Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jacek M. Kowalski o tym, co ukryte między prawdą a bajkami

04.12.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Jacek M. Kowalski o tym, co ukryte między prawdą a bajkami

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Elblągu zapraszają miłośników tajemnic przeszłości na spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się w muzealnym budynku zw. Gimnazjum we wtorek 6. grudnia o godz. 17.00. Gościem specjalnym będzie Jacek M. Kowalski, autor szeregu publikacji i książek na temat tajemnic II wojny światowej i lat późniejszych, poszukiwań i losów zaginionych obiektów, kolekcji i dzieł sztuki.

 

Jacek M. Kowalski – archeolog z wykształcenia, do niedawna pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, od kilkunastu lat prowadzący badania archiwalno-historyczne nad fascynującymi wielu miłośników historii tajemnicami II wojny światowej. Wraz z Robertem Kudelskim i Zbigniewem Rekuciem jest współautorem opracowań: „Tajemnica Riese. Na tropach największej kwatery Hitlera”, Łódź 2002 (seria: Polska dla Odkrywców), „Złoto generałów. Służby specjalne PRL na tropie skarbów III Rzeszy”, Kraków 2009, „Wojenne sekrety Lubiąża”, Kraków 2010 (seria: Militarne sekrety), „Lista Grundmanna”, Warszawa 2015. Pracował także przy realizacji licznych filmów dokumentalnych dla kanałów Historia – Discovery, TVN Historia, TVP, BBC 4, Smithsonian Channel.

 

Czy wiarygodne są opowieści o tajnych podziemnych obiektach? Ile prawdy kryje się w legendach o ukrytych kolekcjach i kosztownościach? Skąd się wzięło zainteresowanie służb specjalnych - wywiadu, kontrwywiadu, SB tymi tematami? Co można odkryć w archiwach? I wreszcie: gdzie się kończy historia, a zaczyna "medialna sieczka"? Odpowiedzi na te pytania poznamy już we wtorek.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Agnieszka Sławińska

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ podajcie
  Niedziela, 04.12

  Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Pana Bogusława Stolarskiego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1850419044495