Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy policjanci od lat czekają na tę inwestycję. Co z budową nowej komendy?

21.03.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy policjanci od lat czekają na tę inwestycję. Co z budową nowej komendy?

Elbląscy policjanci od lat czekają na nową komendę przy ul. Lotniczej. W ubiegłym roku zamówiono projekt obiektu i uzyskano pozwolenie na jego budowę. Wszystko jednak wskazuje na to, same prace szybko nie ruszą. 

 

Komenda Województwa Policji w Olsztynie nie planuje w tym roku rozpoczęcia inwestycji w Elblągu. O budowie nowej komendy przy ul. Lotniczej mówi się od lat, jednak próżno szukać jej w planie zamówień publicznych KWP na 2022 rok. Znalazły się tam natomiast inne zadania związane m.in. z budową komendy w Ostródzie czy posterunków policji w Pasymiu, Jezioranach i Tolkmicku. Uwagę na to zwrócił radny Krzysztof Konert (KWW Witolda Wróblewskie). 

 

W trakcie obrad Komisji bezpieczeństwa i spraw samorządowych otrzymaliśmy informację, że niestety w budżecie policji na rok 2022 nie znalazła się budowa komendy w Elblągu. Jako miasto przekazaliśmy policji działkę, jest wydane zezwolenie na budowę, jest projekt, potrzeba tylko funduszy na rozpoczęcie tej inwestycji. Dlatego uważam, że powinniśmy przygotować stanowisko rady w tej sprawie albo lobbować ten temat u wojewody, komendanta wojewódzkiego, u posłów, a może i u komendanta głównego

- mówił radny Konert podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu w ubiegłym tygodniu. 

 

- Wiemy, że w tym roku w budżecie policji znalazły się inwestycje budowy nowych komend na południu Polski, niestety nasza elbląska policja się nie załapała - dodał.

 

Radny zaproponował, aby w projekcie obrad kolejnej sesji znalazł się punkt dotyczący stanowiska rady miejskiej w sprawie konieczności potrzeby budowy nowej siedziby dla Komendy Miejskie Policji w Elblągu przy ul. Lotniczej. 

 

O potrzebie budowy tej komendy mówi się od lat. Obecne siedziby policji, przy al. Tysiąclecia i ul. Królewieckiej, od dawna nie spełniają już standardów. W 2017 roku elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki miejskiej przy ul. Lotniczej pod tę inwestycję. Samo przekazanie terenu nastąpiło dopiero w marcu 2019 roku. Początkowo zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku. Szybko okazało się, że jest to termin nierealny. Na początku 2021 roku rozstrzygnięto przetarg na opracowanie i wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby KMP w Elblągu. Zadanie to powierzono firmie Primes z Gdańska. Projekt kosztował 486 tys. zł (netto). Również w ubiegłym roku komenda wojewódzka uzyskała pozwolenie na budowę. 

 

Kończone są projekty wykonawcze na nową siedzibę KMP w Elblągu, wraz z opracowaniem ostatecznych kosztorysów inwestorskich, które są niezbędne do prawidłowej wyceny całej inwestycji. Po zakończeniu tych prac zostaną przygotowane dokumenty do przeprowadzenia postępowania przetargowego. Na tym etapie nie jest możliwe wskazanie precyzyjnego terminu rozpoczęcia prac budowlanych

- informował w październiku ubiegłego roku asp. Tomasz Markowski, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

Teraz już wiadomo, że przetarg na wykonanie nowej siedziby elbląskiej policji raczej nie zostanie szybko rozpisany. 

 

Przypomnijmy. Nowa siedziba elbląskiej policji, jak zapowiadano, będzie składała się z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 385 m2, a kubaturze ok. 38 457 m3. Największy ma być budynek główny (powierzchnia zabudowy ok. 1 950 m2). Oprócz niego na terenie przy ul. Lotniczej stanie również budynek strzelnicy i siłowni oraz budynek techniczno-magazynowy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Alex 12@
  Poniedziałek, 21.03

  To niech czekają!!!!! Lepiej niech nie ufają że nie widzą aut zaparkowanych przy nowym ZUS na mazurskiej jak stoją na trawniku i przy przystanku!!!!? Tego zawsze udają że nie widzą jak jadą ,ale nowy posterunek by chcieli, najpierw wyniki a potem żądania!!!! A kto będzie utrzymywał ten stary budynek?? Może z waszych pensji a nie jak zawsze koszty na ludzi zrzucać

 2. 2
  --4
  ~ Wstyd się Ciebie kraj !!!
  Poniedziałek, 21.03

  Za pałowanie Polaków przez dwa lata trwania tej rządowej pandemiościemy, wlepianie mandatów bezpodstawne,i podstępem. Polowanie na ludzi bez kagańca nie należy się im nic.

 3. 3
  +3
  ~ Alex12@
  Poniedziałek, 21.03

  Racja ,mocno to oni są w bezczelności ,hamstwu i braku kultury.Widac było to jak przy kontrolowaniu masek jacy byli hamscy.A to służba publiczna ,gdzie ich wychowanie ,gdzie są przełożoni i komendanci??!!! Widać prostactwo picki i prostactwo przełożonych !!!!!!!!i braku zachowania

 4. 4
  +4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Poniedziałek, 21.03

  Kolego akurat w sprawie pandemiozy policjanci z Elbląga nie szaleli - i chwała im za to bo poza ewidentnymi prowokacjami z Castoramy w zasadzie starali się nic nie widzieć. Stary budynek powinien pójść dla Straży Miejskiej na parterze a reszta na mieszkania . A w nowej komendzie powinna być i izba wytrzeźwień i izba dziecka . Małych kawalerek dałoby się tam zrobić z 50 - dokładnie tak jak w starym internacie budowlanki na Obrońców Pokoju . Posterunek im się przyda bo powinni zwolnić cały segment na Królewieckiej - piekny zabytkowy budynek.

 5. 5
  --4
  ~ dziwnie prawdziwe
  Poniedziałek, 21.03

  Były prezydent Rosji, a obecnie wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, ostro skrytykował wdrażaną przez rząd Mateusza Morawieckiego "deputinizację gospodarki". "Ma on rację (Mateusz Morawiecki - red.), to będzie kosztowne i bezsensowne, ale Polska nie może już się liczyć z kosztami. Wszystko, co mogli stracić z powodu własnej patologicznej rusofobii, już stracili" - napisał Miedwiediew. "Polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji. Wspólnota politycznych imbecyli" - stwierdził rosyjski polityk. Miedwiediew posłużył się też oczywistym kłamstwem, pisząc, że żołnierze radzieccy "pokonali faszyzm i wypędzili najeźdźców z polskich miast". "O ile w naszym kraju nie ma zwyczaju przemilczania nawet najciemniejszych kart naszej wspólnej historii, o tyle w Polsce marzą o tym, by zapomnieć o czasach II wojny światowej"

 6. 6
  +3
  ~ obserwator
  Wtorek, 22.03

  co prawda,to prawda.elblascy policjanci to nieroby i nie zasługują na nowa siedzibę.nie tylko nie widzą nieprawidłowo zaparkowanych samochodów,ale nawet na zgłoszenia nie przyjeżdżają.

 7. 7
  +7
  ~ MO
  Wtorek, 22.03

  A co ze starym budynkiem ?

 8. 8
  +5
  ~ HAŃBA
  Wtorek, 22.03

  Znowu olsztyn blokuje rozwój ELBLĄGA, jak wam nie wstyd wsioki.

 9. 9
  +2
  ~ rtv
  Wtorek, 22.03

  Jak Policja zacznie płacić kary z ustawy o "zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami", to może wtedy pieniądze na budowę się znajdą.

 10. 10
  +4
  ~ lucyna
  Wtorek, 22.03

  Co w tym temacie bedzie miał do powiedzenia nasz od 19 lat poseł Leonard Krasulski . Jak ,by tylko chciał w końcu zająć się tematami elbląskimi to i bylaby szansa rozpoczęcia budowy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7967538833618