Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pacjenci po udarach znów znajdą opiekę w Elblągu?

28.10.2021, 13:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pacjenci po udarach znów znajdą opiekę w Elblągu?

Pacjenci po udarach nie będą musieli szukać opieki w placówkach poza Elblągiem. Przez cztery miesiące dojeżdzali m.in. do Olsztyna i Gdańska. Za kilka dni szpital przy ul. Królewieckiej wznowi działalność pododdziału udarowego.

 

Po czterech miesiącach zamknięcia, jedyny w Elblągu, pododdział udarowy znów będzie przyjmował pacjentów.
 

1 listopada 2021 roku wznawia działalność Pododdziału Udarowego Oddziału Neurologicznego

- informuje Magdalena Rubczewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

 

Przypomnijmy. Z powodu braków kadrowych Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu 1 lipca tego roku zawieszono funkcjonowanie jedynego w mieście Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym. 
 

Potrzebujemy 10 - 12 lekarzy, abyśmy spokojnie mogli powiedzieć, że zapewniamy opiekę wszystkim pacjentom tego oddziału. W ostatnim czasie 4 osoby przeszły na emeryturę, a kolejne 2 przejdą niebawem. Niestety specjalizacja neurologiczna nie cieszy się dużą popularnością. Od 5 lat nie mieliśmy żadnego rezydenta, który chciałby się specjalizować w neurologii. W tej chwili mamy więc góra 4 etaty. To za mało. Aktualnie poszukujemy tych specjalistów, gdzie tylko to możliwe. Mamy nadzieję, że to przejściowe trudności. Nie wyobrażamy sobie jak mielibyśmy dłużej funkcjonować bez oddziału neurologicznego

 - wyjaśniała przyczyny tymczasowego zamknięcia oddziału Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu.

 

Problem braku specjalistów częściowo udało się rozwiązać pod koniec wakacji i od 1 września neurologia wznowiła działalność. Nadal jednak zamknięty pozostał pododdział udarowy. Szpital tłumaczył to brakiem możliwości zabezpieczenia udzielania ciągłości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia udarów. Pacjentów z takimi problemami kierowano do placówek leczniczych w innych miastach - najbliższe znajdują się Olsztynie, Iławie, Morągu, Gdańsku czy Starogardzie Gdańskim. Niebawem to się zmieni. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ menel
  Czwartek, 28.10

  Trąci to geniuszem p. dyr,

 2. 2
  +7
  ~ Pol
  Czwartek, 28.10

  Zanim z udarem cię wywiozą to musztarda po obiedzie paraliż lub kostnica.

 3. 3
  --1
  ~ Folk
  Czwartek, 28.10

  Chciałbym się dowiedzieć na lewe pobocze i jeszcze raz dziękuję za pomoc i wsparcie dla technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.

 4. 4
  +6
  ~ Pisarz
  Czwartek, 28.10

  Ten artykuł to jeden wielki belkot

 5. 5
  +4
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Piątek, 29.10

  Mają znów opiekę, a ci co nie mieli dołączyli do nadmiarowych zgonów, czyli Pani Dyrektor powinna Pani iść do pudła, bo to Pani zamknęła oddziały przed pacjentami na polecenie rządu oczywiście. Tak, czy inaczej bierze Pani tak samo odpowiedzialność za te zgony. Powiem więcej nie musiała Pani zamykać oddziałów, bo ostateczna decyzja należała do dyrektorów szpitali. Amen.

 6. 6
  +5
  ~ absurd
  Piątek, 29.10

  masakra, wszędzie widać jak pojawią się ocieplające wizerunek dyrektorki Gelert artykuły, ta baba powinna już dawno wylecieć ze stołka i oddać swoją dużą pensje, i parkingi wokół szpitala oddane synusiowi, wstyd

 7. 7
  +3
  ~ szok
  Piątek, 29.10

  zaraz nierób Wcisła będzie się chwalił że to jego zasługa i lansował siebie i koleżankę Gelert, a prawda jest taka że obydwoje powinni schować się gdzie pieprz rośnie, wstydu za grosz nie maja, Gelert bierze podobno ponad 27 tysięcy pensji miesięcznie, a bajzel w szpitalu, wczoraj ukazały się zdjęcia porcji jedzenia u niej w szpitalu - szok

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0244281291962