Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radny apeluje o naprawę ul. Portowej. "Jest w bardzo złym stanie"

22.11.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny apeluje o naprawę ul. Portowej. "Jest w bardzo złym stanie"

Radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks zwrócił uwagę na stan ul. Portowej. - Aktualnie droga prowadząca do nieruchomości, w której siedzibę ma Zarząd Portu Morskiego Elbląg, jest w bardzo złym stanie – zaznaczył.


- W ostatnim czasie Miasto Elbląg, za sprawą przeprowadzonej inwestycji Przekopu Mierzei Wiślanej i budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, stało się centrum zainteresowania całego kraju. Zakończony etap wskazanej inwestycji wespół z trwającymi i planowanymi pracami na kolejnych jej etapach stanowi wielką szansę rozwojową dla całego miasta i regionu nadzalewowego – opowiadał radny.
 

Rafał Traks podkreślił, że jednym z miejsc, które w szczególności związane jest z powodzeniem tejże inwestycji i które stanowić będzie wizytówkę Miasta Elbląga po zakończeniu wszystkich jej etapów, będzie budynek Zarządu Portu Morskiego Elbląg znajdujący się przy ul. Portowej.

 

Aktualnie droga prowadząca do nieruchomości, w której siedzibę ma Zarząd Portu Morskiego Elbląg, jest w bardzo złym stanie – w szczególności mowa tu o licznych dziurach w nawierzchni ulicy, jak i popękanym i nierównym asfalcie

– zaznaczył radny.Zdaniem Rafała Traksa miejsce to powinno odpowiadać roli, którą będzie pełnić Port Morski w Elblągu. - Dojazd do budynku Zarządu powinien  być zarówno przejezdny, jak i odpowiadać randze miejsca, do którego prowadzi – dodał.


Radny wniósł o podjęcie pilnych prac naprawczych nawierzchni ul. Portowej. - Zadanie pod nazwą „Przebudowa ul. Portowej” stanowi jeden z elementów projektu strategicznego pn. „Rozwój portu morskiego w Elblągu”, zgłoszonego do ubiegania się o środki Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027 – zapewniał Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.


Koszt przebudowy ul. Portowej szacowany jest na 17,5 mln zł.  - Obecnie trwa opiniowanie dokumentu FEWiM przez Komisję Europejską – informował Janusz Nowak. - Możliwość realizacji projektu zależy od wyników negocjacji z Komisją Europejską i ostatecznego zakresu wsparcia w ramach Programu. Realizacja tej inwestycji możliwa będzie po zatwierdzeniu przedmiotowego projektu na etapie oceny wniosku.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / STAN NAWIERZCHNI UL. PORTOWEJ ( zdjęć 12 )
Dodano: 2022-11-22 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Mieszkanka
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  Tą drogę trzeba wybudować czy przebudować od nowa, pewnie dlatego taki koszt. Mam nadzieję, że dostanie dofinansowanie.

 2. 2
  +13
  ~ mieszkaniec1
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  od czego są wybierani radni? od tego aby wskazywać co trzeba naprawić czy może od tego, żeby wskazać skąd można pozyskać pieniądze na realizację inwestycji?

 3. 3
  +5
  ~ port ? bezwstyd !
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  Kolejne wystąpienie Nowaka w stylu Czyżyka. Ulica prowadząca do miejskiego portu jest fotografią troski prezydentów o miasto. Walka z rządem usprawiedliwia nieróbstwo w każdej dziedzinie życia miasta. Cel - przetrwanie i kasa na konto. Bredzenie Wróblewskiego że port jest gotowy tylko brak pogłębienia rzeki dokumentuje ta droga. Widać port nie ma klientów , bo żaden szanujący się po takiej drodze do portu nie pojedzie. Nowak i wspólnicy przespali kolejną kadencję. Port, magazyny, nabrzeża, drogi - to wszystko powinno być wymuskane przez miasto jeżeli chcemy się równać z innymi i być "potęgą" bronioną przez Wcisłę.

 4. 4
  +7
  ~ Egh
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  Kolejny pisior się obudził bo wywalenie grozi w referendum kolesie bezradnego dostali już posady ?

 5. 5
  +2
  ~ Do_pomorskiego
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  "Wizytówka" miasta nastawionego na rozwój portu i usługo około-portowych. Gdyby Wróbel i spółka faktycznie byli za rozwojem naszego portu ten teren od dawna byłby doinwestowany. Całe szczęście, że jest referendum. Stan tej ulicy to ewidentny przykład, jak władze miasta i w wszystkie Wcisły są niby za rozwojem portu. Żenada. Przez takie "coś" u władzy musimy się wstydzić przed ludźmi za nasze miasto. Wszystko byle sprowadzić Elbląg do poziomu typowego Pcimia Warmińskiego, co by nigdy nie zagroził Olszczynowi. Won!

 6. 6
  +11
  ~ zatraksowany
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  Tą drogą jeżdżą tiry do elektrocieplowni więc może ona niech ją wyremontuje albo zasypie szlaką

 7. 7
  +2
  ~ zniesmaczony
  Ponad tydzień temu, Środa, 23.11

  A może tak pan Traks spowoduje, by pieniądze z KPO trafiły do Polski i tym samym do naszego miasta? Wasz koniec Republikanie i PiS-owcy już się kończy.

 8. 8
  +1
  ~ bielizna Witusia-baletnicy
  Ponad tydzień temu, Środa, 23.11

  ~zatraksowany - twój sposób myślenia jest typowy dla elbląskiego ludu "47. Od tego by współpracoe=wać z diabłem jest RM i UM, ale widzisz Wróblewskiego, Nowaka czy uśmiechniętego Michasia rozmawiających z Energą? Tajnie, oczywiście , czyli na warunkach przegranych przez miasto. Lud wybrał i lud ma. Co? Whyno? Nie ma znaczenia kto i gdzie jeździ miejską drogą, znaczenie ma kto ją utrzymuje i jak to organizuje, co widać i czuć. Niech Nowak z RM i Wróblewskim (w tym są dobrzy) sprzedadzą tą drogę Enerdze lub prywatnemu biznesmenowi od taboretów i szafek - po miesiącu będzie autostrada z bramkami. Skąd pochodzi i jakie ma wykształcenie Wróblewski, Nowak?

 9. 9
  --2
  ~ lump
  Ponad tydzień temu, Środa, 23.11

  Do ~ zatraksowany - to wg twojego małego rozumku każdy mieszkaniec powinien naprawiać drogę do swojego domu ?

 10. 10
  +6
  ~ kij
  Ponad tydzień temu, Środa, 23.11

  To ile samochodów tą drogą przejeżdża panie radny? Będą pieniądze z KPO na port elbląski to i droga też będzie wyremontowana. A teraz dla "wygody" pana dyrektora na jego dojazd do budynku chyba żeś pan panie radny przesadził?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0848739147186