Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podatek od nieruchomości - co warto wiedzieć?

23.01.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podatek od nieruchomości - co warto wiedzieć?

Maksymalną stawkę podatku od nieruchomości określa co rok Minister Finansów. Gminy mogą zadowolić się niższym podatkiem - to ich dochód, nie państwa. Czy korzystają z takiej możliwości? Jaką stawkę podatku od nieruchomości zapłacą w 2022 r. mieszkańcy największych miast? W 2022 r. właściciele nieruchomości muszą się liczyć z ok. 4% podwyżką.

 

Podatek od nieruchomości - co warto wiedzieć?


Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych wyjaśnia, że obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości spoczywa na: właścicielach nieruchomości lub obiektów budowlanych, posiadaczach samoistnych nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikach wieczystych gruntów, posiadaczach zależnych nieruchomości lub ich części stanowiących własność państwa lub samorządu terytorialnego. 


 

Podatek od nieruchomości 2022 - najdroższe miasta 


Które największe miasta zdecydowały się na zastosowanie maksymalnych stawek podatku od nieruchomości? W 2022 roku największy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy.

 

 

Podatek od nieruchomości 2022 - najtańsze miasta
 

Co ciekawe, najniższy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Zielonej Góry, gdzie stawka za mieszkanie lub dom jest niemal o połowę niższa od maksymalnej.
 

Źródło: https://gethome.pl/blog/podatek-od-nieruchomosci/ 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ MIESZKANIEC
  Niedziela, 23.01

  A dlaczego my mieszkańcy co roku musimy płacić wyższe podatki za mieszkania , za grunty , czy te mieszkania dają nam dodatkowe zyski ,czy wydatki na ich utrzymanie , opał remonty i.t.d. państwo nie daje nam dotacje na utrzymanie i konserwacje tych budynków a od nas żąda wysokie opłaty

 2. 2
  +4
  ~ uiy22
  Niedziela, 23.01

  To jaka to wlasność gruntu ,wzieli kase za przekształcenia i co .

 3. 3
  +5
  ~ Obywatel X
  Niedziela, 23.01

  Nie rozumiem. Grunt jet już zakupiony, wiec skąd te podwyżki? W żaden sposób powierzchnia gruntu sie nie zmienia, wiec o co chodzi? Z czego one się biorą? A poza tym czemu mieszkańcy bloków muszą płacić podatek od nieruchomości skoro płacą czynsz spółdzielni? Złodziejstwo w biały dzień.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91264796257019