Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uczcili 82. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę

17.09.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczcili 82. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
fot. RM w Elblągu
Dzisiaj (17.09.) przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu przy ul. Agrykola, odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
 
(...) 17 września 1939 r. to data, która odcisnęła tragiczne piętno w historii Polski. Tego dnia, nad ranem Polska otrzymała zdradziecki cios w plecy. Armia Czerwona przekroczyła wschodnie granice naszego kraju, tym samym ZSRR zrealizowało pakt Ribbentrop-Mołotow i w konsekwencji przypieczętowało czwarty rozbiór Polski (…)
 
Obchody rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych, następnie odbyło się przejście na cmentarz pod Krzyż Katyński, odegrane zostały hymny: państwowy Rzeczpospolitej Polskiej i Sybiraków. Nie zabrakło przemówień okolicznościowych, apelu pamięci i salwy honorowej. Uroczystość zakończona została składaniem kwiatów.
 
W obchodach udział wzięli Antoni Czyżyk - Przewodniczący Rada Miejska w Elblągu, Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg, Czesław Żukowski - Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Elblągu, elbląscy radni, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście, młodzież szkolna.
 
 
RM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ wielu przeżyło dla pamięci
  Piątek, 17.09

  Pamięć to nie odwalona sztampa, czytanie z czerwonej okładki i foliowany kwiatek na glebę. O autorytecie "prezydenta" świadczą te tłumy uczestników "upamiętniania". Pamięć , to także 11 lipca - ten sam teren, ci sami ludzie, brak najeźdźcy, swój morderca. Albo się pamięta, albo się udaje i odfajkowuje "bo wypada". I gdyby jedna osoba z sensem, z głowy wyraziła to co czuje naród łamany przez silniejszego. Może pamiętający wnuk? Ciągle "ja poczytam" się znudziło.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.