Wtorek, 29.11.2022, Imieniny: Blazej, Walter, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budżet Obywatelski 2023 – złóż wniosek podczas Dnia Dziecka i Biegu Piekarczyka

01.06.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet Obywatelski 2023 – złóż wniosek podczas Dnia Dziecka i Biegu Piekarczyka
Fot. Urząd Miejski w Elblągu

To już ostatnie dni na złożenie wniosku do 11 edycji Budżetu Obywatelskiego. Na pomysły mieszkańców czekamy do 5 - go czerwca. Wnioski elblążanie będą mogli również złożyć podczas najbliższych imprez miejskich.

 

Pierwsza szansa już jutro – 1 czerwca, podczas miejskiego festynu z okazji Dnia Dziecka. W Parku Dolinka, w pobliżu amfiteatru, zostanie utworzone specjalne stanowisko dot. Budżetu Obywatelskiego. Pracownicy Urzędu Miejskiego będą zachęcać do udziału w tegorocznej edycji BO oraz wydawać i przyjmować wnioski. Postarają się również rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania mieszkańców związane z Budżetem Obywatelskim.    

 

Skorzystać z porad urzędników oraz złożyć wniosek będzie można również w niedzielę - 5 czerwca podczas XIII Elbląskiego Biegu Piekarczyka.  Specjalny namiot ustawiony zostanie przy ul. Teatralnej – obok STARTU biegu. Będzie to ostatnia szansa na złożenie swojego pomysłu. Serdecznie zapraszamy.

 

Przypominamy jednocześnie, że wniosek do BO może składać każdy mieszkaniec Elbląga – bez względu na wiek. Wystarczy uzyskanie pisemnego poparcia co najmniej 2 osób w przypadku inicjatywy okręgowej i 5 osób w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej.

 

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.920.000 zł – po 530.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.270.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo, w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł.

 

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie  www.budzetobywatelski.elblag.eu

 

Wniosek można również pobrać ze strony internetowej lub otrzymać jego wersję papierową w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu i Ratuszu Staromiejskim.


Wypełnione wnioski składamy do 5 czerwca 2022 roku w wersji papierowej do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1, w Punkcie Informacyjnym Ratusza Staromiejskiego ul. Stary Rynek 25 oraz podczas wymienionych wyżej imprez.

 

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Bojkot tego gniotu
  Środa, 01.06

  250 000 zł na remont ul. Chopina z B O. z lat 2018/19 . Wreszcie się " zaczął" w 2022 r Kilka dni temu zaplackowano dziury masą asfaltopodobną, która już wypada. A pewnie kasa zasiliła odpowiednie konto. #. B.O w obecnej formie nie do przyjęcia. Mąkę społeczności nie mają szans w starciu z dużymi np. osiedlami typu Zawada czy Kamionka. No i większy projektów od lat akceptuje się , składanych przez radnych bezradnych sobie zaradnych. Tak nie może być. Wykluczyć bezradnych z B O. To powinno być w regulaminie.

 2. 2
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 01.06

  W ustawkach nie biorę udziału....

 3. 3
  +3
  ~ smutne i skandaliczne
  Środa, 01.06

  BO 2018/2019 "Wykonanie nawierzchni ulicy Garnizonowej" za 200 tys. zł. Polegało to na położeniu kilkudziesięciu płyt betonowych do końca ulicy, wyrównaniu starszych, które tam leżą od lat 90-tych (ale tylko pół ulicy). Na to wywalono 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2193560600281