Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ważne zmiany w Biegu Piekarczyka

11.06.2021, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ważne zmiany w Biegu Piekarczyka
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Do największej imprezy biegowej w naszym mieście został jedynie tydzień, ale czas na zapisy kończy się w poniedziałek (14 czerwca) o godz. 12. XII Bieg Piekarczyka odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, a dzień wcześniej na Torze Kalbar będą rywalizowały dzieci i młodzież w ramach Mini Biegu Piekarczyka. Zapoznaj się z nowymi informacjami dotyczącymi tej imprezy.
 
Elbląski Bieg Piekarczyka odbędzie się w następny weekend (19-20 czerwca). Pierwszego dnia na Torze Kalbar będą zmagać się dzieci i młodzież do 13 roku życia, podzieleni zgodnie z kategoriami wiekowymi. Po zawodach odbędzie się tam festyn z licznymi atrakcjami. Natomiast bieg ulicami miasta na dystansach 10 km i 5 km zaplanowany jest na niedzielę, 20 czerwca.
 
Zgodnie z obowiązującymi aktualnie wytycznymi w imprezach tego typu może uczestniczyć jednocześnie do 250 osób. W związku z tym zaplanowane zostały trzy osobne starty:
 
– godz. 9.00 – bieg kobiet (we wszystkich kategoriach wiekowych) oraz mężczyzn powyżej 50 roku życia – kategorie: M 50 (50-59 lat), M 60 (60-69 lat) i M 70+ (70 lat i starsi)
 
– godz. 11.00 – start biegu mężczyzn w pozostałych kategoriach wiekowych: M 16 (16-19 lat), M 20 (20-29 lat), M 30 (30-39 lat), M 40 (40-49 lat) plus zawodnicy z kategorii M 50 z najlepszymi czasami z dwóch ostatnich edycji Biegu Piekarczyka (decyduje organizator)
 
– godz. 13.00 – start Biegu Towarzyszącego (5 km).
 
Bardzo ważne jest to, że nie ma możliwości zmiany przez uczestnika godziny startu, każdy zawodnik musi wystartować zgodnie z powyższym podziałem.
 
Oprócz tego warto przypomnieć, że nadal trwają jeszcze zapisy na biegi. Koniec zapisów nastąpi w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca, o godz. 12. Dotyczy to również osób, które zapisały się na bieg, ale jeszcze nie dokonały płatności. W przypadku braku opłaty we wskazanym terminie osoby te zostaną usunięte z listy startowej. Aby wziąć udział w Biegu Piekarczyka na 5 lub 10 km lub zgłosić dziecko do Mini Biegu Piekarczyka należy wejść na oficjalną stronę wydarzenia - biegpiekarczyka.pl. W zakładce zgłoszenia zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie tej dostępne są również wszelkie informacje związane z tą imprezą – regulamin, tras i wiele innych szczegółów.
 
Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Partnerami wydarzenia są: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
 
 
MOSIR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kolor
  Piątek, 11.06

  Co? Nie odbędzie się? Hura!! Fajne zmiany.

 2. 2
  0
  ~ kij
  Sobota, 12.06

  młodzież do 13 roku życia, mężczyźni od 16-19 lat, MOSiR wprowadza nowy podział populacyjny?

 3. 3
  +1
  ~ myszka
  Sobota, 12.06

  Super!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.