Piątek, 1.07.2022, Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląska firma zakończyła współpracę z firmą z Niemiec. „Dzisiaj Niemcy są najwierniejszym sojusznikiem Rosji”

26.05.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska firma zakończyła współpracę z firmą z Niemiec. „Dzisiaj Niemcy są najwierniejszym sojusznikiem Rosji”

Elbląska firma ORWO Sp.J. zakończyła współpracę z firmą z Niemiec. - Ta decyzja podyktowana jest nikczemną postawą rządu Republiki Federalnej Niemiec wobec ludobójstwa i zbrodni wojennych dokonywanych przez Rosję na Ukrainie. Taką postawę kanclerza Olafa Scholza wspierają niemieccy intelektualiści i 53% społeczeństwa – zaznaczył dyrektor handlowy firmy ORWO.

 

Jak zapewnił dyrektor handlowy elbląskiej firmy przed wybuchem wojny współpraca z firmą z Niemiec przebiegała wzorcowo. - Nasze firmy współpracowały ze sobą bez problemowo od wielu lat i była to współpraca w atmosferze zaufania i partnerskiej przyjaźni – zaznaczył. - Tym bardziej było nam bardzo przykro, że musieliśmy podjąć decyzję o jej zakończeniu.

 

W roku 1939 dwa totalitaryzmy niemiecki i sowiecki zaatakowały Polską i w latach następnych do 1945 roku dokonywały zbrodni wojennych i aktów ludobójstwa na polskim narodzie. W mojej rodzinie wiele osób było przez Niemców zmuszonych do pracy niewolniczej. Moja mama jako nastoletnia dziewczyna wykonywała pracę niewolniczą i jako niewolnik spała w stajni i tam spożywała posiłek. Ojciec mojej żony też jako szesnastoletni chłopiec został wywieziony do Niemiec do pracy niewolniczej. Mój dziadek i brat mojego ojca zostali aresztowani i wywiezieni do Niemiec Skąd nigdy nie wrócili – nie wiemy w jakich okolicznościach zostali zamordowani

– opowiadał dyrektor handlowy.

 

Elblążanin stwierdził, że nie może przejść obojętnie wobec aktualnej sytuacji na Ukrainie i lekceważyć rolę, jaką Niemcy odgrywają w tej wojnie. - Dzisiaj po 77 latach od zakończenia II Wojny Światowej, trzecie, czwarte pokolenie Niemców po Hitlerze wspiera gospodarczo i finansowo kraj Władymira Putina, ludobójcy i zbrodniarza wojennego, nagradzającego swoich żołdaków za zbiorowe gwałty na kobietach i noworodkach – stwierdził.

 

Niemcy są dzisiaj najwierniejszym sojusznikiem i obrońcą Rosji, blokując skutecznie nakładanie sankcji na Rosję przez Unię Europejską. Nie ma dzisiaj żadnej gwarancji bezpieczeństwa dla naszych dzieci i wnuków, że historia się nie powtórzy, że budzący się dzisiaj w Niemcach gen dominacji nad innymi narodami, nie uczyni z nich niewolników

– podkreślił dyrektor handlowy.

 

Dlatego elbląska firma zdecydowała się na zakończenie współpracy z „firmą z państwa, które ściśle współpracuje ze zbrodniczym i ludobójczym państwem jakim jest dzisiaj Rosja”.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Stefixxx
  Czwartek, 26.05

  Rząd Niemiec robi to w interesie swoich obywateli, polski na pokaz, kosztem właśnie swoich obywateli

 2. 2
  +5
  ~ DE
  Czwartek, 26.05

  Szczujnia szczuje na Niemcy.

 3. 3
  +14
  ~ "pan szuchewycz"
  Czwartek, 26.05

  I tak oto ukraińcy wyznaczają normy moralności i przyzwoitości. Nawet głoszą legendę, że ludobójstwa na Wołyniu nie było i tylko Rosja takie plotki głosi by skłócić braterskie i przyjazne narody - polski z ukraińskim. Niemcy już się nie podniosą gospodarczo po takiej reakcji "polskiej" firmy. Cios w samo serce gospodarki. Ale komentarz do decyzji jest taki jak o Wołyniu. Odruch wymiotny to mało. Takim nasyceniem ukrainą zabijecie wreszcie relacje zwykłych Polaków i Ukraińców. Pewnie komuś o to chodzi by na nowo widły poszły w ruch.

 4. 4
  +7
  ~ jan-49
  Czwartek, 26.05

  rzad niemiec dba o swoich obywateli a wy wszyscy krytycy jeszcze zaplaczecie za wlazenie w zad upowcom zobaczycie jakie beda ceny paliwa gazu a w zime ogrzewanie to szczeka wam opadnie a niemcy polakali sie ale ze smiechu z glupoty polakow

 5. 5
  --6
  ~ Ppp
  Czwartek, 26.05

  Brawo tej firmie reszta firm tez powinna olac niemcow i francuzikow sklepy niemieckie i francuskie spakowac niech dziadostwo u sibie sprzedaja albo ruskim najezdzcom. I skasowac putninowskich troli

 6. 6
  --6
  ~ AA
  Czwartek, 26.05

  Bardzo dobrze, skończyć z Niemcem wszystko. Bo gdyby jakieś państwo napadło na Polskę, szwab pierwszy by strzelał do Polaków. Moi blizcy zostali zabici bez tych ludobójców, byli również wywiezieni do robót przymusowych byli w obozie. Dziwię się niektórym Polakom że tak chwała Szwaba... Tylko pytam za co? Że mordował naszych blizkich!!! Niemiec i Rusek powinien być starty z mapy, nie powinno być tych narodów zbrodniarzy!!!

 7. 7
  --5
  ~ Bardzo dobrze
  Czwartek, 26.05

  Oj jak sie uaktywnila ferma trollow xd

 8. 8
  --7
  ~ Bardzo dobrze
  Czwartek, 26.05

  Oj jak sie uaktywnila ferma trollow xd

 9. 9
  --10
  ~ Margo
  Czwartek, 26.05

  Wielki szacunek dla Firmy ORWO !

 10. 10
  +5
  ~ Sylwia
  Piątek, 27.05

  A jak Ukraińcy naszych przodków wyrzynali, to już jest zapomniane? Co za obłuda.... Pamiętają o Niemcach, ruskich, a Ukraińcy tacy niby cacy? Brednie do potęgi n-tej.... Ale cóż Polaków natura działać krótkowzrocznie i na "urrrrrraaaaa"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0200908184052