Poniedziałek, 18.10.2021, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

#chodźnasztukę! – pokaz mappingu, koncert i spotkanie w Galerii EL

14.10.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
#chodźnasztukę! – pokaz mappingu, koncert i spotkanie w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL takim właśnie hasłem stara się zachęcać elblążan do aktywnego uczestnictwa w kulturze – nie tylko inicjowanych przez tę instytucję, ale wszystkich miejskich wydarzeniach związanych z prezentacją i promocją sztuki w różnych jej odsłonach. W piątek 15 października o 19:00 będzie okazja na takie właśnie spotkanie.
 

Na piątkowy wieczór zaplanowaliśmy kilka propozycji, które mogą pełnić rolę doskonałej alternatywy dla chłodnego październikowego wieczoru spędzanego w domu.

Na ścianach nawy głównej Galerii EL zaprezentowany będzie po raz pierwszy mapping, czyli rodzaj projekcji przygotowywanej z uwzględnieniem warunków konkretnego miejsca i jego cech charakterystycznych, jak okna, załamania, elementy wystające.
Projekcja ta będzie efektem prac będących częścią projektu „Modernizacja dawnego kościoła NMP, obecnie Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu”.

Za muzyczną część spotkania odpowiadać będzie grupa SMOLIŃSKI | CHYŁA | SARNECKI.
Niecodzienne zestawienie harmonijki ustnej, skrzypiec i gitary oraz wirtuozeria i muzyczne doświadczenie artystów prawdopodobnie pozwoli nam 'emocjonalnie odpłynąć', a z pewnością delektować się dźwiękiem, który - co trzeba przyznać - bywa w nawie głównej Galerii EL tyleż kapryśny, co czasem wręcz tak piękny, że obezwładniający.

Muzycy tworzący ten skład zarówno indywidualnie jak i zespołowo wielokrotnie oklaskiwani byli w prestiżowych salach koncertowych w Polsce i zagranicą. Byli też za swoją twórczość niejednokrotnie nagradzani – ostatnio nagrodą Fryderyka 2021 w kategorii „Muzyka Współczesna” dla grupy Art’n’Voices kierowanej przez Tomasza Chyłę właśnie.
Muzycy zaprezentują się w składzie:
Kacper Smoliński - harmonijka ustna
Tomasz Chyła - skrzypce
Marcin Sarnecki - gitara
Podczas wydarzenia mogą pojawić się też inne, spontaniczne akcenty.
 

Kolejnym, nie mniej istotnym powodem, by odwiedzić GEL tego właśnie wieczoru jest fakt, że tego dnia kończy swoją kadencję dotychczasowa dyrektorka Galerii EL Adriana Ronżewska – Kotyńska. Będzie to więc ostatnie wydarzenie organizowane przez zespół pod Jej kierownictwem i tym samym dobra sposobność, by zamienić z Nią kilka słów i podzielić się wrażeniami na temat ostatnich lat funkcjonowania instytucji.

Na wszystkich czekamy z uśmiechem i życzliwością.

#CHODŹNASZTUKĘ!
Piątek 15 października godz. 19:00
Centrum Sztuki Galeria EL
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ...
  3 dni temu, Czwartek, 14.10

  Na stronie galerii , na temat imprezy nic nie znalazłem . O której koncert ? W jakiej cenie bilety ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.