Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za niecały miesiąc odbędzie się Święto Chleba! Co w programie?

30.07.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za niecały miesiąc odbędzie się Święto Chleba! Co w programie?
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Piętnasta edycja Święta Chleba odbędzie się 27-29 sierpnia. Tradycyjnie ostatnie dni wakacji wypełnione będą licznymi wydarzeniami. - Oprócz stałych przedsięwzięć jak jarmark czy koncerty przygotowaliśmy wiele innych atrakcji – zapowiedział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
Podczas zorganizowanej dziś (30.07.) konferencji prasowej o programie tegorocznego Święta Chleba opowiedział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury Adam Jocz i dyrektor MOSiR-u Marek Kucharczyk.
 
 
Mam nadzieję, że większość elblążan powróci z urlopów, będą już na miejscu, a tym samym będą mogli skorzystać z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Prezydent przypomniał, że w tym roku obchodziły „500-lecie Piekarczyka”. - Ten temat też będzie miał swoje miejsce podczas Święta Chleba – zapowiedział Witold Wróblewski.
 
W tym roku ograniczona została współpraca z miastami partnerskimi. - Jeżeli chodzi o kontakty zagraniczne, to z racji różnych obostrzeń przy przekraczaniu granicy gości raczej nie będzie, ale przewidujemy wystawę prac plastycznych z miast partnerskich, które mierzyły się z legendą o Piekarczyku – zaznaczył Prezydent Elbląga.
 
W programie tegorocznego Święta Chleba są wydarzenia dedykowane osobom starszym. - Na Święto Chleba wróci też tak lubiany przez seniorów Kierunek Zdrowie, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum – stwierdził Witold Wróblewski. - Przygotowaliśmy warsztaty malarskie. Będą też tańce – nauka zumby brazylijskiej.
 
Jarmark odbędzie się w tym roku w nieco innym miejscu.
 
Chcieliśmy uaktywnić inne ulice. Mam tu na myśli ulice Wigilijną, Św. Ducha, Zamkową, Wodną, Rybacką, część Starego Rynku między ul. Rybacką a Wigilijną. (…) Mamy już 150 zgłoszeń. Jest to rekordowa liczba. Chętni mogą się zgłaszać do 27 sierpnia, więc ta liczba może ulec zmianie
 
– dodał Adam Jocz.
 
Jarmark będzie trwał od piątku (27.08.) od godz. 10.00 do 22.00, w sobotę (28.08.) od 9.00 do 22.00, a w niedzielę (29.08.) od 9.00 do 20.00.
 
Podczas Święta Chleba nie zabraknie też koncertów. W piątek, na Wyspie Spichrzów wystąpi zespół Piersi. W sobotę - Sarsa, Marek Piekarczyk i Tulia. W niedzielę - Diamenty, Dikanda i Żywiołak. Godziny koncertów zostaną podane w późniejszym terminie.
 
Wśród imprez towarzyszących Świętu Chleba będzie trzecia edycja zawodów aquathlon oraz Wyścig Smoczych Łodzi. - W ramach Święta Chleba planowane są także wydarzenia sportowe, będą to sobotnie widowiskowe Wyścigi Smoczych Łodzi, gdzie można zgłaszać załogi do 18 osób oraz zawody aquathlon na CRW Dolinka, niezwykle popularne, w których ostatnio rywalizowało ok. 200 osób. Serdecznie zapraszamy – informował Marek Kucharczyk.
 
Szczegółowy program Święta Chleba znajduje się TUTAJ. Godziny wydarzeń zostaną podane przez organizatorów w przyszłym tygodniu.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jednak umysł
  Piątek, 30.07

  Protest! Może nie być nikogo z miast partnerskich, ale nie z Tarnopola. Tarnopol musi być reprezentowany przez zaproszoną delegację symbolizującą "pana szuchewycza". Skoro żaden "radny" , żaden klub RM, biskup, nie zaprotestowali po słowach emerytowanego inspektora polskiej policji i "radnego" kww - "pan szuchewycz..."- i po decyzji Wróblewskiego aby nie przeszkadzać rodakom w budowaniu pamięci o zbrodniarzu w Tarnopolu, to należy ich zaprosić i niech dalej jedzą polski chleb, a może nawet usuną polskie symbole na rondzie Obrońców Birczy. Zaproście rodaków z Tarnopola. Peeselowcy wychwalają "pana szuchewycza". Normalne? Przecież ten zbrodniarz , jako tchórz, mordował głównie ludność wsi. A Wróblewski unika decyzji o zerwaniu przyjaźni z Siczą.

 2. 2
  --1
  ~ Kassandra
  Piątek, 30.07

  Po co ? Horrendalne za ceny za byle co !!!! Promocja czego i kogo, bo na pewno nie jest to chwała dla UM i Jocza !!!!

 3. 3
  --1
  ~ Elżbieta
  Piątek, 30.07

  A czy będzie ta sama ochrona co w 2019 r podczas Święta Chleba byłam z mężem córką i rodzicami czułam się bezpiecznie ochrona była widoczna i konsekwetna to była ochrona

 4. 4
  0
  ~ Zaraza
  Sobota, 31.07

  Wrócą z urlopow ,tłumy nie zaszczepione i zaraza pewna. Dlaczego nie są stosowane zasady jak w innych krajach. Niezaszczepieni nie mają wstępu.

 5. 5
  --1
  ~ Co w programie?
  Sobota, 31.07

  COVID 19

 6. 6
  +3
  ~ A poza tym
  Sobota, 31.07

  Cóż za PROMOCJA miasta panie jocz tyle lat i jedzcze siedzi na tym krześle

 7. 7
  --1
  ~ Nie dla niezaszczepioych
  Sobota, 31.07

  Dla niezaszczepionych zakaz wejscia ! Ciemnotę lub ograniczenie umyslowe niech sieją we wlasnym gronie !

 8. 8
  0
  ~ Nuda
  Sobota, 31.07

  Przepocone piersi i znowu jakies starocia, czy tu juz nikt nie ma pomyslu ! Ile mozna to samo !

 9. 9
  +2
  ~ kjm
  Sobota, 31.07

  A tańca na czas i na wytrzymałość nie będzie?

 10. 10
  --1
  ~ STOP SEGREGACJI SANITARNEJ!
  Sobota, 31.07

  Wróblewski świadomie łamie prawo ,informując , że w imprezie mogą brać udział tylko osoby zaszczepione z numerem obozowym QR. Czemu ten człowiek jeszcze jest prezydentem ?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.