Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Majówka 2020. Razem, choć zdalnie

30.04.2020, 19:48:56 Rozmiar tekstu: A A A
Majówka 2020. Razem, choć zdalnie

Tegoroczna majówka będzie miała inny charakter od tej którą obchodziliśmy zwyczaj. Nie rezygnujemy jednak ze świętowania, choć w  skromniejszym, ale i bardziej wirtualnym wymiarze.  Poniżej przekazujemy krótki program majówkowych wydarzeń.

 

Flaga – symbol wspólnoty


Z okazji nadchodzących świąt i rocznic; Święta Pracy, 16. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, Elbląg został udekorowany około 500 flagami, zarówno polskimi, jak i unijnymi. Flagi eksponowane są również na miejskich budynkach, m.in. szkołach, czy obiektach sportowych oraz na elbląskich tramwajach. W tym roku odnowione zostały maszty przed Urzędem Miejskim i również tam powiewają już flagi polskie, unijne i z herbem elbląskim.

Z okazji Dnia Flagi opublikowany został na kanale miejskim youtube krótki film z udziałem Prezydenta Elbląga prezentujący przechowywaną w Ratuszu Staromiejskim przedwojenną flagę z polskiego konsulatu w Stavanger. W drugim opublikowanym dziś filmie Prezydent zachęca elblążan do wywieszania biało-czerwonych flag w miejscach naszego zamieszkania.

3 Maja


3 maja br. o godz. 16.30 w Katedrze pw. Świętego Mikołaja zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga, której przewodniczył będzie Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Po zakończeniu Mszy świętej Prezydent Elbląga złoży wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, we Mszy będzie mogło wziąć udział maksymalnie  100 osób. Jednocześnie informujemy, że Msza transmitowana będzie na profilu FB Parafii katedralnej i na profilu FB Miasto Elbląg.

 

Zachęcamy do śledzenia wszystkich wydarzeń.

 

UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Polak-patriota-katolik
  Piątek, 01.05

  precz z Unią !!!! Polexit jest okej,chyba ze unia sie zmieni ,wróci do korzeni i przestanie się wpieprzac w niepodległej Polski sprawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.