Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z nami przejazd przez miasto

01.06.2022, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z nami przejazd przez miasto
fot. MB

Elbląg jest jednym z 50 miast, które powalczą w tym roku o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Udział w rywalizacji zainaugurowano dziś, 1 czerwca. Z tej okazji elblążanie przejechali ulicami miasta.

 

Kampania Rowerowa Stolica Polski ma za cel propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 50 miast. Elbląg jest jednym z nich. W naszym mieście akcję zainaugurowano dziś (1 czerwca) przejazdem przez Elbląg. 

 

Miłośnicy jednośladów wyruszyli o godzinie 17 z ulicy Wodnej. Następnie przejechali ulicami: Studzienną, Orlą, Stawidłową, Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Browarną, Robotniczą, Armii Krajowej, Grota Roweckiego, Groblą św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków do Bażantarni. Tam, przy ognisku, odbyło się podsumowanie wydarzenia. 

 

Osoby, które przegapiły dzisiejszy przejazd, nadal mają szansę przyłączyć się do akcji. Każdy i w każdy miejscu na świecie może wziąć udział we wspólnej zabawie. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.

 

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

 

W trakcie rywalizacji wyłonione zostaną również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Elbląg rowerową stolicą Polski ( zdjęć 46 )
Dodano: 2022-06-01 | fot. MB
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ parafijan patryjota
  Środa, 01.06

  A macie świadomość, że każdy podjazd wymaga pedałowania?

 2. 2
  +1
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 02.06

  Ja pier....e w tym mieście już nic mnie nie zaskoczy ....eh tylko Elbląga żal.

 3. 3
  --1
  ~ Gin
  Czwartek, 02.06

  Super pomysł tym bardziej, że Elbląg ma olbrzymi potencjał. Góra chrobrego down hilowe trasy, połączenie z Mierzeją, Gren velo a na początek wiatę rowerową z Radomskiej przeniósłbym na Stare Miasto bo tam tylko same żule siedzą, Na Starówce powinna być też droga rowerowa z asfaltu bo kamień choć piękny i klimatyczny to mało przyjemnie się po nim jeździ.. Trzymam kciuki bo to lepsze dla mieszkańców i niż śmieszne promocje za miliony.

 4. 4
  0
  ~ Anna L.
  Czwartek, 02.06

  O co walczycie? W Elblągu bardzo mało ludzi jeździ na rowerach.

 5. 5
  0
  ~ rowerzysta
  Piątek, 03.06

  To jakiś żart? Bażantarnia i obrzeża miasta to może jeszcze tak ale przez miasto? Płynnie przejechać się da jedynie przez płk Dąbka i Piłsudskiego, potem Ogólna, a reszta? Rowerowa stolica, no błagam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4105417728424