Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś Dzień Kobiet. Naszym czytelniczkom życzymy dużo zdrowia i siły!

08.03.2023, 08:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś Dzień Kobiet. Naszym czytelniczkom życzymy dużo zdrowia i siły!
Fot. unsplash.com/@wiesehofer

Tradycją stało się, że 8 marca Panie obdarowywane są kwiatami i prezentami. To dzień szczególny również dla mężczyzn. Panowie bowiem przygotowują się na ten wyjątkowy czas, podczas którego mogą sprawić płci pięknej wiele radości składając im życzenia lub wręczając upominki.


 

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone oczywiście na cześć płci pięknej. Oglądając kroniki filmowe z czasów PRL-u widać wyraźnie, że standardowym prezentem wręczanym w tym dniu był goździk. Wiele osób wspomina też o rajstopach, które były w tamtych czasach „towarem na wagę złota”.
 

Tradycje z upływem lat uległy „lekkiej” przemianie. Wśród kwiatów wybieranych na prezent z okazji Dnia Kobiet królują róże i tulipany.  Patrząc na upominki, popularne jest wręczanie bombonierek, pralin i czekolad.
 

Naszym czytelniczkom życzymy dużo siły, aby każda przeciwność losu była tylko chwilowym wyzwaniem (nigdy zmartwieniem), pogody ducha, by zawsze świeciło dla Was słońce (bez względu, jaka pogoda jest za oknem) i zdrowia, bo jest najcenniejsze! Bądźcie szczęśliwe!

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.077104806900024