Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Park handlowy w miejsce upadłej firmy odzieżowej?

28.12.2021, 20:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Park handlowy w miejsce upadłej firmy odzieżowej?
Źródło: www.retailpartners.pl/park-handlowy-elblag

Budowa parku handlowego przy skrzyżowaniu ul. Fromborskiej i ul. Królewieckiej przesunie się w czasie? Inwestor czeka na decyzję środowiskową dla przedsięwzięcia. Miasto po raz kolejny przesuwa termin jej wydania. 

 

Kolejny park handlowy w Elblągu miałby powstać przy ul. Fromborskiej, w miejsce firmy odzieżowej Corina, która w 2019 r. ogłosiła upadłość. Na stronie inwestora, Retail Partners może znaleźć jego wizualizację oraz informację, że obiekt o powierzchni 10 tys. m2 miałby zostać otwarty w pierwszym kwartale 2023 roku. Jak bardzo te plany są realne? 

 

Od pół roku inwestor stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej, niezbędnej dla przedsięwzięcia. Wniosek w tej sprawie trafił do elbląskiego Ratusza w lipcu tego roku. Pod koniec sierpnia miasto poinformowało o przesunięciu terminu rozpatrzenia wniosku na koniec grudnia. Teraz okazuje się, że urzędnicy potrzebują na to jeszcze więcej czasu. Dziś na stronie BIP UM w Elblągu pojawiła się kolejna informacja o zmianie terminu. 
 

Postępowanie formalnie jest dosyć skomplikowane. Uczestniczy w nim ponad dziesięć stron, każdy kolejny krok musi być poprzedzony odpowiednim obwieszczeniem. Dopiero przed świętami do urzędu wpłynęły konieczne opinie innych organów. To wszystko wpływa na wydłużenie tej procedury

 

- wyjśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.  

 

Nowy termin rozpatrzenia sprawy dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: „Budowa obiektu Parku Handlowo – Usługowego „Fromborska” w Elblągu, przy ul. Fromborskiej/Królewieckiej wraz z zagospodarowaniem działek objętych inwestycją” wyznaczono na 31 marca 2022 roku. Czy przedłużająca się procedura będzie miała wpływ na przyszłość inwestycji? Zadaliśmy to pytanie inwestorowi. Na odpowiedź czekamy. Warto jednak przypomnieć, że przedstawiciel Retail Partners już wcześniej informował info.elblag.pl, że o konkretach dotyczące tego przedsięwzięcia poznamy dopiero na początku 2022 roku. 

 

- Przeprowadzamy szereg analiz, dopiero po zapoznaniu się z ich wynikami, będziemy mogli powiedzieć więcej na temat tej inwestycj - mówił przedstawiciel inwestora.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Pytajnik
  Wtorek, 28.12

  Jaki deweloper i jaki blok buduje na byłym parkingu przy Fromborskiej? Teren wyczyścili pod aldiego a okazuje się że będzie i blok

 2. 2
  --4
  ~ Ciekawy
  Wtorek, 28.12

  ~ Pytajnik temat znasz tylko z plotek ale komentujesz dalej i siejesz ferment... Poczekaj aż zacznie się coś dziać.

 3. 3
  +8
  ~ Ola
  Wtorek, 28.12

  Podwyżki dostali i dalej pracują opieszale. Cóż w tym urzędzie takiego macie do roboty ?? Może czas się zabrać do pracy a nie pobieracie pensje za to że jesteście?? Niestety ale z taka obsada nic się dobrego w mieście dziać nie będzie!!!!

 4. 4
  --1
  ~ alO.
  Środa, 29.12

  Wydanie decyzji środowiskowej zgodnie z rozporządzeniem Prezesa RM z 2010 roku powinno nastąpić w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Jednakże do tego czasu nie wlicza się wszelkich opóźnień wynikających z błędów lub innych pomyłek wszystkich podmiotów zobowiązanych do opiniowania wniosku. Każda ta instytucja ma 14 dni na wydanie opinii, a w ciągu 7 dni musi uzupełnić wszystkie braki uniemożliwiające wydanie decyzji. Ponieważ w tym procesie zawsze uczestniczy wiele instytucji, a każda musi dokonać ten proces w oparciu o nakazane procedury, powoduje to niezawinione od decydentów wydłużanie procesu. Ponadto wnioskodawca również nie zawsze składa pełną dokumentację, a jej uzupełnianie przez niego automatycznie wstrzymuje czas wymagany do wydania ostatecznej decyzji. Stąd w praktyce jej wydanie trwa nieraz do roku, a są i dłuższe terminy. A jeśli chodzi o podwyżki płac w elbląskim urzędzie to proszę tego nie wyolbrzymiać, ich średnia wysokość jest dużo niższa od 500 +. A zaręczam, że wiele osób tak krytycznie nastawionych do urzędników zrezygnowałaby z tej pracy po krótkim czasie i w praktyce zdarza sie to często.

 5. 5
  +4
  ~ Bystry
  Środa, 29.12

  @pytajnik-blok będzie stawiał ten sam inwestor ,który budował osiedle na Sadowej

 6. 6
  +6
  ~ przekręcamy coś?
  Środa, 29.12

  Czyli kolejny park "Przy Czołgu". Żeby tylko się utrzymał, bo nawet "galerię" ledwo dyszą. Ale skoro ktoś chce, to jego wola i pewnie zbadał rynek. Oby nie było w stylu elbląskiego UM jak z placem przy Syrenie czy Tysiąclecia/Hetmańska i wiele innych, np. Stare Miasto.

 7. 7
  +6
  ~ olo
  Środa, 29.12

  W Elblągu kazda inwestycja idzie jak po grudzie , a Urzad robi co może ,by inwestorzy wiedzieli ,że tu nie ma hop - siup , no chyba ,że jest się " INWESTOREM " w typie tego co kupił 20 lat temu Plac Konstytucji bez żadnego trybu.

 8. 8
  +3
  ~ denis rozrabiaka
  Środa, 29.12

  będzie jedyny polski sklep w biedrągu

 9. 9
  0
  ~ Ech wy
  Środa, 29.12

  Wybudujcie zgodę na następna biedronke to by było do już. A park handlowy to już nie. Dlaczego w Elblągu nie ma decathlonu PYTAMY U M ratusz.

 10. 10
  +5
  ~ Do ROBOTY
  Środa, 29.12

  To koło czołgu już dawno powinno zniknąć, większość stoi zamknięta pustki. Teren dla meneli od flaszki utworzono. Jest ,zapotrzebowanie na placowki handlowe ,klientow nie brakuje nawet przyjezdnych . To budować miasto musi się rozwijać nie stać w miejscu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2446260452271