Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg stolicą tańca!

19.11.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg stolicą tańca!

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle emocjonująco! W Elblągu zaprezentuje się czołówka światowa tancerzy, którzy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata par dorosłych w 10 tańcach oraz w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.


Ponad 700 startów, kilkuset tancerzy z ponad 30 krajów z całego świata zaprezentuje się w najbliższy weekend podczas 21. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach.
 

Organizacja tak wysokiej rangi przedsięwzięcia, mam tu na myśli zwłaszcza Mistrzostwa Świata w 10 tańcach, wymagała od nas ogromnego zaangażowania – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jako gospodarze mistrzostw musieliśmy zmierzyć się z licznymi wymogami i zadaniami, które leżą w standardzie imprez WDSF (Światowej Organizacja Tańca Sportowego). Jestem jednak przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu i pasji w przygotowaniu tego typu imprez tanecznych, już w najbliższy weekend będziemy mogli powiedzieć, że impreza jest bardzo udana

– dodał Antoni Czyżyk.
 

W tym roku podczas MFT „Baltic Cup” odbędzie się kilka turniejów rankingowych: WDSF, Polish Open Championships oraz Mistrzostwa Świata w 10 Tańcach. Tak wysokiej rangi turnieje możliwe są do zorganizowania w Elblągu dzięki zaufaniu, jakim obdarza organizatorów WDSF.
 

 Jestem przekonany, że festiwal będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla uczestników, którzy zaprezentują swoje umiejętności, ale także dla publiczności, która z całą pewnością kocha taniec, a przy tym lubi spędzić czas oglądając i kibicując tancerzom

— podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Co ważne podczas MFT „Baltic Cup” na parkiecie zobaczymy również przedstawicieli Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Zmierzą się oni zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich w różnych kategoriach wiekowych.

 

Poniżej przedstawiamy program 21. edycji Międzynarodowej Festiwalu Tańca „Baltic Cup” i Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach:

 

 

 • piątek 19.11.2021; turniej rozpoczyna się o godz. 13:00 i potrwa do ok. 21:30
 • sobota 20.11.2021, turniej rozpoczyna się o godz. 9:00 i potrwa do ok. 22:00; na godzinę 18:00 planowana jest gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii oraz pokazy artystyczne
 • niedziela 21.11.2021, turniej rozpoczyna się o godz. 9:00 i potrwa do ok. 21:30; na godzinę 18:00 planowana jest gala wieczorna - półfinały i finały wybranych kategorii oraz pokazy artystyczne
   

Zapraszamy miłośników tańców standardowych i latynoamerykańskich do kibicowania największym sławom światowych turniejów tanecznych. Bilety przy stolikach oraz na trybunach dostępne są na stronie: https://bilet.swiatowid.elblag.pl/ Więcej szczegółów znajdziecie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl/

 

Termin i miejsce: 21. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, 19-21.11.2021, hala sportowo-widowiskowa w Elblągu, Al. Grunwaldzka 135 Organizator MFT „Baltic Cup”: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu; współorganizatorzy: Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”

 

Sponsor główny: Waitw - Firma Spawalnicza oraz Biuro Pracy

Patronat honorowy: Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląg.
 

Impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym.

 

21 edycję MiędzynarodowegMiędzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ kjm
  Piątek, 19.11

  Pandemia COVID 19 nabiera tempa a pan Czyżyk jak by jej nie zauważał i w najlepsze już się chwali że ... "już w najbliższy weekend będziemy mogli powiedzieć, że impreza jest bardzo udana" ..., a może by tak odwołać panie Czyżyk?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94663405418396