Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

EKS Mlexer świętował 60-lecie. "Historia i dokonania klubu budzą podziw" [zobacz zdjęcia]

23.04.2022, 20:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
EKS Mlexer świętował 60-lecie. "Historia i dokonania klubu budzą podziw" [zobacz zdjęcia]
Fot.RB

Elbląski Klub Sportowy Mlexer obchodził dziś, 23 kwietnia, 60-lecie działalności. Za nami prawdziwe święto elbląskiego tenisa stołowego. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

 


Obchody jubileuszu klubu zorganizowano w IV Liceum Ogólnokształcącym. Udział w uroczystości wzięli obecni oraz byli zawodnicy, trenerzy i działacze klubu, przedstawiciele władz miasta, zaprzyjaźnionych szkół oraz sponsorzy. W jej trakcie obie strony nie szczędziły sobie podziękowań i gratulacji. Władze klubu uhonorowały osoby, które wspierają działalność Mlexera, a także zasłużonych działaczy i zawodników. Z kolei zaproszeni goście gratulowali klubowi dotychczasowych sukcesów i życzyli kolejnych. Dodatkowymi oklaskami za działalność w Mlexerze podziękowano byłemu trenerowi Markowi Wnukowi.

 

Historia i dokonania klubu Mlexer budzi niekłamany podziw. Podtrzymujecie państwo tradycję sięgającą lat powojennych i odbudowy polskiej tożsamości. Jako zawodnicy i zawodniczki, trenerzy i działacze sportowi kultywujecie państwo tradycję szlachetnej rywalizacji, która rozsławiła miasto, przynosząc wielu utalentowanych zawodników, którzy z sukcesami walczyli na każdym szczeblu rozgrywek. Rozwijając sportowego ducha, przyczyniacie się do zwiększenia integracji społeczności, wychowania dzieci i młodzieży w duchu rywalizacji fair play, w dobrym zdrowiu i kondycji psychicznej. Z perspektywy Energi, wchodzącej w skład Polskiego Koncerny Naftowego Orlen, jest to działanie godne uznania i wsparcia, dlatego zaszczytem jest dla nas współpraca z klubem o tak wspaniałej tradycji i tak świetnych ideałach. Serdecznie dziękujemy za poświęcenie, trud wkładany w rozwój lokalnego sportu. Gratulujemy 60 lat obecności na Polskiej arenie sportowej i życzymy wielu sukcesów w rozgrywkach ligowych i wychowaniu przyszłych pokoleń tenisistów stołowych

 

- z gratulacjami od zarządu Energa SA, sponsora głównego EKS Mlexer, odczytał Michał Wawryn, prezes zarządu Eenerga Kogeneracja. 

 

Osoby związane z klubem nie ukrywały, że jubileusz Mlexera to ważny dzień dla tenisa stołowego w Elblągu. 

 

Ten klub w moje życie wniósł bardzo dużo. Rozwinął się mój charakter, talent i wyniki sportowe. Pierwszym moim trenerem był pan Marek Wnuk, który wypatrzył mnie, gdy miałem 7 lat i zaprosił na treningi, po dwóch latach moim trenerem został Jarosław Bida. Tym osobom dużo zawdzięczam, one miały wpływ na przebieg mojej kariery. Grałem w kadrze narodowej Polski, jako jedyny elblążanin, jestem wielokrotnym mistrzem Polski. Z tenisem stołowym związany jestem do dziś. Cały czas gram, a obecnie szkolę również młodzież niepełnosprawną. Tenis nigdy nie był dyscypliną modną, czy popularną. Jest mniej medialny niż taka piłka nożna. Ja też miałem taki epizod, że przerwałem treningi na pół roku i poszedłem na piłkę nożną, ale wróciłem. Uwielbiam sport indywidualny, to jest moja rywalizacja, ja za nią odpowiadam. Tenis stołowy to jest dyscyplina dla zapaleńców, którzy muszą kochać ten sport, aby go uprawiać

 

- mówił Ryszard Grzelak, elbląski tenisista stołowy, trener IKS Atak Elbląg.

 

Historia Mlexera zaczyna się w 1962 roku. Co prawda w oficjalnej kronice zapisano 16 sierpnia 1965 roku, jako datę powstania klubu, jednak jego protoplasta - Ludowy Klub Sportowy Mleczarnia przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Elblągu, rozpoczął działalność już trzy lata wcześniej. 

 

W 1965 roku LZS Mleczarnia zmieniła nazwę na Ludowy Klub Sportowy Mlexer. Nazwa zespołu została wyłoniona podczas konkursu i składała się z dwóch produktów mleczarskich: mleka i sera, połączonych znakiem x. Barwami klubu zostały wybrane błękit i zieleń. Pierwszym prezesem zostaje wybrany Józef Zając, który będzie sprawował tę funkcję w latach 1962 - 2010, czyli nieprzerwanie 48 lat

 

- historię klubu podczas jubileuszu przypomniał Mirosław Kozłowski, obecny prezes Elbląskiego Klubu Sportowego Mlexer. 

 

Obecnie Mlexer związany jest z tenisem stołowym. Jedna przez długie lata w klubie istniały również sekcje: brydża sportowego, piłki nożnej, szachów i kolarstwa szosowego - chyba najbardziej znanymi w Polsce wychowankami Mlexera są kolarze Piotr i Adam Wadeccy. Z powodów finansowych klub jednak rezygnował z kolejnych dyscyplin, ostatecznie skupiając się na szkoleniu tenisistek i tenisistów stołowych. Ostatnie dziesięciolecie władze klubu poświęciły na powrót do formy. W 2012 roku z nazwy klub u zniknął "ludowy" od teraz to Elbląski Klub Sportowy Mlexer.

 

Ostatni okres dziesięciolecia klubu, lata 2012 - 2022 to odbudowa potencjału organizacyjnego i sportowego. Od władz miasta klub otrzymał małą salkę w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej. Dzięki pracy zarządu i sponsorów ją wyposażył. Obecnie klub oprócz organizacji treningów, meczów ligowych i szkolenia dzieci i młodzie organizuje dodatkowo wspólnie z MOSiR elbląską ligę amatorów i cykliczne turnieje. Obecnie klub posiada stabilną sytuację finansową, bardzo dobrą bazę treningową, system szkolenia dzieci i młodzieży, dobre wyniki sportowe osiągają zawodnicy II i III ligowi, zawodnicy grupy młodzieżowej zdobywają medale na mistrzostwach województwa i uczestniczą w zawodach ogólnopolskich. Aspiracją klubu jest awans drużyny mężczyzn do I ligi oraz szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej w tenisie stołowym

 

- podkreślił prezes klubu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 60 - lecie klubu Mlexer. ( zdjęć 24 )
Dodano: 2022-04-23 | Fot.RB
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Gh
  Niedziela, 24.04

  OOOOO i prezes największy nierób w mieście a wcześniej spec od solidarnosc. Że tacy ludzie siedzą na stołkach po 20 lat i kasę biorą za nic

 2. 2
  +4
  ~ kuk
  Niedziela, 24.04

  Jakie krzesła, to i takie "VIP-y" ...

 3. 3
  +3
  ~ ifj
  Niedziela, 24.04

  A gdzie ten pasozyt sie wkrecił?! O proszę odnalazł się-sportowiec :):)

 4. 4
  +3
  ~ tenisista mlexer
  Niedziela, 24.04

  Jako były i wieloletni zawodnik MLEXERA, z przykrością stwierdzam ,że nie zostałem nawet poinformowany o powyższym wydarzeniu. Dziwne że organizatorzy zapomnieli o osobach, które brały czynny udział w odbudowie potencjału organizacyjnego i sportowego klubu po kadencji prezeza Józefa Zająca. Jak zwykle brak szacunku do ludzi którzy włozyli serce w rozwój tenisa stołowego. W tym klubie panuje zasada im więcej serca tym mniej szacunku. Totalne dno !!!!! Nie polecam tego klubu.

 5. 5
  +2
  ~ miejscowy
  Niedziela, 24.04

  cóż dodać tenisista mlexer masz rację . Zacznijmy dostrzegać prawdę a nie się oszukiwać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0311589241028