Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Do Parku Kajki nie można wejść z psem? Radna: Zauważyłam dwa wykluczające się znaki

03.08.2022, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do Parku Kajki nie można wejść z psem? Radna: Zauważyłam dwa wykluczające się znaki
REKLAMA

Małgorzata Adamowicz, radna Koalicji Obywatelskiej interweniowała w sprawie znaków informacyjnych w Parku Kajki dotyczących (nie) wprowadzania psów na teren parku. - Przebywając w Parku Kajki zauważyłam funkcjonujące w przestrzeni parkowej dwa wykluczające się znaki – stwierdziła.


Chodziło o znak informujący o zakazie wyprowadzania zwierząt i o znak z napisem „Pamiętaj, twój pies musi być na smyczy, a pies agresywny w kagańcu. Zawsze posprzątaj po swoim psie”.


Proszę o podjęcie decyzji, który znak jest właściwy

– apelowała radna do Prezydenta Elbląga i zapytała wprost: Czy na teren Parku można wejść z psem czy nie?Prezydent Elbląga stwierdził, że znaki się nie wykluczają. - Tablica informacyjna zawiera przestawione w skróconej formie główne zasady korzystania z całego parku – stwierdził. - Znaki zakazujące wprowadzania psów i zwierząt ustawione są zaś w tych częściach parku, gdzie znajdują się jego elementy i obiekty, na teren których nie powinno być wpuszczane zwierzęta w ogóle, niezależnie od tego czy są prowadzone na smyczy czy też nie.
 

Jakie to miejsca? - Dotyczy to na przykład ogrodu różanego i terenu wokół zbiornika wodnego w dużej części parku z uwagi na posadzoną tam roślinnością ozdobną – dodał Prezydent.

 

Przyznaję, że komunikaty przekazywane w przedmiotowym zakresie przez znaki i tablice mogą być jednak odczytane jako wzajemnie sprzeczne. W najbliższym czasie Zarząd Zieleni Miejskiej zaktualizuje znaki ustawiane w parku, w tym znaki zakazujące wyprowadzania psów/zwierząt zostaną zastąpione znakami o treści „Posprzątaj po swoim psie”

- zapewnił włodarz naszego miasta.


 

Znaki zostały już zaktualizowane.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Fan Gargamela z PO
  Środa, 03.08

  "...Małgorzata Adamowicz,.." i ju.ż potem można nie czytać....szkoda, że jeszcze do byłego radnego z pisu nie zadzwoniła w tej sprawie co?

 2. 2
  +3
  ~ PYTAMY
  Środa, 03.08

  Czy jest zezwolenie by do sklepów w Elblągu wchodzić z psem .ostatnio zauważyliśmy to w sklepach na ogrodach i w sklepach spożywczych.

 3. 3
  +2
  ~ Pytanie na inteligencję do radnej
  Środa, 03.08

  Jak pies ma ...przeczytać taki znak, szczególnie taki, który uciekł właścicielowi ? Co do Ogrodów, ustawa o psach przewodnikach, asystujących i psach " branżowych" np.na etacie policji mówi jasno, że taki pies może wejść z osobą, właścicielem. Natomiast problem jest inny, ochrony w Ogrodach nie ma wcale, nie widać, pi kiblach się chowają to jak mają egzekwować zakaz wstępu jak ochroniarz siedzi w kiblu.

 4. 4
  +6
  ~ Pani adamowicz sie nudzi bo cora i wnuki daleko
  Środa, 03.08

  Niech sie zajmie czyms pozytecznym ta pozal sie boze "radna". Ona jest typowym przykladem wspiecia sie na stolek za nic

 5. 5
  +6
  ~ Hanna
  Środa, 03.08

  Czy z tym tematem należało się zwracać aż do Prezydenta Miasta? Czy nie można było zadzwonić do Zarządu Zieleni Miejskiej, które ma pod opieką parki.

 6. 6
  --1
  ~ Jez taxi
  Środa, 03.08

  Bardzo dobze zakazać ludzi już naprawdę poj.....lo nawet do restauracji z psami przychodzą do sklepów z jedzeniem to już przesada nie wszystkim to odpowiada A nawet niektórzy mają uczulenie ale idioci tylko patrzą pod siebie bo piesek musi byc

 7. 7
  +4
  ~ Małgośka mówi nam
  Środa, 03.08

  Jakież to jest solidne osiągnięcie "radnej" w całej kadencji. Proszę się pochwalić, czy miała pani okazję udzielić pouczenia w sprawie techniki zbierania psich kup. Czy czuła pani zapach psiej kupy, widziała jej konsystencję, czuła temperaturę? Podtarła pani psinę? Żywotny problem miasta i mieszkańców. niewiasta przebiła swój wybitny pomysł z piekarczykami i tężnią z chrustu. Jak w mieście ma być dobrze skoro zastępczyni Czyżyka prezentuje taki poziom . A wystarczyło nakazać Nowakowi uporządkowanie bałaganu (nie tylko tam).

 8. 8
  +2
  ~ AA
  Środa, 03.08

  Powiedziała co wiedziała, brakuje zajęć że bzdurami się zajmuje. Niech lepiej zajmie się żeby jej partia nie blokowała pieniędzy Z KO

 9. 9
  +2
  ~ Elb.
  Środa, 03.08

  Gdzie jest podatek od pupila .

 10. 10
  +1
  ~ Gość
  Środa, 03.08

  Wszędzie wprowadzają te psy. Brak kultury.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2323529720306