Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

23.10.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikacja i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, czas kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Poniżej przedstawiamy informacje o tym jak i czym sprawnie dotrzeć w najbliższych dniach na elbląskie cmentarze oraz jak zorganizowany będzie ruch w ich pobliżu. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji zborowej, która w już od poniedziałku zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami – szczególnie w kierunku Cmentarza Dębica.
 

Przypominamy jednocześnie, że w dniu 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”. W dniu Wszystkich Świętych – tak, jak w latach poprzednich utworzone zostaną również dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy Al. Grunwaldzkiej  (przy budynku PWSZ) do pętli przy Dębicy.
 

Prosimy pasażerów o zachowanie ostrożności w pojazdach oraz na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Przypominamy jednocześnie o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego. Szczegółowa informacja na temat komunikacji miejskiej (tabela i schematy w załączeniu)


25 - 29 października (poniedziałek – piątek) oraz 2 listopada (wtorek)

Na liniach nr 22 oraz 23 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy:

 

 • Linia nr 22 – dodatkowe kursy w godzinach od 9:00 do 12:00,
  Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Grottgera – Rawska – Łęczycka – Dębica;
 • Linia nr 23 – dodatkowe kursy w godzinach od 9:00 do 17:00 (uwaga – dodatkowe kursy nie będą obsługiwały Stagniewa),Trasa: pętla dworzec - Grunwaldzka - Żeromskiego – Bema - Łęczycka – Dębica.

 

30 października (sobota)

W komunikacji miejskiej obowiązuje sobotni rozkład jazdy. W godzinach od 8:00 do 16:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:
 

 • Na linii nr 25
  Trasa: pętla Dębowa – Rawska – Łęczycka – Dębica (obie pętle);
 • Na linii J
  Trasa: pętla Ogólna – Fromborska – Królewiecka - Kościuszki – Wspólna – Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica (obie pętle);
 • Na linii Z
  Trasa: pętla Odrodzenia – Dąbka - Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica (obie pętle).

 

31 października (niedziela) i 1 listopada  (poniedziałek)

W godzinach od 8:00 do ok. 18:00 uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów:
 

 • Na linii nr 22
  Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Agrykola – Wspólna- Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Grottgera – Rawska – Łęczycka – Dębica GÓRNA;
 • Na linii Z
  Trasa: pętla Odrodzenia - Dąbka- Nowowiejska- Górnośląska – Sienkiewicza  (cm. Agrykola) – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA
 • Na linii 23
  Trasa: pętla dworzec - Grunwaldzka - Żeromskiego – Bema - Łęczycka – Dębica GÓRNA;
 • Na linii nr 25
  Trasa: pętla Dębowa – Druska -  Rawska – Łęczycka – Dębica DOLNA i GÓRNA (jedyna linia zapewniająca połączenie do obu pętli przy cm. Dębica)
 • Na linii J
  Trasa: pętla Ogólna – Fromborska – Królewiecka - Kościuszki – Wspólna – Sienkiewicza – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA
 • Na linii S
  Trasa: pętla Skrzydlata – Malborska – Zagonowa – Rycerska – Armii Krajowej – 12 Lutego – Nowowiejska – Sienkiewicza (cm. Agrykola) – Bema – Łęczycka – Dębica DOLNA;
 • Na linii nr 26
  Trasa: parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka –  Dębica  GÓRNA;
 • Na linii nr G
  Trasa: parking PWSZ – Grunwaldzka – Grottgera – Łęczycka –  Dębica  DOLNA

 

Z uwagi na duże natężenie ruchu, 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych (oznaczone literą „P”) będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone NUMERAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.
 

Wyjątkiem w tym zakresie jest linia nr 25 której autobusy będą kursowały przez obie pętle. Na liniach tramwajowych nr 1, 2, 3, 4 będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w dni robocze. Zapewni to dogodny dojazd do punktów (Plac Słowiański, dworzec, Druska) w których będzie można przesiąść się do linii autobusowych kursujących z dużą częstotliwością w kierunku cmentarzy.


Przykładowo:
 

 • Z Placu Słowiańskiego linia autobusowa S zapewni łączony przejazd pasażerom linii nr 1, 2, 3, w kierunku cmentarza Agrykola oraz Dębicy Dolnej;
 • Z ul. Druskiej linia autobusowa nr 25 zapewni łączony przejazd  pasażerom linii tramwajowych nr 1, 2, 4 w kierunku cmentarza Dębica GÓRNA (także przez pętlę DOLNĄ).


Przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne tylko 1 listopada (poniedziałek) – nie dotyczy to autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.
 

Tak jak w poprzednich latach, utworzone zostaną dwie dodatkowe linie, zapewniające dojazd z parkingów przy al. Grunwaldzkiej (przy budynku PWSZ)  do pętli przy Dębicy. Autobusy tych linii będą kursowały od 8:00 do ok. 18:00. Pętla linii G (Dębica DOLNA) i 26 (Dębica GÓRNA) będzie zlokalizowana na dużym parkingu, obok budynku PWSZ.


Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 31 października oraz 1 listopada autobus linii nr 23 nie będzie dojeżdżał do Stagniewa.
 

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 31 października i 1 listopada, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii 15, 22 i S. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.  
 

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz na obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza i Druskiej, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.
 

Zwracamy uwagę pasażerów na:

 • obowiązek zasłanianie ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego;
 • zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach;
 • połączenia przesiadkowe zapewniane przez linie dodatkowe, a w szczególności linię nr 25 z ul. Druskiej (przesiadka z tramwaju do autobusu, kursującego przez obie pętle przy cm. Dębica) oraz linie G i 26 (przesiadka z samochodu do autobusu na parkingu przy PWSZ) – wspomniane linie dodatkowe będą kursowały z dużą częstotliwością, aby zminimalizować czas oczekiwania.

 

Organizacja ruchu drogowego i komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2021

 

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

 

ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu
od dnia  31 października od godz. 6 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.
Wjazd będzie możliwy także dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek, które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2  (tel. 55 239 -32-96)

 

ul. Chrobrego
od dnia  31 października od godz. 6 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.
na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową  (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

 

ul. Tczewska
od dnia  31 października od godz. 6 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.
(od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza
będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

 

Miejsca postojowe w okolicy:
 

 • parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
 • ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.
   

Uwaga
W dniach poprzedzających Święto 1.11.2021, jak i w kolejnych dniach po tym dniu  na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

 

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

 

od piątku (29.10.2021) od godz. 8.00 do niedzieli (01.11.2021) godz. 21.00  na Górnej i Dolnej Dębicy (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy będzie jednokierunkowy. W niedzielę 31.10.2021 od godz. 6.00 do poniedziałku 01.11.2021 do godz. 21.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
 

a)  autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)
b)  taksówek z pasażerami
c)  służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

 

pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.
 

pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej) w ilości regulowanej przez Policję. dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła S22 i DW 509. w dniach 23.10 - 08.11.2021 sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów, Bema/Żeromskiego i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączone, a ruchem drogowym  w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

 

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

 • ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo  wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi ekspresowej S22) 
 • parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą przede wszystkim dla  pojazdów osób niepełnosprawnych (za okazaniem karty parkingowej).
 • parkingi gruntowe – będą nieczynne.
 • ruchem będzie kierowała Policja.
   

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ .
  Sobota, 23.10

  oni chyba są śmieszni

 2. 2
  +1
  ~ zainteresowana
  Sobota, 23.10

  A z ul. Konopnickiej nie ma dojazdu. Mój najbliższy przystanek to 10 minut drogi. Masakra

 3. 3
  0
  ~ @zainteresowana
  Sobota, 23.10

  Dzwonisz po firmę pogrzebową to zawiozą cię na cmentarz z każdego miejsca w mieście :D

 4. 4
  --1
  ~ Ovvif
  Sobota, 23.10

  Cały ten koszmar z rozkładem jazdy jest porąbany...począwszy od stycznia,nie tego roku...już niedługo i podziękujemy Wam za rządzenie....

 5. 5
  --2
  ~ Zainteresowana
  Sobota, 23.10

  @ zainteresowana, obyś nie musiał/a korzystać z ich usług. Ja chcę swobodnie dojechać na cmentarz i nie myśl że jeżdżę tam raz w roku. W ubiegłym roku z ul Konopnickiej jechały 3 autobusy na cmentarz, a w tym roku żaden.

 6. 6
  +2
  ~ Ja też tu mieszkam
  Niedziela, 24.10

  @zainteresiwana W czym problem? Mamy teraz wspaniały nowoczesny system przedsiadkowy oraz węzły do tego służące. Na Konionickiej wsiadasz w 21. Jezdzi najczęściej ze wszystkich linii więc będziesz czekała nie więcej niż 45 minut. Tym autobusem dojedziesz do rynku. Przejdziesz sobie piechotą na płk Dąbka, co dobrze robi w podróży. Tam zatrzymuje się 22. Też jeździ często więc po następnych max. 45 minutach jedziesz już prosto na Dębice. I tak w ciągu dwóch godzin jesteś na miejscu. Nie ma problemu, a że to długo? No cóż, Dębica jest miejscem które uczy pokory wobec wieczności. Cóż to zatem jest, te marne dwie godziny?

 7. 7
  --1
  ~ Osiedle Łeczycka
  Niedziela, 24.10

  A jak będą identyfikowani mieszkańcy osiedla Łęczycka?? Nie ma adresów w obecnych dowodach osobistych.

 8. 8
  0
  ~ Mijo
  Niedziela, 24.10

  A już korona wirusa nie ma można na Sardynke w komunikacji miejskiej jechać brawo pan prezydent Wróblewski

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5855720043182