Poniedziałek, 6.12.2021, Imieniny: Mikolaj, Emilian, Leontyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rusza kolejna edycja stypendiów i Elbląskich Nagród Kulturalnych

17.11.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza kolejna edycja stypendiów i Elbląskich Nagród Kulturalnych

Prezydent Witold Wróblewski zaprasza do składania wniosków na kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych oraz wniosków o stypendia artystyczne i stypendia kulturalne.

 

Elbląskie Nagrody Kulturalne składają się z trzech programów, są to:

 

Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga – przyznawana jest młodym twórcom, zamieszkującym lub działającym na terenie Elbląga za wybitne osiągnięcia artystyczne, podejmującym działania o wysokich walorach artystycznych. Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu:

http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/20445

 

Nagroda „Kreator Kultury” – przyznawana jest animatorom życia kulturalnego i osobom, które poprzez swoją działalność kształtują wizerunek miasta i przyczyniają się do utrzymania Elbląga na mapie kulturalnej kraju. Nagroda ta wręczana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promocji kulturalnej Elbląga w kraju i za granicą.  Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu:

http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/20446

 

Nagroda „Wydarzenie Roku” – przyznawana jest elbląskim twórcom, autorom, organizatorom najlepszego wydarzenia kulturalnego minionego roku, które miało miejsce na terenie Elbląga lub było związane z miastem Elbląg. Regulamin oraz wzór wniosku o Nagrodę dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu:

http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/20449

 

 

Wnioski o przyznanie Elbląskich Nagród Kulturalnych można składać do 15 grudnia 2021 r.

 

Zachęcamy także do ubiegania się o stypendia kulturalne i  artystyczne.

 

Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg – adresowane jest do osób zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnieniem i ochroną dóbr kultury. Stypendium może być przyznane w szczególności na:
 

1.  realizację przedsięwzięcia kulturalnego rozumianego jako nowe, dotychczas nieprzedstawiane lub nieupubliczniane, indywidualne autorskie dzieło lub projekt w szczególności w dziedzinach: literatura, muzyka, plastyka, teatr, film, taniec, fotografia, sztuki wizualne;
 

2.  zorganizowanie wydarzenia kulturalnego, które związane jest z działaniami artystycznymi i kulturalnymi Elbląga.

 

Regulamin oraz wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/20546

 

Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg – adresowane są do osób wykazujących się wyjątkową aktywnością twórczą, reprezentujących wysoki poziom artystyczny w szczególności:
 

1) laureatów ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursów, przeglądów, festiwali w dziedzinie twórczości artystycznej;
 

2) uczniów/studentów/absolwentów uczelni artystycznych.
 

Stypendium Artystyczne może zostać przyznane w szczególności w dziedzinach: muzyka, fotografia, literatura, plastyka, grafika, malarstwo, rzeźba, sztuki wizualne, sztuka filmowa, taniec, teatr, upowszechnianie kultury.

Regulamin oraz wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/20448

 

 

Wnioski o przyznanie Stypendium Kulturalnego oraz Stypendium Artystycznego można składać do 15 grudnia 2021 r.

 

 

Wypełnione dokumenty przyjmowane są w sekretariacie Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu
oraz w wersji elektronicznej w formacie do edycji pod adresem mailowym: dpkit@umelblag.pl.


 

Więcej informacji na temat Stypendiów Kulturalnych i Artystycznych  oraz Elbląskich Nagród Kulturalnych można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 55 239 33 20 lub drogą elektroniczną pod adresem: dpkit@umelblag.pl.

 

 Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zofia
  Środa, 17.11

  Proponujemy nagrodę / stypendium dla mlodej saxofonistki Szkoły Muzycznej z VI kl.

 2. 2
  +2
  ~ lkk
  Czwartek, 18.11

  mam nadzieję że Wróblewski nie przyzna żadnej nagrody byłej radnej nieporadnej Koseckiej, ostatnio wywalił 160 tysięcy na jej pomnikowe przebieranki, wstyd

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.77322101593018