Środa, 30.11.2022, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kazimierz Falkiewicz zrezygnował z pracy dla Prezydenta Elbląga. "Spotkałem się z czymś innym niż myślałem"

31.08.2022, 15:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kazimierz Falkiewicz zrezygnował z pracy dla Prezydenta Elbląga. "Spotkałem się z czymś innym niż myślałem"
Fot. Archiwum Redakcji

Kazimierz Falkiewicz niewiele ponad rok był pełnomocnikiem Prezydenta Elbląga ds. osób niepełnosprawnych. Dlaczego zrezygnować z pełnienia tej funkcji?

 


W 2013 roku Kazimierz Falkiewicz był pełnomocnikiem Grupy Referendalnej, która doprowadziła do referendum i odwołania Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka (Platforma Obywatelska) oraz Rady Miejskiej (większość w RM miała wówczas PO).


Kazimierz Falkiewicz był współzałożycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Wolny Elbląg, które usiłowało wprowadzić do Rady Miejskiej swoich przedstawicieli. To się jednak nie udało.


W 2015 roku Kazimierz Falkiewicz w swoim felietonie „Dlaczego prezydent i Rada Miasta chcą wyrolować elblążan?” krytycznie odnosił się do działań Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.


W maju 2021 r. Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Elbląga ds. osób niepełnosprawnych. Zgłosiły się dwie osoby. Kazimierz Falkiewicz uzyskał większą liczbę punktów podczas naboru i objął tę funkcję 1 lipca.


Minął ponad rok i Kazimierz Falkiewicz zdecydował się zrezygnować z powierzonej mu funkcji. Dlaczego?

 

Zrobiłem to z powodów osobistych. Dostałem też lepiej płatną ofertę pracy i postanowiłem z niej skorzystać. Te dwa argumenty zadecydowały o mojej decyzji

 

– wyjaśnił w rozmowie z nami Kazimierz Falkiewicz.Jak Kazimierz Falkiewicz ocenia sytuację osób niepełnosprawnych w Elblągu? -  Wszystko rozbija się o pieniądze. Nawet jakby się coś chciało zrobić to nie można, bo nie ma na to pieniędzy – stwierdził. - To jest podstawowa bolączka.

 

Uderzyło mnie to, że ludzie jakby bali się szukać pomocy albo z góry zakładają, że to nic nie da. To jest duży problem. Jest bariera psychologiczna. Ktoś kto ma problemy z czymś od lat myśli, że inni mu nie pomogą

 

– podkreślił Kazimierz Falkiewicz.Bazując na swoim doświadczeniu Kazimierz Falkiewicz przyznał, że mało osób niepełnosprawnych zwraca się do urzędu ze swoimi problemami.

 

Na początku ostrzegali mnie, że będzie bardzo dużo osób przychodzić z interwencjami i będę miał naprawdę dużo chodzenia i załatwiała. Nie twierdzę, że nie było ich wcale, ale spotkałem się z czymś innym niż myślałem. Czasami sam musiałem dociekać i dochodzić do pewnych sytuacji. To mnie bardzo dziwiło, że ludzie mając możliwość nie korzystają z niej

 

– zaznaczył Kazimierz Falkiewicz.

 

Kazimierz Falkiewicz przyznał, że nie planuje wracać do Elbląga. - Pracę, którą będę wykonywał będzie bardzo satysfakcjonująca również finansowo, więc wracać do Elbląga raczej nie będę – dodał.

 


Prezydent Elbląga powołał na stanowiska pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnyc Monikę Kurpanik, która pełniła tę funkcję przed Kazimierzem Falkiewiczem.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +57
  ~ korytko
  Środa, 31.08

  Czy ten "pełnomocnik" jest psychologicznym bratem Ma Ryjuszka? Pełny Elbląg - facet "wygrywa" konkurs i jest zaskoczony tym co się w jego obszarze dzieje. masakra. dziwacznie szczery - porzuca niepełnosprawnych dla kasy, czyli obejmował neutralizującą go funkcję dla zarobku a nie dla dobra pokrzywdzonych ludzi. Dziwna ta spowiedź - bez zawstydzenia i z butą że idzie na lepsze i nie wraca. pewnie tak się dogadał z Wróblewskim że nie będzie mieszał w kampanii. ilu jeszcze takich śpi w UM, spółkach miejskich? Wieniec z łopianu za inteligentną szczerość . Żenuje fakt, że tacy ludzie obalali władzę której nie sięgają do... .

 2. 2
  +19
  ~ lucyna
  Środa, 31.08

  artykuł pisany jakby po 3 piwach . Był pelnomocnikiem w Elblagu , ale nie zamierza wracać do elblaga . bo otrzymał lepiej platna pracę . To gdzie był ? gdzie otrzymał nową pracę ?

 3. 3
  +9
  ~ Pelny nocnik
  Środa, 31.08

  Laziu sistal fuchę " po zbajomkscu" u Wróbla, bo ten se wymyślił, że kadencja mi się przedłuży i by Kaziu nie fikał, czegoś nie wymyślił, to Kazia " wielki ptak na motirku" uciszył. Ale niestety, ptaszysko to nie przewidziało, że go ludzuecuz nie chcą za prezydenta, jo sue wywodzi ze starej nomenklatury partyjnej KC PZPR ( wykasowanie przeszłości ptaka z Wikipedii nie pomogło, ludzie pamiętają pichodzebie). I tak oto szansa na drugą kadencję Wielkoego Ptaka prysła:)

 4. 4
  +12
  ~ Kto rządzi miastem ?
  Środa, 31.08

  Wielki Ptak czy Nowak ? Ptaszysko siedzi w urzędzie pozamykany, obstawiony ochroną i sie boi , czego lub kogo, sie pytam?

 5. 5
  +8
  ~ Cieciorka
  Środa, 31.08

  Brawo Kaziu!

 6. 6
  +40
  ~ Gruoa Szybkiego Reagowania
  Środa, 31.08

  a nie mówiłem?! Cytuję "... Zgłosiły się dwie osoby. Kazimierz Falkiewicz uzyskał większą liczbę punktów podczas naboru i objął tę funkcję 1 lipca...." przypadek nie sądzę! Warto wspomnieć i o Mariuszu....

 7. 7
  +10
  ~ xsw
  Środa, 31.08

  Co na Maryuszek?

 8. 8
  +74
  ~ Do ×xxsw
  Środa, 31.08

  Maryuszek mial swoją gazetkę elblog.pl , w której pod niebiosa wychwalał " zasługi " dla miasta Wielkiego Ptaka na motorku. Niestety, gazetka ta....upadła, najnowsze newsy są s zeszłego roku lub Google wyszukuje error zamiast gazetki

 9. 9
  +10
  ~ Doktor Dick
  Środa, 31.08

  Kaziu gdzie nasz stadion!!!

 10. 10
  +5
  ~ Zalamany
  Środa, 31.08

  To wielka strata dla urzędu kiedy odchodzą ludzie z tak wielkim samorządowym dorobkiem, z taką fachową i olbrzymią wiedzą, z ogromnym doswiadczeniem! Jak teraz udźwignąć taką stratę! ? Jak um to zniesie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1150889396667