Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Napisz dyktando i zostań „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”

07.09.2022, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Napisz dyktando i zostań „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”
Źródło: pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Chcesz sprawdzić, jak dobrze znasz zasady poprawnej pisowni, interpunkcji i ortografii? Napisz dyktando i zostań „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem”. Dyktando odbędzie się 20 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zapraszamy do udziału!

 

20 września w CSE "Światowid" w Elblągu odbędzie się kolejna już edycja zmagań o tytuł Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa. Dyktanda będą organizowane 20 września, dla trzech poziomów językowych: dla uczniów szkół podstawowych V-VI i VII-VIII, dla szkół ponadpodstawowych oraz dla osób dorosłych. Do konkursu zaprosimy przedstawicieli różnych grup społecznych, m.in. samorządowców, dziennikarzy, policjantów, polityków, pielęgniarki, księgowe. 

 

Tytuł laureatów zdobędą najlepsze zespoły (maksymalnie trzyosobowe) w poszczególnych kategoriach. Zwycięskie zespoły z każdej kategorii otrzymają nagrody - gry planszowe i karty upominkowe EMPIK, i wezmą udział w wielkim dyktandzie o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa”.

 

Dyktanda rozpoczną się o godz. 09.00 w Galerii Nobilis (II piętro) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przeczytać regulamin konkursowy (zamieszczony na stronie internetowej „Światowida”), następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć do CSE „Światowid” w Elblągu. 

 

Kartę należy przesłać pocztą lub e-mailem na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl albo doręczyć osobiście do sekretariatu CSE „Światowid” w Elblągu do 18 września. Zapraszamy do udziału!

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu


 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 07.09

  Ok, ale co to ma wspólnego z Elblągiem, który nie leży geograficznie na Warmii i mazurach?

 2. 2
  +1
  ~ Nie opłaca się
  Środa, 07.09

  Przestrzegam wszystkie dzieci przed udziałem w konkursach ortograficznych. Kiedy bylem w 5. klasie podstawówki, wygrałem cykliczny konkurs ortograficzny, trwający przez cały rok, organizowany przez moją szkołę. W nagrodę dostałem słownik ortograficzny. Nie rozumiem czemu. Nie opłacało się uczestniczyć w tym konkursie. Najpierw upewnijcie się, jakie oferują nagrody, a potem może weźcie udział

 3. 3
  +1
  ~ brednie
  Środa, 07.09

  Jaka warmia i mazury.Elbląg to Żuławy i Powiśle. Oj do szkoły sie nie chodziło.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0013501644135