Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Restauracje i siłownie znów będą otwarte. Od piątku luzowanie obostrzeń, co jeszcze się zmieni?

27.05.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Restauracje i siłownie znów będą otwarte. Od piątku luzowanie obostrzeń, co jeszcze się zmieni?

W piątek, 28 maja, czeka nas kolejne luzowanie covidowych obostrzeń. Nareszcie możemy zaplanować wyjście do restauracji, siłowni czy na basen. Co jeszcze się zmieni? 

 

Branża gastronomiczna i fitness po raz pierwszy od siedmiu miesięcy będą mogły przyjmować klientów. Przedsiębiorcy nie ukrywają, że czekali na ten dzień od dawna. Zainteresowanych wizytą w restauracji czy siłowni również jest sporo. 
 

Karnety sprzedajemy już od tygodnia. Z każdym dniem, zbliżającym nas do ponownego otwarcia, zainteresowanie jest coraz większe. Myślę, że każdy chce wrócić do normalności. Zadbać o swoje zdrowie, nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Cieszymy się, że możemy znów otworzyć kluby, nawet jeśli to ma być w reżimie sanitarnym i na określonych zasadach. Duża powierzchnia gwarantuje nam bezpieczeństwo. Nie zapominamy również o maseczkach, dezynfekcji, czy zachowaniu dystansu - część sprzętu będzie wyłączona z użytku. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie klubowiczów

 

- mówi Agata Chmielewska z sieci Just Gym, która swój klub ma również w Elblągu.
 

Chyba nie tylko my czekamy na ponowne otwarcie. Mamy już dużo rezerwacji, cały czas odbieramy telefony od kolejnych klientów. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie. Było ciężko, nie ukrywam, ale liczę na to, że od piątku zaczniemy nowe życie

 

- przekonuje Marco Cocchieri, elbląski restaurator, właściciel m.in. Amore Mio.
 

Nie tylko restauracja, kluby i siłownie od jutra będą mogły znów się otworzyć. "Odmrożone" zostaną również soralia oraz inne kryte obiekty sportowe, w tym baseny. Elbląskie Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka" na amatorów pływania będzie czekało już od rana. Od piątku basen przy ul. Moniuszki będzie czynny codziennie od godz. 6 do 22.

 

Od piątku będzie można skorzystać z basenów mieszczących się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wytyczne dotyczą między innymi liczby osób, które mogą skorzystać z pływalni – jest to maksymalnie 50 proc. obłożenia obiektu (czyli 108 osób). Konieczne będzie zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki od wejścia do budynku aż do momentu przebrania się w szatni i ponownie po opuszczeniu strefy basenowej aż do opuszczenia obiektu. Niezbędna jest też dezynfekcja rąk w wyznaczonych do tego punktach

 

- mówi Natalia Szrama z Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Elblągu, administrującego obiektem. 

 

Nowe zasady będą dotyczyły również organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel i komunii. Od 28 maja będzie można je organizować w lokalach, dla maksymalnie 50 osób. Przypominamy, że do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. Po weekendzie, 31 maja, do szkół wrócą już wszyscy uczniowie. 

 

Od najbliższego piątku działalność wznowią również elbląskie Multikino (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ) oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. 
 

Oczywiście o całkowitym powrocie do normalności jeszcze nie ma mowy. Wszystkie te miejsca będą funkcjonowały w reżimie sanitarnym.

W lokalach gastronomicznych będzie obowiązywał dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Podobnie w obiektach sportowych. W siłowniach, klubach fitness i solariach na 1 osobę musi przypadać 15 m2. Na basenach należy zachować obłożenie maksymalnie 50 proc. Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, będzie obowiązywał limit do 250 osób. Informację o wszystkich nowych zasadach znajdziemy TUTAJ

Harmonogram luzowania obostrzeń na najbliższe dni w pigułce:

 

28 maja 2021 (piątek):
 

Gastronomia wewnętrzna – w lokalu

 • maks. 50 proc. obłożenia
 • dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
   

Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie)

 • maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19)
   

Sport – kryte obiekty sportowe, baseny

 • dla wszystkich
 • 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni)
   

Sport – zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi

 • limit do 250 osób
   

Sport – siłownie, kluby fitness, solaria

 • limit 1 osoba na 15m2
 • reżim sanitarny
   

31 maja 2021 (poniedziałek):
 

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie

 • stacjonarnie wszyscy uczniowie
 • reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy
Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ~Zgadnij Kto :-)
  Sobota, 29.05

  Fajnie to już było. MOSiR wprowadził płatny parking przy CRW Dolinka zdzierstwo i ***yzm. Co przeszkadzało ze przyjedziesz na basen kupisz bilet który i tak nie był tani to teraz jeszcze musisz bulić za parking. Granda przepędzić z ratusza tych łupieżców. Na wyborach czerwona kartka panowie Poszli Won. Całą infrastrukturę sportową w mieście zniszczyli wyciąg rozmontowany ratrak rdzewieje, park linowy zlikwidowany.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.