Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Sezon na kontrole pieców grzewczych

17.10.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sezon na kontrole pieców grzewczych
Fot. SM w Elblągu

Dawniejsze przepisy określały okres między 15 października, a 25 kwietnia, jako sezon grzewczy. Dziś to pojęcie nie posiada ram czasowych, jednak to właśnie dziś jest 15 października, więc Straż Miejska w Elblągu informuje, że rozpoczyna częstsze kontrole elblążan pod kątem spalania niedozwolonych surowców - śmieci.
 

Do kontroli domowych pieców uprawnieni są strażnicy Straży Miejskiej w Elblągu na podstawie wydanego przez Prezydenta Miasta Elbląg upoważnienia.
 

Strażnicy mogą wejść na teren nieruchomości prywatnej w godzinach 6:00 – 22.00. Natomiast, gdy jest to teren, na którym prowadzona jest działalność gospodarcza, to będzie to możliwe przez całą dobę. Jeżeli nie zezwolimy na przeprowadzenie kontroli, to popełniamy przestępstwo z art. 225 Kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
 

W miesiącu październiku strażnicy miejscy przeprowadzili 33 kontrole posesji (mieszkalnych oraz lokalnych firm). W 10 przypadkach kontrola wykazała nieprawidłowości, w związku z tym nałożono 10 mandatów karnych.


Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ fasola
  Wtorek, 19.10

  Znaczy, 22 osoby nachodzili bez powodu. Nie wstyd im, że mają taką żenującą skuteczność? A tak z drugiej strony. Nie mam z tym styczności więc zastanawia mnie, ze zwykłej ciekawości. Czy taki strażnik może przyjść do każdego? Na zasadzie "przecież czymś się pan ogrzewasz, tak? Bo dom ma komin. Więc masz mnie wpuścić a ja połażę po domu i się rozejrzę po pokojach". A jak odpowiem np "mam pompę ciepła" lub "palę gazem" to on powie, "i tak chce przeszukać dom, zobaczymy czy tak jest". Czy musi być jakieś uzasadnienie? Bo nawet skarbówka lub ABW ma mniejsze uprawnienia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80977010726929