Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Świąteczne Spotkania Elblążan już niebawem. Co zaplanowano?

01.12.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świąteczne Spotkania Elblążan już niebawem. Co zaplanowano?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Tegoroczna edycja Świątecznych Spotkań Elblążan odbędzie się 10 i 11 grudnia. Tradycyjnie na Starym Mieście przez dwa dni będzie jarmark. Co jeszcze zaplanowano?

 

W sobotę zapraszamy elblążan od 11.00 do 20.00, a w niedzielę od 11.00 do 18.00


– zachęca Adam Jocz, dyrektor Departamentu Kultury Turystyki i Promocji.To właśnie w tych godzinach czynny będzie jarmark świąteczny. - Jarmark będzie umiejscowiony na ulicy Stary Rynek. Całe Świąteczne Spotkania Elblążan będą odbywały się na tej ulicy, od ul. Wigilijnej po Bramę Targową – opowiadał Adam Jocz. - Każdy, kto przyjdzie na ul. Stary Rynek będzie mógł dać się ponieść świątecznej atmosferze.


Oprócz jarmarku odbędzie się też Świąteczny Festiwal Food Trucków. - Dodatkowo przez dwa dni przed Ratuszem Staromiejskim będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach, od tworzenia różnych ozdób choinkowych po rzeźbienie w mydle – wymieniał Adam Jocz.

 

Będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i Śnieżynkami, wysłać list do św. Mikołaja oraz zrobić sobie zdjęcie na tronie św. Mikołaja

– dodał Adam Jocz.W sobotę, między 12.00 a 15.00 odbędą się występy artystyczne. - Scena będzie udostępnione dla dzieci i młodzieży z naszych szkół, przedszkoli oraz elblążan, którzy chcieliby się pokazać w swoim świątecznym repertuarze – stwierdził Adam Jocz.


Wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni odbędzie się  w sobotę. Na godz. 13.00 zaplanowano degustację.


W niedzielę, o godz. 15.00, tradycyjnie odbędzie się Wigilia Elblążan.


Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan będą odbywały się dwie zbiórki – na podopiecznych elbląskiego schroniska oraz na rehabilitację 5-letniego Mikiego, którego historię wielokrotnie opisywaliśmy. Przypomnijmy, że w 2021 r. doszło do nieszczęśliwego wypadku w jednym z elbląskich przedszkoli. Podczas drugiego śniadania, 3-letni wówczas Mikołaj, zakrztusił się winogronem. Walka o jego zdrowie trwa do dziś.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ czekając na referendum
  Czwartek, 01.12

  Czy będą tam zbierane podpisy pod referendum?

 2. 2
  +5
  ~ Dobre miejsce na podpisy pid referendum
  Czwartek, 01.12

  Jak wyżej, w tytule posta

 3. 3
  +10
  ~ kuk
  Czwartek, 01.12

  Ale ta promocja miasta ma "pomysła" ... zrobić sobie zdjęcie na tronie św. Mikołaja, czyżbyś pan panie Jocz tę ofertę kierował do prezydenta, bo to Jego ostatnie Świąteczne Spotkanie z Elblążanami?

 4. 4
  +7
  ~ spoko
  Czwartek, 01.12

  Zaplanowano żeby każdy przyszedł ze świeczką bo będzie ciemno jak w d---e

 5. 5
  +5
  ~ Jałmużna!
  Czwartek, 01.12

  musimy poćwiczyć chwyty, bigos do jednej ręki, a kartkę do podpisów podajemy drugą

 6. 6
  +8
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 02.12

  Tu cytuje "...Będzie można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i Śnieżynkami, wysłać list do św. Mikołaja oraz zrobić sobie zdjęcie na tronie św. Mikołaja– dodał Adam Jocz..." Fakt dokonanie godne DYREKTORA DEPARTAMENTU z zawodu dyrektor? Drwina z miasta i mieszkańców? Takie szopki to dzieci w przedszkolu wymyślają....eh tylko Elbląga żal.Kto takich powołuje na dyrektora?

 7. 7
  +4
  ~ Fan Gargamela z PO
  Piątek, 02.12

  Pamiętajcie mieszkańcy facet przebrany za św. Mikołaja zbierać będzie podpisy?

 8. 8
  +6
  ~ Adam
  Piątek, 02.12

  W sumie to mi wstyd. Miasto zepsuło tą imprezę. Z roku na rok coraz gorzej a i wśród wystawców coraz więcej tandety. Oczywiście zaraz usłyszymy argumenty, że nie ma pieniędzy. A dlaczego nie ma? Bo wydział promocji zatrudnia całą ekipę, która na imprezach chodzi bezczynnie i nic nie robi. Powód? Miasto woli zlecić realizację wydarzeń firmom zewnętrznym, przychodzą na gotowe i w sumie okazuje się, że są do niczego nie potrzebni. Gdyby tak zwolnić połowę, zrezygnować ze zlecania zewnętrznym firmom tego co powinni zrobić sami w ramach swoich obowiązków to by się znalazło całkiem sporo funduszy na fajne wydarzenia w mieście. Póki co coraz gorzej. Nie jestem zwolennikiem referendum ale Pan Jocz wraz z całym aparatem personalnym jest dowodem na to, że władzę należy w mieście zmienić

 9. 9
  0
  ~ Fan Gargamela z PO
  Sobota, 03.12

  Jak długo nieudacznik będzie dyrektorem tego departamentu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0141909122467