Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Ceny węgla są powalające, a lepiej nie będzie". Elblążanie już myślą o sezonie grzewczym

02.06.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ceny węgla są powalające, a lepiej nie będzie". Elblążanie już myślą o sezonie grzewczym

Lato się jeszcze nie zaczęło, ale część elblążan już myśli o przyszłym sezonie grzewczym. Ci, którzy doświadczyli w ostatnim czasie drastycznych podwyżek węgla, obawiają się, że jesienią ceny jeszcze podskoczą. - Ceny węgla są powalające, a lepiej na pewno nie będzie. Odkładamy pieniądze, aby jeszcze w wakacje kupić, co najmniej trzy tony i zabezpieczyć się na zimę - mówi Czytelniczka info.elblag.pl.

 

Wystarczyło sześć godzin, aby rozeszło się 25 tys. ton skierowanego do sprzedaży w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Tak było w miniony wtorek (31 maja), który był pierwszym dniem internetowej sprzedaży tego surowca prowadzonej przez spółkę na nowych zasadach -  odtąd surowiec jest dostępny w e-sklepie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, zamiast – jak wcześniej – codziennie. - Tego dnia w szczytowym momencie węgiel próbowało kupić ponad 100 tys. klientów, ostatecznie udało się to tylko 5,8 tys. - informowała PAP.

 

Indywidualni odbiorcy węgla doświadczyli w ostatnim czasie drastycznych podwyżek, a także braku surowca. Dotknęło to również mieszkańców Elbląga ogrzewających domy węglem. Teraz boją się, że przyszły sezon grzewczy jeszcze bardziej uderzy je po kieszeni. Wielu z nich już teraz chce dokonać zakupu surowca i to po okazyjnej cenie. 

 

Ogrzewamy węglem dom, więc w sezonie trochę go schodzi. Gdy ostatnio go kupowaliśmy, płaciliśmy za tonę ekogroszku 1500 zł. To było naprawdę tanio. Patrząc na to, co w ostatnim czasie wyrabia się z cenami węgla, postanowiliśmy jeszcze latem zabezpieczyć się na przyszłą zimę. Zbieramy pieniądze na zakup węgla jeszcze w wakacje. Chcemy kupić go w sklepie internetowym. Znaleźliśmy w miarę fajną cenę, bo 1500 zł za tonę, pod warunkiem że jednorazowo kupi się co najmniej 3 tony. Nie wiem jednak, jak długo ona będzie aktualna. Mam wrażenie, że sporo osób wpadło na ten sam pomysł, co my

 

- mówi pani Kasia, mieszkanka Elbląga. 

 

Sklepy internetowe przeżywają oblężenie, bo tu można zakupić węgiel w bardziej okazyjnych cenach, czy większe zainteresowanie widać również w składach węgla? W Elblągu, jak słyszymy "szału nie ma". 

 

Przez dłuższy czas w ogóle nie miałem węgla  w sprzedaży. Nie miałem skąd go pozyskać. W tej chwili mam w ofercie orzech, a niebawem będę miał również ekogroszek. Cena obu to 2700 zł (brutto) za tonę. Czy mamy więcej klientów? Są oczywiście osoby, które kupują, bo chcą się zabezpieczyć na zimę. Szału jednak nie ma. Sprzedaż jest na podobnym poziomie, jak zawsze w tym czasie

- mówi właściciel składu węgla przy ul. Zagonowej.

 

- Ludzie dzwonią, pytają, ale cena jest, jaka jest. Nie wszyscy jeszcze się decydują na zakup - mówi pracownik innego elbląskiego składu węgla. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Uyt
  Piątek, 03.06

  To złodziejstwo i s....two żeby takie były ceny za węgiel. A gdzie teraz są emeryci z górnictwa a znam takich co mają po 40 parę lat. A gdzie są teraz ci obrońcy górników z solidarności?

 2. 2
  +19
  ~ Brawo PiS
  Piątek, 03.06

  Brawo partia, brawo Kaczyński! Brawo Morawiecki, glapinski i cała reszto miernot z PiSu! Jesteście nikim! I brawo 40% społeczeństwa głosującego na te bandę oszustow i złodziei, brawo!!! Tylko tak dalej! Dadzą wam 700000+, 16 i 17 emeryturę, jakieś dotacje, które pójdą do kieszeni pociotków i na kolejny pałac dla obajtka (cudownie wyleczonego z zespołu Tourette'a) i będzie dobrze!!! W TVP wam wytłumaczą, że ceny rosną na całym świecie, ale już nie podadza stosunku cen do plac, ale wy już macie tak wyprane mózgi, że co to za różnica? Wy po prostu uwielbiacie być okradani

 3. 3
  +13
  ~ obserwator
  Piątek, 03.06

  słońce narodu święty jarosław zawsze dziewica o grzeje nas ciepłym słowem

 4. 4
  +12
  ~ Straż
  Piątek, 03.06

  Będzie jak kilkanaście lat temu będą palić czym się da aby ciepło było.

 5. 5
  +4
  ~ Winni
  Piątek, 03.06

  Zadnemu politykowi czy to z kewa. Prawa czy ze srodka zyjacymi na koszt państwa i dzieki naszym wyborom inflacja nie zaszkodzi! Tetaz PO będzie zwalalo na PIS a Pis na PO, psl i sld i tak w kolko. A tak naprawdę PO siedzialo u steru latami i się bezmyslnie zasdiedzialo, a PI czuwało i wskoczylo i nie chce zeskoczyc az zrujnuje panstwo! Parie doprowadzily do degredacji kraju! Kazdyvz nich nabil kieszen kasą , a teraz szukają winnych! Ani tu PO ani Pis! Tylko kasa i stanowiska czy madry czy glupi!

 6. 6
  +11
  ~ abcde2589
  Piątek, 03.06

  A jeszcze niedawno władze województwa moczarowo-szuwarkowego chciały zakazać palenia drewnem buhaha, przy takich cenach drewno 300 za m3 jest najbardziej ekonomiczną forma ogrzewania, wrócą do łask sklejki i śmieci zdatne do palenia w piecach. Trzeba będzie sobie radzić jak dowali -10.

 7. 7
  +12
  ~ mis
  Piątek, 03.06

  ALE DYMAJA TEN GLUPI NAROD BRAWO PIS

 8. 8
  +7
  ~ ZAKANALAK
  Piątek, 03.06

  Towarzysze z PIS sobie poradzą,KASA leci.

 9. 9
  +10
  ~ unu
  Piątek, 03.06

  Jakie znaczenie mają ceny węgla , skoro nie mozna nim juz z uwagi na ekologię palić . Jest za to zgoda rzadu na zbieranie odpłatnie chrustu i gałęzi w lasach ,więc nie widzę problemu .

 10. 10
  +10
  ~ kjm
  Piątek, 03.06

  Minister od środowiska wskazał tani "opał" .... zbieranie w lesie chrustu i opłacenie 12 zł za wiązkę, czy to nie kpina ze społeczeństwa? A minister rolnictwa powiedział że to będzie bardziej ekologiczne / czy napewno / opalanie domostw, czy tak oni wyobrażają sobie ... nowoczesne technologie w zakresie energii?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1431951522827