Środa, 28.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Majówka w cieniu pandemii

30.04.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Majówka w cieniu pandemii

Tegoroczna majówka już po raz kolejny będzie miała inny charakter od tej którą obchodziliśmy zwyczaj. Nie rezygnujemy jednak ze świętowania, choć w symbolicznym i bardziej wirtualnym wymiarze.

 

Zachęcam mieszkańców do uczczenia tych ważnych, patriotycznych wydarzeń poprzez wywieszenie flag i zdalny udział w uroczystościach

– podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.


Z okazji nadchodzących świąt i rocznic: Święta Pracy, 17. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, Elbląg zostanie udekorowany flagami, zarówno polskimi, jak i unijnymi. Flagi tradycyjnie eksponowane będą również na miejskich budynkach, m.in. szkołach, obiektach sportowych, czy komunikacji miejskiej.


2 maja Brama Targowa będzie przyozdobiona białoczerwona flagą. W zamontowanie flagi zaangażowali się harcerze z elbląskiego hufca ZHP.


3 maja natomiast o godz. 11.30 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w Katedrze pw. św. Mikołaja odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga.

 

 Dodatkowo z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- Maja dla mieszkańców przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę. O godz. 11.00 na FB miasta i na YT będzie dostępny koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pt. „Elbląska Orkiestra Kameralna na 3 Maja”

– zaznacza Prezydent Witold Wróblewski.


Z Orkiestrą wystąpi Hadrian Filip Tabęcki /fortepian i prowadzenie/. W programie znane utwory polskich kompozytorów. Serdecznie zapraszamy!

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Polakus
  Piątek, 30.04

  A ja ten wymuszony patriotyzm mam w serdecznym poważaniu. I to nie wirtualnie!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.