Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Bokserskie emocje. Za nami turniej mikołajkowy Tygrysa (zobacz zdjęcia)

18.12.2022, 09:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Bokserskie emocje. Za nami turniej mikołajkowy Tygrysa (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Mikołajkowy Turniej Bokserski o Puchar prezesa KSW Tygrys Hieronima Kozakiewicza za nami. W ringu walczyło blisko dwudziestu młodych pięściarzy. Nie zabrakło emocji i ciekawych pojedynków. - Z wielką przyjemnością patrzy się na tych młodych zawodników. To nie jest łatwy sport. Ci chłopcy, w przyszłości, mają dużą szansę na sukcesy - mówił bokser Dariusz Michalczewski, były mistrz świata zawodowców Federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej, gość specjalny wydarzenia. 

 

 

Klub Sportów Walki "Tygrys" wrócił do organizacji corocznych Mikołajkowych Turniejów Bokserskich. Tegoroczne odbyły się w sobotę (17 grudnia) w hali Zespołu Szkół i Placówek Sportowych przy ul. Kościuszki w Elblągu. Podczas sportowego widowiska kibice mieli okazję zobaczyć walkę pokazową najmłodszych zawodników oraz kilkanaście walk turniejowych z udziałem młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów. W ringu stanęli zawodnicy z Elbląga, a także regionu m.in. Braniewa i Tczewa.  Zdobywcą Pucharu prezesa KSW Tygrys Hieronima Kozakiewicza został Bartłomiej Zabiełło (KSW Tygrys)  Gościem specjalnym wydarzenia bokser, były mistrz świata zawodowców Federacji WBO,WBA,IBF w kategorii półciężkiej i honorowy prezes "Tygrysa" Dariusz Michalczewski. 

 

 

Miło wraca się do Elbląga i widzi takich ludzi, jak Hieronim Kozakiewicz, którzy jeszcze walczą o ten sport. To naprawdę coś wyjątkowego. Dzięki takim osobom boks jeszcze istnieje. Z wielką przyjemnością patrzy się na tych młodych zawodników. Tacy młodzi chłopcy mają dużą szansę na sukcesy. Czeka ich jednak wiele pracy. To nie jest łatwy sport, to są wyrzeczenia, wytrwałość. Ja też nie byłem największym talentem, ja byłem wytrwały i ambitny. Chciałem wygrywać, to jest też powodem tego dlaczego tak daleko zaszedłem. Dla młodego chłopaka wygrywanie kolejnych walk, turniejów - w wieku 18 lat zostałem mistrzem Polski seniorów - było czymś niesamowitym. To i dziś może się podobać młodym w boksie. Jednak sukces w tej dyscyplinie to ból i łzy

 

- mówi Dariusz Michalczewski. 

 

 

 

 

Prezes klubu Tygrys Hieronim Kozakiewicza zapewnia, że Mikołajkowy Turniej będzie miał swoje kolejne edycje i na stałe już wróci do kalendarza elbląskich imprez sportowych. 

 

 

Jestem zadowolony z Turnieju. Nie było łatwo go zorganizować, bo w ostatnim momencie pojawiła się grypa, która rozłożyła wielu zawodników. Musieliśmy zmieniać kategorie wagowe, wiekowe, starać się, aby ten turniej się odbył. Cieszę się, że to się udało

 

- mówi Hieronim Kozakiewicz, założyciel i prezes KWS Tygrys.

 

 

Turniej będzie odbywał się cyklicznie, jako podsumowanie danego sezonu - dodaje prezes Tygrysa. - Uważam, że ten rok jest dla klubu w miarę udany. To dopiero początek, obecnie stawiamy na młodych zawodników. Mamy już kilka talentów. Nikodem Kozak zdobył złoty medal w kategorii juniorów, pojechał na mistrzostwa świata, walczył o wejście do strefy medalowej, nie udało się, ale jest w pierwszej 200. na świecie, w swojej kategorii wagowej. Mamy Igora Lichockiego. To młody zawodnik, boksuje od niedawna, ale robi bardzo duże postępy. Liczymy na to, że w niedalekiej przyszłości będzie miał duże osiągnięcia. Wracamy do lepszych czasów elbląskiego boksu.

 

 

Turniej został zorganizowany przy wsparciu Miasta Elbląg. Patronem medialnym wydarzenia było info.elblag.pl

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%80.0 %20.0


Galeria / Elbląg: Bokserskie emocje. Za nami turniej mikołajkowy Tygrysa ( zdjęć 80 )
Dodano: 2022-12-18 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ViWaldi
  Poniedziałek, 19.12

  "Mikołajkowy Turniej Bokserski" o Puchar prezesa KSW "Tygrys" Elbląg - Hieronima Kazakiewicza AD. 22 mamy już za sobą. Elbląska cykliczna impreza pięściarska, jak zawsze i tym razem była bardzo udaną pod względem organizacyjnym oraz w wymiarze sportowym. Cieszy fakt, że pomimo piłkarskich MŚ w Katarze i równolegle walczących w nich o brąz reprezentacji Chorwacji z Marokiem (2:1) na widowni Hali Sportowej przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu zgromadziło się wielu kibiców i sympatyków boksu z naszego miasta w tym spora grupa naszych byłych eminentnych i utytułowanych pięściarzy, wychowanków Klubu "Tygrys", którym przewodził sam były pięściarski MŚ federacji WBO, WBA, IBF nie przerwanie dzierżący ten tytuł przez 12 lat a obecnie patron i Prezes Honorowy szanowny Dariusz "Tygrys" Michalczewski

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4174039363861