Czwartek, 21.10.2021, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Maturzyści zmierzyli się z matematyką. Było łatwiej, niż się spodziewali?

05.05.2021, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Maturzyści zmierzyli się z matematyką. Było łatwiej, niż się spodziewali?
Fot. Adrian Sajko/matura z matematyki w IV LO w Elblągu

Trwa maturalny maraton. Dziś, 5 maja, młodzież zmierzyła się z królową nauk. Matematyka z reguły sprawia maturzystom najwięcej problemów. Sprawdź, jakie zadania musieli rozwiązać tym razem. CKE właśnie opublikowała arkusze egzaminacyjne.

 

Drugiego dnia matury abiturienci liceów i techników pisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Ten przedmiot co rok sprawia maturzystom najwięcej problemów. Jak było tym razem, przekonamy się gdy poznamy wyniki tegorocznych matur. Sami zainteresowani tuż po egzaminie mówili, że zadania nie były trudne. 

Trochę się bałam, jednak przed egzaminem powiedziałam sobie, że co ma być, to będzie. Teraz jestem zaskoczona. Wydaje mi się, że to było całkiem łatwe

- zaskoczenia nie ukrywała Karolina, absolwentka IV LO w Elblągu. 

Było łatwiej, niż się spodziewaliśmy. Mam nadzieję, że jutrzejszy egzamin z języka angielskiego pójdzie mi równie dobrze

- dodaje Lena, tegoroczna maturzystka z Elbląga. 

 

Arkusze egzaminacyjne z matematyki po południu pojawiły się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Teraz każdy może sprawdzić, na jakie pytania musieli odpowiedzieć tegoroczni maturzyści.

Młodzież szczególnie pierwszego dnia była bardzo zestresowana. To było widać. Dziś, mimo że to matematyka stres był chyba już trochę mniejszy. Myślę, że tegoroczna matura, ze względu na zdalne nauczanie, może się okazać dla uczniów trudniejsza. Trzymamy za nich kciuki

- Kamila Boros, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego.

 

W czwartek (6 maja) odbędzie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, czyli najchętniej wybieranego przez młodzież języka obcego. 

 

Przypomnijmy. Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Sesja główna matury potrwa do 21 maja. W tym roku, ze względu na pandemię, MEN wprowadził ułatwienia. Egzaminy ustne, które zostaną przeprowadzone w dniach od 19 do 21 maja, nie są obowiązkowe. Zdawać je będą tylko ci, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą. Nie ma też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów.

 

W Elblągu maturę zdaje blisko 950 tegorocznych absolwentów liceów i techników. 453 osoby zdecydowały się przystąpić do egzaminów po raz kolejny. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Matura 2021r. w IV LO. ( zdjęć 31 )
Dodano: 2021-05-05 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ zdjecia
  Środa, 05.05

  Nauczycielki maseczki pod nosem i reszta bez maseczek.Złamano prawo i to widą .Zdjęcia dowodem.

 2. 2
  --1
  ~ Ciekawski
  Środa, 05.05

  Nic dziwnego że było łatwo, z rana juz były odpowiedzi https://www.wykop.pl/link/6090905/polska-nauka-w-pigulce-o-7-rano-byly-juz-rozwiazania-matury-z-matematyki/

 3. 3
  +5
  ~ Kulturabycia
  Środa, 05.05

  Egzamin prawdziwej dojrzałości macie niezaliczony - porwane dżinsy na kolanach, sportowe obuwie nawet u dziewcząt.

 4. 4
  --1
  ~ Kardynal Jamioła
  Czwartek, 06.05

  Zgłaszać sprawe do sanepidu! wszystkie nauczycielki źle założone maseczki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.