Poniedziałek, 29.05.2023, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od dziś w Elblągu za bilety ZKM zapłacisz 4 zł i 2,00 zł. W Warszawie są po 4,40 zł i 2,20 zł!

01.12.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś w Elblągu za bilety ZKM zapłacisz 4 zł i 2,00 zł. W Warszawie są po 4,40 zł i 2,20 zł!

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta radni głosowali m. in. za wprowadzeniem podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Przeciw byli radni PiS. Za pozostali radni. W praktyce oznacza to, że od 1 grudnia za bilet normalny zapłacimy nie 3,20 a 4 zł, natomiast za bilet ulgowy 2,00 zł (zamiast 1,60 zł).

 

 

Jest wiele krytycznych uwag odnośnie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Szczególnie osób starszych czy chorych, które muszą korzystać z przesiadek. Trzeba najpierw poprawić rozkład jazdy, a dopiero potem myśleć o podwyżkach

 

– podkreślił podczas sesji  radny PiS Marek Pruszak.

 


Radni odrzucili wniosek Klubu Radny Prawa i Sprawiedliwości.

 


Natomiast Klub Radny KWW Witolda Wróblewskiego złożył wniosek, aby wydłużyć czas ważności biletu z 45 min na 60 minut. Ta propozycja spotkała się z akceptacją Rady.

 

 

źródło: www.wtp.waw.pl

Po dyskusji radni zagłosowali za wprowadzeniem podwyżek cen biletów za komunikację miejską. Za zagłosowało 16 radnych. Przeciw było 8 radnych PiS.

 


Oznacza to, że od 1 grudnia za bilet normalny będzie trzeba zapłacić 4 zł, a nie jak do tej pory 3,20 zł, a za bilet ulgowy 2,00 zł zamiast 1,60 zł. Dodatkowo bilety będą ważne 60 minut, a nie 45 minut.


Co ciekawe bilet normalny (75-minutowy) kosztuje w Warszawie 4,40 zł. Ulgowy - 2,20 zł.

 

źródło: www.wtp.waw.pl

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ kuk
  Czwartek, 01.12

  Nasze Elbląskie cegły były wywożone do odbudowy Stolicy, czyli Elbląg po części jest Warszawą to i bilety muszą być w podobnej cenie. Tylko że elblążanie mają niższe zarobki przynajmniej o połowę i co pan panie prezydencie z tym zrobi?

 2. 2
  +7
  ~ pytam
  Czwartek, 01.12

  A co innego radni potrafią, tylko wszystko w górę. Elblążanie są dojeni, a radny ma wypłatę nawet bez podatku.

 3. 3
  --6
  ~ Kat
  Czwartek, 01.12

  W Warszawie autobusy są pełne, a w Elblągu często puste. Z czegoś trzeba utrzymać całą flotę pojazdów i opłacić kierowców. Najfajniej byłoby za darmo wszystko dostać, ale tak to nie działa.

 4. 4
  +2
  ~ jakie dziwne info...
  Czwartek, 01.12

  50 % z 4 zł to wg was 2,10 zł??!! Ogarnijcie się!

 5. 5
  +11
  ~ lol
  Czwartek, 01.12

  Rok temu z dowodem rejestracyjnym auta mogłem jeździć za 1,40 zł, teraz bym musiał wydać 4 zł. Dlatego wolę rower lub z buta. Inni wolą do pracy jechać autem (sami lub w kilka osób) bo na to samo wychodzi (lub taniej) co jazda ZKM. Teraz to dopiero autobusy będą wozić powietrze oraz uczniów i emerytów (którzy mają bezpłatne przejazdy więc na nich się nie zarobi). Sami sobie strzelacie w stopę bo lepiej aby 3 osoby skorzystały z biletem po 1,40 zł, niż żadna lub jedna za 4 złote.

 6. 6
  +15
  ~ Realista1
  Czwartek, 01.12

  W Warszawie tabor jest o niebo lepszy, wygodniejszy, nowoczesniejszy niz nasz elblaski, gdzie mamy złomowate trawaje, bez klimatyzacji, ktore sie palą (byłem świadkiem.) Do tego ten rozklad jazdy. Po godzinie 8 takt to az 1h! Radni i prezydent nie jezdza komunikacja miejska, takze ich to nie dotknie. To jest cios w mieszkancow. Arogancja wladzy i pycha. A pycha kroczy przed upadkie. Dlatego referendum jest jak najbardziej zasadne.

 7. 7
  +8
  ~ REFERENDUM NIECH BEDZIE SKUTECZNE !
  Czwartek, 01.12

  CZAS Wrobla i jego towarzyszy dobiega końca Pora przegonić tą ekipę pierdzistolków, nierobów, leni, pasożytów, ordynarnych względem mieszkańców. Ale skutecznie q No tak jak w 2013 roju, gdzie większość odwołanych przesuadjq Sue z drugiej strony stołu tylko. Żaden z obecnych, nie wstępu di nowej rady, zaiamherac i mordy i nazwiska ! CZAS NA NOWY MŁODY ELBLĄG, towarzysz z poprzedniego układu ma półkę w muzeum!

 8. 8
  +9
  ~ czekając na referendum
  Czwartek, 01.12

  spokojnie niedlugo bedzie referendum i cała ta rada miejska oraz prezydent zostaną odwołani. gdyby ta komunikacja miejska reprezentowała jakis wyzszy poziom , gdyby zakupiono nowe eleganckie tramwaje to rozumiem. ale tu poziom jest zalosny. tramwaj numer 2 jezdzi raz na godzine, zabrano dwie linie jadace z nad jaru przez plac slowianski i skierowano je przez 12 lutego ,zamiast dolozyc dwie nowe linie. skutkiem tego ludzie dojezdzajacy do zakladow przy Dolnej, Niskiej, Stoczniowej i starowki oraz szkoly na rycerskiej zostali pozbawieni dogodnego dojazdu do pracy i szkoly. Zostaly coprawda dwie linie ale jezdza one za rzadko, Z placu slowianskiego na dworzec trwamwaje kursuja tak rzadko ze szybciej dojde na dworzec na piechote niz tramwajem.

 9. 9
  +4
  ~ Agusia
  Czwartek, 01.12

  A co mnie obchodzi Warszawa

 10. 10
  +9
  ~ lol
  Czwartek, 01.12

  @Agusia - a choć by to że w Warszawie przejedziesz dużo większy dystans niż w Elblągu, tylko że za tą samą cenę i nowszym sprzętem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0072288513184