Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rychliki: Tragedia w kotłowni. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 42-letniego pracownika

25.11.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rychliki: Tragedia w kotłowni. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 42-letniego pracownika

Tragiczny wypadek w kotłowni w Rychlikach. 42-letni mężczyzna zginął podczas wykonywania obowiązków służbowych. Okoliczności jego śmierci bada elbląska prokuratura. Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny, którą przeprowadzono w środę (23 listopada).

 

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony weekend w Rychlikach. W niedzielę (20 listopada) rano, chcąc sprawdzić, dlaczego kaloryfery w mieszkaniu są zimne, prezes spółdzielni mieszkaniowej i jednocześnie mieszkaniec bloku, udał się do kotłowni. Znalazł tam martwego pracownika. 42- latek zginął w wyniku wypadku podczas pełnienia obowiązków służbowych. Obecnie wyjaśniane są szczegóły zdarzenia, które doprowadziły do jego śmierci. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu. 

 

Prawdopodobną przyczyną śmierci 42-latka, jak podaje prokuratura, jest wstrząs urazowo-krwotoczny, do którego doprowadziło bardzo poważne obrażenie kończyny górnej. W środę (23 listopada) przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny.

 

 

Czekamy na szczegółowy raport z sekcji zwłok oraz wyniki badań materiału biologicznego. Wstępnie można powiedzieć, że nadal najbardziej aktualna jest przyczyna śmierci stwierdzona przez lekarza, który pojawił się na miejscu zdarzenia, czyli wstrząs urazowo-krwotoczny

 

- mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

 

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę ma wyjaśnić nie tylko przyczyny śmierci mężczyzny, ale również to, czy odpowiedzialność za to ponosi jego pracodawca.  Postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 220 par. 1 w zbiegu z art. 155 kodeksu karnego, czyli wstępna kwalifikacja dotyczy zaistnienia przestępstwa niedopełnienia przez pracodawcę obowiązku zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

 

Przy wypadkach przy pracy pracodawca ponosi konsekwencje wtedy, jeśli dopuścił się zaniedbań, które pozostają w związku z całym zdarzeniem. Na chwilę obecną takich ustaleń nie ma jeśli chodzi o tę sprawę. Nie można jednak jeszcze tego wykluczyć. Postępowanie nadal trwa. Czekamy również na szczegółową opinię biegłego, który sprawdził podajnik opału znajdujący się w kotłowni pod względem jego stanu technicznego

 

- dodaje prokurator Karmowski. 

 

Postępowanie w sprawie śmierci pracownika kotłowni prowadzi również Państwowa Inspekcja Pracy. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3475019931793