Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze

23.07.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze

Przed nami pierwsza tego lata impreza rodzinna organizowana przez MOSiR na torze Kalbar. W niedzielę, 25 lipca, w godzinach 12.00-17.00 odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji m.in.: tor przeszkód dla najmłodszych, hulajnogi elektryczne, paintball oraz pokaz sprzętu wojskowego.
 

W najbliższą niedzielę obchodzimy święto św. Krzysztofa. Jest to również międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Ten dzień to znakomita okazja, aby promować bezpieczne poruszanie się na drodze wśród dzieci i młodzieży. A pomogą w tym atrakcje przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, przy wsparciu partnerów.
 

Na Torze Kalbar dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą dla naszych pociech. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.
 

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych powinien cieszyć się pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT zorganizują także specjalne stanowisko z paintballem. Natomiast elbląska Straż Miejska udostępni grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na powierzchni toru będą przygotowane także specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek. 
 

Fani hulajnóg elektrycznych będą mogli natomiast bezpłatnie skorzystać z toru do swobodnej jazdy. Na torze odbędą się także warsztaty jazdy na rolkach, które poprowadzi profesjonalny instruktor. Natomiast animatorzy wszystkim chętnym dzieciom przyozdobią buzie kolorowymi wzorami. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu w godz. 12-17 ograniczona będzie możliwość tradycyjnej szybkiej i swobodnej jazdy na torze. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest wolny.
 

Organizatorami festynu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. Partnerzy: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Straż Miejska w Elblągu, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Hulajnogi Elbląg. 

 


Tekst i fot. MOSiR 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.