Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przedszkola od dziś są zamknięte. W Elblągu "wyjątkowo" pozostają otwarte

29.03.2021, 16:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przedszkola od dziś są zamknięte. W Elblągu "wyjątkowo" pozostają otwarte
REKLAMA

Elbląskie przedszkola nadal są otwarte. Zapewniają opiekę dzieciom pracowników ochrony zdrowia i funkcjonariuszy służb walczących z pandemią. Pozostałe maluchy już dziś, 29 marca, musiały zostać w domach. 

 

Od poniedziałku, przez następne dwa tygodnie, zamknięte będą przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, inne formy wychowania przedszkolnego, a także żłobki. W tym czasie będą funkcjonowały zdalnie. To jedno z nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd w sobotę, 27 marca, w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. 

 

Jednocześnie placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Sprawdzamy, ile maluchów w Elblągu korzysta z takiej opieki.

W praktyce, jak się okazuje, wszystkie zamknięte do dziś przedszkola (prowadzone przez gminę miasto Elbląg) nadal są otwarte. Cały czas uczęszcza do nich łącznie sporo ponad setka dzieci. 
 

Wszystkie elbląskie przedszkola i żłobki działają. Stacjonarnie zapewniają opiekę tym dzieciom, którym zgodnie z rozporządzeniem, powinna być ona zapewniona. Średnio to jest 5-6 dzieci w jednej placówce

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  

 

Podobny system, już od jakiegoś czasu, działa także w szkołach podstawowych (od 1 marca w województwie warmińsko-mazurskim funkcjonują one zdalnie, w Elblągu również z wyjątkami). 

W szkołach podstawowych funkcjonują świetlice szkolne. Tam przebywa średnio 10-11 dzieci na placówkę. W tej grupie (średnio 5 osób) są również uczniowie, którzy np. z uwagi na brak sprzętu w domach w szkole mają zapewnione miejsce do nauki i opiekę w świetlicy

- dodaje Joanna Urbaniak. 

 

Przypomnijmy. Żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do 11 kwietnia. Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Bez zmian pracują przedszkola specjalne, oddziały specjalne w przedszkolach ogólnodostępnych oraz oddziały przedszkolne specjalne w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, informuje Ministerstwo Zdrowia.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Magdzia
  Poniedziałek, 29.03

  Dzieci sluzby zdrowia, sluzb porzadkowych i obronnych sie nie zarazają.Tylko zwykle dzieci.Banda cynicznych politykierow pisowskich,ktorzy z niczym i nikim sie nie licza w swojej drodze destrukcji.Rozumiem rodzicow tych dzieci,bo skladali przysiegi na ratowanie zycia,obronnosci kraju,itp.,ale zamykanie gospodarki,przedszkoli i szkol dla wszystkich,a tworzenie wyjatkow dla dzieci sluzb budzetowych,narazajac ich na utrate zdrowia i zycia to jest haniebne i w glowie sie nie miesci hipokryzja tego rzadu.Przeciez wojsko i policja nie moze isc na opieke ,bo musi pracowac i chronic Jaroslawa i cala reszte kombinatorow przed samosądem spolecznym.

 2. 2
  --10
  ~ Bezmaski.pl
  Poniedziałek, 29.03

  Zgadzam sie z Pania Magdą...brawo

 3. 3
  +3
  ~ Pomorzak
  Poniedziałek, 29.03

  Idz się wystukaj o sosnę skoro nie rozumiesz idei takiego rozwiązania. Tak jest - wszystkim po równo a dla Ciebie główno. Lewacka filozofia dla wiecznie niezadowolonych oszołomów.

 4. 4
  --5
  ~ Joshua
  Poniedziałek, 29.03

  Dla mnie też jest chore, zamykać całą gospodarkę. W PL istnieje "przymus" uczenia się do 18 roku życia?? Jeśli rząd chce to tak, a jeśli rząd zechce inaczej to już nie. Bo zdalne nauczanie po 1 nie obejmuje wszystkich po 2 ja bym tego nauczaniem nie nazwał. Ludzi nie wolno zmuszać do egzekwowania poronionych obostrzeń, bo to tylko pogarsza nastroje społeczne, i prowadzi do biedy, ludziom trzeba pomóc funkcjonować w rezimie sanitarnym.

 5. 5
  +6
  ~ Do Madzi
  Wtorek, 30.03

  Można iść na dodatkowy zasiłek opiekuńczy, ZUS nie daje tego zasiłku dla medyków i osób walczących z pandemią. Proszę poczytać a później się wypowiadać o służbach i medykach. Zapraszam do pracy w wolontariacie na oddziale Covidowym.

 6. 6
  --5
  ~ Lipa
  Wtorek, 30.03

  Albo wszyscy albo nikt!

 7. 7
  +4
  ~ Winny
  Wtorek, 30.03

  Dlatego wine za zarazenie sie dziecka oraz rodziny poniesie pracodawca

 8. 8
  +6
  ~ Bez wyjatku
  Wtorek, 30.03

  W miejscu pracy pracodawca zapewnia bezpieczne warunki pracy, jest zdalna, zmianowa dla wszystkich bez wyjatku i widzimisie kierownikow, dyrektorow i reszty tego towarzystwa! Sa zalecenia równego dla wszystkich bez wyjatku! W przedszkolu tak samo , w kosciolach klecha odpowiada za bezpieczenstwo owieczek ! Inaczej wiadomo kto odpowiada za zarazenie!

 9. 9
  +2
  ~ karaczan
  Wtorek, 30.03

  szkoda że ropuch i bugaj zamkneli crw dolinke.. inne miasta maja otwarte plywalnie, nawet sauny sa czynne. u nas dziady wszystko zamknely.

 10. 10
  --2
  ~ Pytamy U M
  Wtorek, 30.03

  Dlaczego pracownicy przedszkola nie chodzą w maseczkach. Dostali darmowe maski od państwa GDZIE mają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3109791278839