Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejni oficerowie dołączyli do WOT

19.07.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejni oficerowie dołączyli do WOT
Fot. WOT

„Wierny przysiędze wojskowej, świadom godności oficera Wojska Polskiego, składam Tobie Ojczyzno, uroczyste ślubowanie…” - te słowa wybrzmiały w niedzielę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ponad 220 żołnierzy kursu oficerskiego Wojsk Obrony Terytorialnej „Agrykola” oraz żołnierzy rezerwy złożyło uroczyste oficerskie ślubowanie.


Ten dzień pozostanie zapisany w pamięci na całe życie u każdego oficera Wojska Polskiego. To nie tylko spełnienie marzeń, ale również wzięcie odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

17 lipca 2022 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się kolejna promocja oficerska żołnierzy kursu oficerskiego „Agrykola” oraz żołnierzy rezerwy. Wśród ponad 220 żołnierzy promowanych na pierwszy stopień oficerski, było 60 absolwentów kursu oficerskiego „Agrykola” Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzień wcześniej, 16 lipca 2022 r., wręczono patenty oficerskie w Zegrzu. Była to kolejna promocja żołnierzy OT, którzy ukończyli to wyjątkowe szkolenie, którego tradycje nawiązują do szkoły podchorążych rezerwy piechoty „Agrykola”. Szkoła ta została założona w 1941 roku przez Kedyw Komendy Głównej AK. Nawiązując do naszych poprzedników wzmacniamy potencjał SZ RP.

 

Promowaliśmy dzisiaj kolejnych oficerów Wojska Polskiego, wśród których 60 to absolwenci współczesnego kursu „Agrykola”. Poprzez prowadzenie kwalifikacji w szeregach WOT selekcjonujemy żołnierzy, którzy posiadają cechy przywódcze oraz kwalifikacje potrzebne w Siłach Zbrojnych. Dzisiaj symbolicznie zakończyli Oni swoją edukację w ramach "Agrykoli" - jestem z Nich dumny.  Promocja oficerska to absolutnie wyjątkowa chwila dla żołnierzy i ich rodzin, które tak licznie przybyły na dzisiejszą uroczystość

– powiedział gen. broni Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Kurs Agrykola jest przeznaczony dla żołnierzy obrony terytorialnej, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową. Trwa on 13 miesięcy i otwiera bramę oficerskiej kariery dla żołnierzy ochotników. Do tej pory odbyło się pięć edycji kursu „Agrykola”. Na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej przeszkolono i wypromowano na pierwszy stopień oficerski blisko 330 absolwentów. Obecnie wśród żołnierzy obrony terytorialnej trwa rekrutacja na kolejną edycję kursu.

 

kpt. Witold SURA
Rzecznik prasowy DWOT

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Izi
  Wtorek, 19.07

  Następna mafia do brania darmo pieniądze jak w policji ha ha żenada

 2. 2
  +6
  ~ Szto
  Wtorek, 19.07

  Zero szacunku dla tych mord. Uzbroić cywilów bo na nasze wojsko i tak nie będzie co liczyć. Jak oni mają nas bronić to już po nas. Wzięliby się jakieś porządnej pracy. Np w McDonald's potrzebują.

 3. 3
  +5
  ~ pokojowy
  Wtorek, 19.07

  Jakie państwo taka armia. Dziecinada.

 4. 4
  +5
  ~ nadal awans społeczny
  Wtorek, 19.07

  Nie matura lecz kukuła.

 5. 5
  +4
  ~ mieszkaniec1
  Środa, 20.07

  kolejna grupa bez pomysłu na życie

 6. 6
  +1
  ~ a
  Środa, 20.07

  co te babsztyle tam robio?

 7. 7
  +3
  ~ mis
  Środa, 20.07

  baby w wojsku nie wiadomo smiac sie czy plakac ida do tego OTK tylko zeby brac kase kiedys do OTK byli kierowani najwieksze niesdorajdy i lewusy z kategoria "D" JAK d.....a cos sie zmienilo?i to ma byc wojsko?

 8. 8
  --1
  ~ Fiki
  Środa, 20.07

  Ooo jak sie trolle zbulwersowaly xd a kysz, do budy sieroty jedne.

 9. 9
  --1
  ~ Limo
  Środa, 20.07

  Jak zawsze biadolą największe ofermy życiowe, którym żal d..... ściska.

 10. 10
  0
  ~ Truso
  Środa, 20.07

  Tylko nie kobiety w mundurach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.188138961792