Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tolkmicko: Walka z bakterią coli nadal trwa

21.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tolkmicko: Walka z bakterią coli nadal trwa
fot. OSP Łęcze
W poniedziałek (19 lipca) informowaliśmy o wykryciu bakterii coli w wodzie z wodociągu sieciowego w Tolkmicku, który zaopatruje miejscowości Tolkmicko, Janówek, Kadyny, Kikoły, Nowinka (gmina Tolkmicko, powiat elbląski). Woda nadal nie nadaje się do spożycia.
 
 
- Wykrycie obecności bakterii z grupy coli w wodzie wodociągowej pochodzącej z ujęć podziemnych może wskazywać, że ujęcie może być podatne na zanieczyszczenie mikrobiologiczne – wyjaśnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. - Bakterie grupy coli nie powinny występować w dostarczanej konsumentom wodzie.
 
 
Długotrwale utrzymujące się zanieczyszczenie wody pitnej bakteriami grupy coli może w konsekwencji przyczyniać się do negatywnych skutków zdrowotnych dla konsumenta. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia
 
- podaje elbląski sanepid.
 
Wczoraj uruchomiono specjalną infolinię, aby mieszkańcy mogli zgłaszać zapotrzebowanie na wodę butelkową (55 231 -61 -21 wew.47). Niestety telefony są odbierane jedynie od 7.00 do 11.00.
 
 
W celu przywrócenia akceptowalnej jakości wody, od 20 lipca, zostanie przeprowadzony zabieg dezynfekcji chemicznej (podchlorynem sodu) sieci wodociągowej zasilanej z ujęcia w Tolkmicku. Podczas trwania operacji i do czasu uzyskania pozytywnych wyników pobranych próbek, woda nadal nie będzie nadawała się do picia zgodnie z zaleceniami Sanepidu
 
– informował Jerzy Brzozowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tolkmicku.
 
Jak zapewnia dyrektor ZGW-Ś w Tolkmicku mieszkańcy, których dotyczy zaistniały problem, będą zaopatrywani w wodę. - Obecnie mieszkańcy są i będą zaopatrywali w miarę możliwości wodą butelkowaną i beczkowozami. Za wynikłe z tego powodu trudności przepraszany w liczymy na wyrozumiałość – dodał Jerzy Brzozowski.
 
Wodę do potrzebujących dostarcza Ochotnicza Straż Pożarna Łęcze, Ochotnicza Straż Pożarna Pogrodzie i Ochotnicza Straż Pożarna Tolkmicko.
 
Dezynfekcja wody w wodociągu w Tolkmicku została przeprowadzona wczoraj, po godziny 22.00.
 
Niestety nadal nie potwierdzono, że woda nadaje się już do spożycia, dlatego jeszcze o godz. 17.30 OSP Łęcze wyruszył z wodą w trasę Kadyny-Kikoły-Janówek-Wały- Tolkmicko.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ EMERYT
  Środa, 21.07

  Bylem w Tolkmicku do wtorku i nikt z wladz miasta nie raczyl powiadomic mieszkancow o zaistnialej sytuacji. Woda byla dostrczona we wtorek przed 8 w minimalnej iloszci, ktora w mig zniknela. Mozna bylo zauwarzyc, jak pracownicy ostarczja wode w 5 litrowych butelksch do swoich domow,, a reszta mieszkancow i turysci niech pija zakazona wode wladza to ma gdzies.

 2. 2
  +2
  ~ ...
  Czwartek, 22.07

  Przykra sprawa , a tu Dni Jakubowe za pasem . I jak tu skoczyć do knajpy na rybkę , na lody , że już o zupie rybnej nie wspomnę ?

 3. 3
  +3
  ~ god
  Czwartek, 22.07

  Dramatyczne pokłosie wylewiska fekaliów w Nowince

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.