Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Musieliśmy zrezygnować z tradycyjnej formuły”. Co nas czeka podczas Dni Elbląga?

14.06.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Musieliśmy zrezygnować z tradycyjnej formuły”. Co nas czeka podczas Dni Elbląga?
- Po okresie długiej izolacji jesteśmy spragnieni kontaktów z ludźmi i rozrywki, dlatego bardzo się cieszę, że uda się zorganizować zarówno Dni Elbląga, jak i cykl imprez letnich w ramach „Lata w Formie” - mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś (14.06.) konferencji prasowej.
 
Obostrzenia, które nadal obowiązują w związku z trwającą pandemią koronawirusa, spowodowały, że program Dni Elbląga musiał ulec pewnym zmianom. - Niestety część ograniczeń nie została zdjęta, w związku z tym musieliśmy dopasować program tych imprez do obowiązujących przepisów sanitarnych – stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Musieliśmy zrezygnować z tradycyjnej formuły organizacji Dni Elbląga i dużych koncertów. Postawiliśmy więc na rozproszenie wydarzeń zarówno kulturalnych, jak i sportowych, tak aby mieszkańcy bezpiecznie mogli w nich uczestniczyć
 
– wyjaśniał Witold Wróblewski.
 
Dni Elbląga odbędą się w sobotę (26.06.) i niedzielę (27.06.). - Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w przygotowanych eventach – mówił Witold Wróblewski.
 
Jednak Dni Elbląga to nie jedyne zaplanowane przez Urząd wakacyjne wydarzenia.- Oprócz Dni Elbląga przygotowujemy również cykl imprez w ramach Lata w Formie – dodał Witold Wróblewski. - Będą to między innymi koncerty, spektakle plenerowe, imprezy sportowo – rekreacyjne, Letnie Kino Pod Chmurką, cykle spotkań autorskich oraz warsztatów, kursy zabytkowym tramwajem, czy soboty z przewodnikiem.
 
 
Już 19 czerwca zapraszam na pierwszy weekend, podczas którego będziemy mogli cieszyć się pełnią lata. W tym dniu rozpocznie się Elbląskie Święto Muzyki, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. O godz. 16.00 natomiast odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która zainauguruje sezon letni w zmodernizowanej Muszli Koncertowej w Bażantarni. Serdecznie zapraszam. Jestem przekonany, że w przygotowanej ofercie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.

Ile kosztowało zorganizowanie tych wydarzeń? - Organizacja Dni Elbląga wyniosła ok. 100 tys. zł. Natomiast "Lata w Formie" ok. 200 tys. zł - informował Witold Wróblewski.
 

 

 


Pliki dołączone do informacji:


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ TeofilSkorupa
  Poniedziałek, 14.06

  Dzięki mądrym działaniom naszego rządu udało się wreszcie zwyciężyć pandemię i wrócić do tak wyczekiwanej normalności i korzystać z roznych atrakcji, brawo. Niestety miasto jak zwykle zawiodło a te takzwane w cudzysłowiu atrakcje nie spełniają naszych oczekiwań.

 2. 2
  +9
  ~ W Elblągu
  Poniedziałek, 14.06

  Pomyłka totalna. Za co wy pensje bierzecie i to nie małe. Wstydu nie macie tak traktować Elblązan. Wsiowa impreza.

 3. 3
  +11
  ~ Ona
  Poniedziałek, 14.06

  Dni Elbląga to jakaś porażka ...żal komentować

 4. 4
  +5
  ~ 1125.
  Poniedziałek, 14.06

  Leśne dziadki wracam do gry pogadamy sobie gdzie rozwoju miasta ,inwestorzy, zabudowa starówki itp,ale w pierwszej kolejność sprawy TE,sprzedania dworca Elbląg Zdrój ,do zobaczenia misie z UM .

 5. 5
  +4
  ~ ffgfdas
  Wtorek, 15.06

  Widzę, że powstaje nowa religia - wyznawcy świętej szmatki.

 6. 6
  +5
  ~ jestem wdzięczny
  Wtorek, 15.06

  To "posiedzenie" robi wrażenie i tak jak wygląda to "posiedzenie", to tak też wygląda miasto i imprezy w nim. Najważniejsze, że "on" jest zadowolony. A gdzie zniknęli Antek, Nowak standaryzator (likwidator), Missan? Tylko "on". A kto sprawdza i opróżnia śmietniki Witolda na elektronikę? To przecież też jest atrakcja dla chłopca z UM. A bieg prezydentów, urzędników i pracowników UM i miejskich spółek ulicą Wschodnią etap I ?

 7. 7
  +3
  ~ PARANOJA JAK SIĘ PATRZY
  Wtorek, 15.06

  prawda, sama żenada, wystarczy spojrzeć kto za tym stołem, stare zramolałe wyżeracze dla których tylko posadka i kasa się liczy, jak długo ten Wróblewski będzie udawał że pracuje dla nas mieszkańców???

 8. 8
  +3
  ~ ***** ***
  Wtorek, 15.06

  a w lidzbarku sobel ma byc a u nas kapele zna ktos tych z dni Elblaga bo ja o nich pierwszy raz slysze . dozynki wioski leprze organizuja niz Elblag swoje swieto porazka

 9. 9
  +2
  ~ Arc
  Wtorek, 15.06

  Po jakiemu do nas te pajace mówią??? Hold fast!? Robią takie dziadostwo te leśne dziadki a udają niby światowców!

 10. 10
  +1
  ~ Buda
  Wtorek, 15.06

  Na pegeerze lepsze imprezy robia. Wy NAWET do miotły się nie nadajecie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.