Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Park Planty czeka na rewitalizację. Miasto ogłosiło kolejny przetarg

11.08.2022, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Park Planty czeka na rewitalizację. Miasto ogłosiło kolejny przetarg

Kiedy ruszą  prace w Parku Planty? Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie zadania, które będzie polegało na rewitalizacji parku, budowie skateparku i iluminacja fontanny przy ul. 1 Maja. To kolejne podejście. Wcześniejsze postępowanie unieważniono ze względu na brak ofert.

 

Ratusz planuję realizację kolejny etap projektu "Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu" współfinansowanego ze środków UE i Budżetu Obywatelskiego 2021. Dotyczy on Parku Planty i znajdującej się po sąsiedzku, przy ul. 1 Maja, fontanny. W czerwcu ogłoszono pierwszy przetarg na realizację zadania. Wykonawcy nie wyłoniono, a postępowanie unieważniono ze względu na brak ofert.

 

Teraz Miasto ogłosiło kolejny przetarg wykonanie rewitalizacji. Zamówienie składa się z trzech części: modernizacja i iluminacja fontanny przy ul. 1 Maja (część I), rewitalizacja Parku Planty (II) i budowa skateparku w Parku Planty (III). 

 

Zakres części I zamówienia obejmuje m.in. wykonanie przebudowy niecki, nowej instalacji technologicznej fontanny wraz z instalacjami wody obiegowej i iluminacji świetlnej wraz ze sterowaniem. Zakres części II zamówienia obejmuje: przebudowę ciągów pieszych z punktami charakterystycznymi, budowę ścieżki rowerowej z przystankami, wykonanie ogrodu renesansowego, założenie rabat bylinowych i krzewinkowych, regenerację trawników oraz sługę pielęgnacji wykonanych nasadzeń zieleni z wyłączeniem pielęgnacji trawników przez okres 36 miesięcy od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Z kolei zakres części III zamówienia obejmuje budowę skateparku obejmującego: Bank, Quater pipe, Funbox, Grindbox z grindem, Spine, Bowl, rampy i poręcze

- czytamy w ogłoszeniu przetargu. 

 

Na oferty chętnych Ratusz czeka do 2 września, do godz. 9.30. Tego samego dnia odbędzie się ich otwarcie.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ ekolog
  Czwartek, 11.08

  A dosadzenie więcej drzew na terenie miasta ?

 2. 2
  +5
  ~ Hugo
  Czwartek, 11.08

  Taaaaa i zróbcie taki bubel jak amfiteatr na dolince, zamiast więcej ławek to suchej trawy posiali, a ludzie siedzą jak ostatnio na trawie. Żenada

 3. 3
  0
  ~ vc
  Piątek, 12.08

  BO 2021, mamy prawie koniec roku 2022 (zanim zapadnie rozstrzygnięcie przetargu) a oni dopiero przetarg organizują ( chyba kolejny). A mamy to miejskie spółki czy nie? Rozpoczyna się głosowanie BO 2022, a jeszcze 2021 nie zrobiony, mam wątpliwości czy i poprzednie BO zostały zrealizowane w całości. Dlatego nie uczestniczę już w BO, nie głosuję, nie zachęcam, nie zbieram głosów, nie uczestniczę w ustawce urzędniczej.

 4. 4
  +3
  ~ ????????????
  Piątek, 12.08

  "....zakres części III zamówienia obejmuje budowę skateparku...". Park powinien być strefą ciszy a nie odgłosów desek i hilajnóg, .

 5. 5
  0
  ~ lucyna
  Piątek, 12.08

  Aż prosi się o małą muszlę koncertową na widocznym na zdjeciu wzgórku zwanym Grota.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0799069404602