Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zdalne nauczanie powróci? Większość elbląskich szkół już działa hybrydowo

01.12.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zdalne nauczanie powróci? Większość elbląskich szkół już działa hybrydowo

Rodzice i uczniowie coraz częściej zastanawiają się, czy i kiedy wprowadzone zostanie zdalne nauczanie. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówi, że nie ma teraz planów zmiany przepisów funkcjonowania szkół podczas pandemii. Tymczasem koronawirus coraz bardziej utrudnia funkcjonowanie elbląskich szkół. Obecnie dwadzieścia placówek działa w systemie hybrydowym.Do elbląskiego ratusza codziennie trafiają informacje od dyrektorów szkół dotyczące kolejnych przypadków koronawirusa i wprowadzanie zdalnego nauczania dla części uczniów.

 

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Praktycznie codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach koronawirusa w szkołach, przedszkolach, a także żłobkach. Jedne klasy kończą kwarantannę, kolejne na nią trafiają. Obecnie kwarantanną objętych jest 1632 uczniów z 86 oddziałów, a także 35 nauczycieli

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.Z najnowszych danych przekazanych nam przez Ratusz wynika, że tylko 1 grudnia nauczanie hybrydowe obowiązywało w 20 szkołach podstawowych i średnich oraz 10 przedszkolach i żłobkach. W tej grupie są: żłobki nr 2 i nr 4, Przedszkole nr 5, 13, 14, 17, 18, 19, 21 i 23, Szkoła Podstawowa nr 4, 6, 8, 12, 14, 16, 19, 21, 23, 25, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Zesół Szkół Zawodowych nr 1, III Liceum Ogólnokształcące, I LO, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół i Placówek Sportowych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Zespół Szkół Technicznych.

Rodzice coraz częściej zastanawiają się, czy wróci zdalne nauczanie, czyli scenariusz znany z poprzednich fal pandemii. Do sprawy odniósł się minister Przemysław Czarnek, podczas rozmowy z dziennikarzem Polskiego Radia Łódź.


 

Póki co czwarta fala nas do tego nie zmusza, ale co będzie w kolejnych tygodniach i miesiącach, także w kontekście nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć

 

- mówił Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji podkreślił, że tryb zdalny był przykrą koniecznością, a zdalna nauka jest szkodliwa dla wiedzy dzieci oraz ich kondycji psychicznej i fizycznej.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ mąż nauczycielki
  Czwartek, 02.12

  Absurd goni absurd. Dlaczego nauczyciel zaszczepiony w klasie którego stwierdzono przypadek covida może prowadzić zajęcia, a niezaszczepiony nie? Czy szczepionka daje 100% gwarancję? Czy nauczyciel zaszczepiony nie zaraża? Dlaczego nauczyciel przymusowo wysłany na kwarantannę traktowany jest jak chory, choć nic mu nie dolega? Wobec tego jakim prawem takiemu nauczycielowi obniża się wynagrodzenie jak osobie chorej?

 2. 2
  +5
  ~ Do mąż i nie tylko
  Czwartek, 02.12

  A jakim prawem obniża się wynagrodzenia nauczycielowi, który choruje na covid a zaraził go uczeń? Czy to wina nauczyciela że w szkole uczniowie chodzą jak chcą, bez masek i bez żadnego reżimu sanitarnego??? Covid jest wszędzie, tylko nie w szkole - taki mamy przekaz. A nauczyciel, uczniowie - w szczególności ci z obniżoną odpornością żyją w strachu, bo nikt nad niczym nie panuje. Każdy to wie. Zachorowanie każdego to tylko kwestia czasu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3351330757141