klubów, na łączą kwotę 1 mln 927 tys. zł. Jak wynika z informacji, która po otwarciu ofert ukazała się na stronie BIP Urzędu Miejskiego, największe potrzeby mają: ZKS Olimpia (wnioskowana dotacja to 800 tys. zł), EKS Start (560 tys. zł), MMKS Concordia (154 tys. zł) i UKS Silvant Kajak Elbląg (120 tys. zł).

Pozostałe kluby wnioskują o kwoty poniżej 100 tys. zł. Jasnym jest więc, że przyznane dotacje będą zdecydowanie mniejsze. 

 

Podobną sytuację mamy w przypadku drugiego konkursu, na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, jako sposobu przeciwdziałania uzależnieniom. Swoje oferty złożyło tutaj aż 30 klubów, na łączną kwotę ponad 1,8 mln zł.

O największe kwoty wnioskują: ZKS Olimpia (300 tys. zł), UKS Silvant Kajak Elbląg (200 tys. zł), KS Orzeł (180 tys. zł) i MKS Truso (170 tys.). Również tutaj nie obejdzie się bez cięć.

Na dofinansowanie Miasto zamierza przeznaczyć 900 tys. zł (z tego 500 tys. zł z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasto Elbląg, a 400 tys. zł ze środków kultury fizycznej). 

 

Wyniki obu konkursów powinniśmy poznać do końca stycznia. 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Jamaleg
  Piątek, 20.01

  Druzynka półki kopanej z marnymi lub nędznymi wynikami jak co roku zgarnie najwięcej kasy . Za to lekkoatleci którzy zdobywają medale muszą radzić sobie sami.

 2. 2
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 20.01

  Sport młodzieżowy, pieniądze tylko dla dzieci !!!

 3. 3
  +8
  ~ Sa
  Piątek, 20.01

  I znów zapyziała Olimpia dostanie kupę kasy jak w tamtym roku. To skandal.!!!!

 4. 4
  +4
  ~ Magnat Biznesu
  Piątek, 20.01

  Sport widowiskowy powinien utrzymywać się z biletów a nie z podatków. Nie ma widzów? Komu więc tam sportujecie? Sobie? Jeśli tak, to się sami utrzymujcie. Moje hobby też miasto ma zamiar zasponsorować?

 5. 5
  --9
  ~ Kibic
  Piątek, 20.01

  Czy to sie komus podoba czy nie.Olimpia to marka znana w całej Polsce i nie tylko.Co by nie mówic ma także najwięcej jak na elblaskie warunki kibiców .

 6. 6
  +2
  ~ oo
  Sobota, 21.01

  Olimpia i Start powninne być wyłączone z dotacji, czyż nie otrzymują i tak już ponad miarę? Lekkoatletyka z Truso powinna otrzymać większe pieniądze, a kajaki mają pieniądze z Energy / czyli też w zasadzie od mieszkańców /.

 7. 7
  +1
  ~ kibic Startu
  Sobota, 21.01

  W EKS leśne dziadki bawią się w kierowanie klubem sportowym za pieniądze mieszkańców… Tam jest towarzystwo wzajemnej adoracji dla których wyniki sportowe i rozwój zawodniczek są nieistotne, najważniejsze by kasa się zgadzała. Jakie kwalifikacje ma babuleńka Kluge w zakresie zawodowego sportu? Ilu prywatnych sponsorów pozyskała „Prezeska” do klubu za swojej kadencji? Co w klubie robi jeszcze skompromitowany Niewrzawa ? Dlaczego miasto, które jest głównym sponsorem nie ma żadnej kontroli nad wydatkami klubu?

 8. 8
  +3
  ~ ad
  Sobota, 21.01

  Pytanie do kibica Olimpii: z czego Olimpia jest znana ? Chyba tylko z aktów wandalizmu na terenie miasta i pisania na każdym śmietniku oraz murze Olimpia PANY. Od 1945 roku zero wyników sportowych, wiecznie 3 lub 4 liga. Na czele klubu stoi… ksiądz. Zyjesz kibicu Olimpii w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Poczytaj chłopie, czym jest marka a potem zabieraj dopiero głos w komentarzach.

 9. 9
  +2
  ~ do~ Kibic
  Sobota, 21.01

  To0 niech sie utrzymuje z biletów i to by było na tyle.

 10. 10
  0
  ~ Patryk
  Sobota, 21.01

  Po co dawać pieniądze dla polskich, elbląskich klubów sportowych. Najważniejsze, że miasto od lutego znalazło ponad 7 baniek dla banderowskich władz Tarnopola. A potrzeby biednych elblążan? A kto by się tam z nich tym przejmował

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2375800609589