Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22?

21.12.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22?
Fot. archiwum redakcji

Rozstrzygnięcie przetargu na projekt przebudowy odcinka DK 22, na trasie Elbląg-Fiszewo wraz z budową obwodnicy Jegłownika przeciągnie się w czasie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad co prawda wyłoniła najkorzystniejszą ofertę i była gotowa do podpisania umowy. Jednak Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła ten wybór. 
 

Nadal nie udało się rozstrzygnąć przetargu na wykonie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg wraz z budową obwodnicy Jegłownik. Postępowanie trwa już od dziewięciu miesięcy i wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się w tym roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała je w marcu tego roku. Pod koniec kwietnia odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu stanęły cztery firmy. Inwestor, w lipcu powiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zdaniem GDDKiA złożył ją Europrojekt z Gdańska. Od tej decyzji odwołali się pozostali uczestnicy przetargu, a Krajowa Izba Odwoławcza ją unieważniła. 
 

Obecnie trwa ponowna ocena wszystkich ofert złożonych w przetargu. Przypominamy, że chęć wykonania dokumentacji zgłosiło czterech wykonawców. Mamy nadzieję, że uda nam się rozstrzygnąć ten przetarg w styczniu 2022 roku

- mówi Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.
 

Przypomnijmy. Pełna zakrętów trasa Elbląg-Fiszewo to jedna z niebezpieczniejszych dróg w okolicy. Bardzo często dochodzi tu do groźnych kolizji i wypadków. Wiele osób poniosło w tym miejscu śmierć. Kierowcy od lat czekają na jej przebudowę. GDDKiA od dawna przymierza się do tej inwestycji.

W 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury nawet zatwierdziło plan rozbudowy DK22 z Elbląga do Fiszewa, który zakładał m.in. poszerzenie drogi i skorygowanie zakrętów, a w 2019 roku GDDKiA Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Ten projekt został jednak odrzucony, bo zmianie uległy plany dotyczące przebudowy drogi. Obecna koncepcja ma obejmować dodatkowo budowę obwodnicy Jegłownika. 
 

Inwestycja będzie polegała na budowie drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym). Droga na odcinkach Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe), wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy

- dodaje Karol Głębocki. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kryspin
  Wtorek, 21.12

  To wygląda na celowe granie na zwłokę. Zapewne kosiorki brakuje.

 2. 2
  --3
  ~ Hoko
  Wtorek, 21.12

  Ile będą czekać ? Tak długo jak długo będziecie pisać o tych głupotach.

 3. 3
  --2
  ~ artur
  Wtorek, 21.12

  To pytanie trzeba zadać najbardziej wpływowej osobie w regionie elbląskim , panu posłowi Leonardowi Krasulskiemu . Bez jego wsparcia temat nie ruszy .

 4. 4
  +2
  ~ J...ć Oszczyn.
  Wtorek, 21.12

  Pe.....y oszczanskie znowu blokują inwestycje

 5. 5
  +4
  ~ laskipaa
  Wtorek, 21.12

  Przypomnijmy, że olszczyn zadecydował, że nie będzie to 2+2 tylko jakieś GP 2+1

 6. 6
  --1
  ~ UM
  Środa, 22.12

  Tym problemem niech zajmuje się prezydent miasta Elbląg nie TVN.

 7. 7
  +4
  ~ Nurburgring nordschleife
  Środa, 22.12

  Bawi mnie ta przebudowa i opinia o niebezpiecznym odcinku. Ile lat już wiadomo, że trzeba uwazać w tym miejscu? Nie można zwolnić? Nie - trzeba swoim passatem wyprzedzić wszystko i wpaść do rowu.

 8. 8
  +4
  ~ zgrywus
  Środa, 22.12

  Wszystko przez ten Olsztyn?

 9. 9
  +6
  ~ Inspektor
  Środa, 22.12

  Co za cymbał wymyślił te dwa pasy na przemian ,szkoda na taką drogę pieniędzy. Wypadek będzie za wypadkiem na kończącym się pasie,tam od dawna powinna być droga o dwóch pasach w każdą stronę z Elbląga do Gorzowa.

 10. 10
  +1
  ~ kiki
  Środa, 22.12

  Aż się zmieni ... dobra zmiana ... ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2206239700317