Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji”

07.05.2022, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji”
fot.MB

Jubileusz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej obchodzili wczoraj (6.05.) elbląscy strażacy. Dwa dni po Międzynarodowym Dniu Strażaka w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się finisaż wystawy, a na Placu Jagiellończyka festyn strażacki (zdjęcia z festynu TUTAJ).


Wystawa zdjęć z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej można było zobaczyć w CSE Światowid od 1 kwietnia. - Minęło 30 lat od uchwalenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwały umożliwiającej powołanie do życia profesjonalnej formacji  jaką jest Państwowa Straż Pożarna - mówił podczas wczorajszego finisażu mł. bryg. Łukasz Kochan, komendant PSP w Elblągu.

 

Te 30 lat, które dzieli nas od momentu powołania (PSP – przyp. red.) było czasem wytężonej pracy, ale także czasem dynamicznego rozwoju naszej formacji. Polscy strażacy są dziś uznawanymi na całym świecie specjalistami z dziedziny ratownictwa, co potwierdza mnogość misji ratowniczych i humanitarnych, w których bierzemy udział

 

– podkreślił Łukasz Kochan.Komendant PSP w Elblągu zaznaczył, że zawód strażaka ma wielowiekową tradycję i cieszy się szacunkiem. - Jest przy tym trudny i wymaga szczególnie wysokich kwalifikacji oraz odpowiedniego stanu zdrowia – stwierdził Łukasz Kochan.

 

Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji, prawdziwe, życiowe powołanie. Służba wymaga od nas strażaków specjalnych predyspozycji fizycznych, ale także i psychicznych. Także fachowej wiedzy, którą wciąż pogłębiamy. Powiem to z przekonaniem – tylko wartościowi strażacy pod względem  moralnym, intelektualnym i fachowym mogą wywierać we wszystkich przejawach życia i działalności naszej służby dodatni wpływ na dalsze kształtowanie się naszej formacji

 

– mówił Łukasz Kochan.


Tak, jak zapowiadano wystawa prezentowała wydarzenia i ludzi, którzy tworzyli Państwową Straż Pożarną w Elblągu przez ostatnie trzydzieści lat. - Ostatnie lata to również czas, w którym swoje miejsce w ramach regulacji prawnych znalazła Ochotnicza Straż Pożarna, organizacja społeczna na bazie, której powstała wcześniej Zawodowa Straż Pożarna, a w dzisiejszych realiach Państwowa Straż Pożarna. Prezentowana wystawa przestawia naszą wspólną służbę – strażaków PSP w Elblągu i ochotników – stwierdził komendant PSP w Elblągu.
 

Łukasz Kochan podziękował przybyłym na uroczystość gościom za wspieranie PSP w Elblągu. - W sposób symboliczny chcielibyśmy Państwu podziękować pamiątkami z wydarzenia 30-lecia PSP – dodał Łukasz Kochan.


Po wręczeniu statuetek nadszedł czas na życzenia i gratulację. A ich nie brakowało.

 

W odbiorze społecznym działalność straży pożarnej oceniana jest najwyżej ze wszystkich służb, a na prezentowanych dzisiaj zdjęciach dokładnie widać, dlaczego

 

- napisał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego w liście, który odczytał Edward Pietrulewicz dyrektor elbląskiego biura Urzędu Marszałkowskiego.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1240248680115